BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 02:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] M20 hybryda, brak wolnych, spadek mocy.
PostNapisane: 21 kwietnia 2015, 09:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E30
Kod silnika: m20b27
Witam, krótko nawiążę do tematu, miałem starą etę i jakiś czas temu wrzuciłem do niej głowę od b20 (~731) i osprzęt od 2.5, po tym zabiegu wgl nie trzyma wolnych i nie są to takie lekkie nierówności w pracy silnika tylko tak jakby miał już się zgasić i nagle wstaje i tak cały czas, macie jakieś pomysły co to może być, od razu powiem że wszystkie podciśnienia sprawdzone, niektóre wymienione, więc one są git, dolot szczelny, świece wymienione na nowe ngk zalecane do tego silnika, kabli, kopułki i palca nie ruszałem. To był mój pierwszy problem a drugi to taki że po odpaleniu wgl mocy nie ma strzela z wydechu, pierdzi i jak wcisnę pedał gazu na maksa w podłogę to spadają obroty jakby miała zgasnąć i już pod koniec obrotów budzi się troszkę pierdząc i tak muszę parę razy żeby zaczęła normalnie chodzić, dopiero pod obciążeniem jak ją przekatuję, 1 do końca, 2 do końca i 3 to dopiero jakoś normalnie pracuje. Z problemem borykam się już jakiś czas nawet zostawiłem go na rzecz robienia zawiechy bo już sił do niego nie miałem :mur: , z góry dziękuję za jakieś propozycję ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30]M20 hybryda, brak wolnych, spadek mocy.
PostNapisane: 22 kwietnia 2015, 06:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 346
Lokalizacja: Mazury
sprawdz przepływomierz, tps


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30]M20 hybryda, brak wolnych, spadek mocy.
PostNapisane: 23 kwietnia 2015, 12:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 259
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Garaż: własny
może trzeba adoptować przepływomierz miałem podobnie w m43 klapowiec ecu bosh gdy zmianimy przepływke ecu potrzebuje różnych zachowan powietrza w przepływce żeby nauczyć sie je analizować i dlatego pół godzinne zwarcie klem na włączonym zapłonie a pużniej 5 min na jałowym i jazda do odcięcia i nie wyłączając z biegu jedziesz do spadnięcia obrotów do około1000 i tak 3 razy pużniej motor stop i znowu 5 min jałowy bieg motoru umnie nie mnam gotącego druta z klapkowcem sie to udało nr koncowy przepływki to 134 wyczyść krokowca sprawdz czy nie masz zasysania lewego powietrza to moż zakłucać prawidłowe działanie motoru


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] M20 hybryda, brak wolnych, spadek mocy.
PostNapisane: 23 kwietnia 2015, 13:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E30
Kod silnika: m20b27
dzięki za podpowiedzi, na weekend będę działał to posprawdzam to co napisaliście ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] M20 hybryda, brak wolnych, spadek mocy.
PostNapisane: 23 kwietnia 2015, 20:28 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Sonda lambda (jeśli jest) do sprawdzenia jeszcze.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL