BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 21 maja 2024, 20:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 11 września 2014, 06:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Iława
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M44b19
Witam. Posiadam e36 m42. Lecz silnik juz nalezy oddac do muzeum. Kupilem slupek m44 i tu zaczyna sie problem. Inaczej montowane sa czujnik polozenia walu, kostka czteropinowa od czujnika wody i czujnik walka rozrzadu. Mozna to jakos obejsc? Z gory dzieki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e 36] slupek z m42 na m44
PostNapisane: 11 września 2014, 07:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: E̶3̶6̶ Civic + GSi
Kod silnika: M44B19 - było
Ech, jak kupiłem swoje E36 to było w nim właśnie M44 poskładane na osprzęcie od M42. Powiem jedno: nie rób tego. Za mało się wtedy znałem na BMW i kupiłem - teraz bym ominął szerokim łukiem takie cudo. No ale zdrowa buda zachęciła. Po kilku miesiącach jazdy pozmieniałem wszystko na osprzęt od M44. Osiągi zdecydowanie lepsze i wreszcie czuć te 140KM :) Do tego spalanie dużo zmalało (wcześniej spalał ćwierć baku na KJS teraz maks 1/8). Komp od M42 jest zrobiony pod M42 i nie da rady efektywnie sterować M44. Że o różnicach w czujnikach nie wspomnę. Wbrew pozorom te silniki bardzo mocno się różnią. Takie same są właściwie tylko układy zapłonowe (z resztą, kiedyś na swoim blogu dałem artykuł o silnikach w 318is i jest tam w miarę pełny opis różnic http://autobezsens.blogspot.com/2014/08 ... 318is.html).

Jedyna rada to albo kupić resztę rzeczy od M44 i mieć M44, albo szukać dobrego słupka M42. Na pewno nie próbuj składać połączenia M42 i M44 - namęczysz się, a jechać to będzie słabo i palić dużo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 14 września 2014, 07:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Iława
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M44b19
Zupełnie wszystko wymieniałeś czy cos od m42 zostało? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 14 września 2014, 17:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: E̶3̶6̶ Civic + GSi
Kod silnika: M44B19 - było
Odpowiadałem wczoraj na Twoje PW, ale widzę, ze nie doszło - jakis błąd mi forum wywalilo przy wysyłaniu :(. No to piszę jeszcze raz :)

Z M42 została u mnie tylko listwa wtryskowa. Ale już same wtryskiwacze są już od M44. Tak jak cała reszta, czyli: kolektor ssący, DISA, wiązka, ECU, czujniki wału i wałka (choć te byly od m44 już w momencie zakupu), sonda lambda, przepływomierz, przepustnica, puszka filtra powietrza.

Z M42 mozesz zostawić alternator, kolektor wydechowy, cewkę i świece, bo te części są w obu silnikach takie same. No i listwa wtryskowa, bo z punktu widzenia paliwa są takie same :). Z resztą, możesz zawsze sprawdzić po numerze części, czy jest stosowana w M44 i M42.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 14 września 2014, 17:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Iława
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M44b19
Ok, wszystko wiadomo:) jeszcze przemysle czy dokupic do m42, czy zamienic slupki z m44 na dobre m42 na auto czesciach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 15 września 2014, 07:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: E̶3̶6̶ Civic + GSi
Kod silnika: M44B19 - było
A, jeszcze mi się przypomniało, że czujniki spalania stukowego też musiałem zmienić na te od M44. Generalnie dobrych kilka stów na to pójdzie, jeśli zechcesz zrobić u siebie M44. Pamiętaj też, że ECU w M44 ma EWS i będziesz musiał go też dorzucić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 15 września 2014, 18:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Iława
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M44b19
A immo ściągałeś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 15 września 2014, 18:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: E̶3̶6̶ Civic + GSi
Kod silnika: M44B19 - było
Nie. Kupiłem komplet ECU + EWS + kluczyk wszystko od jednego auta i tak zamontowałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] słupek z M42 na M44
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 19:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Witam wszystkich, nie znalazlem w wyszukiwarce tego co potrzebowal bym sie dowiedziec wiec odswieze ten post. Mam nadzieje ze postepuje zgodnie z reg.:) Mieszkam na wyspach i tu uzytkuje moj samochod bmw e36 1.6 coupe m43 1996 r . sprawa wyglada tak silnik sie nie nadaje do remontu :( poniewaz tu sie moje silniki juz tak nie spotyka, niestety, jedyna opcja jest kupno nowszego i takowy zakupilem 1.6 2000r i juz siedzi pod maska .... generalnie wszystko poprzekladalem tylko ze czujnik polozenia walka rozrzadu jest inny . tez 3 pinowy i chcialbym obciac kabel z mojego starego czujnika i podpiaac pod ten nowszy czujnik ...... czy to da rade tak zrobic????? ktory pin jest od czego????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL