BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 09:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32] Ogromny problem z EML
PostNapisane: 23 kwietnia 2015, 11:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 121
Moje BMW: E32
Kod silnika: M30B35
Witam wszystkich. Od pewnego czasu jestem posiadaczem BMW E32 735i. Auto jest wyposażone w nieszczęsną przepustnicę EML, z którą bez sukcesu próbuje walczyć, może zacznę od początku, kiedy zakupiłem autko miało moc, lecz mimo wszystko nie szło do odcięcia, odcinka była bardzo powolna. z czasem pojawił sie problem przepustnicy, na zegarach w czasie jazdy, postoju co jakiś czas zapalał sie błąd EML, przepustnica została wymieniona na kolejną, co na krótki czas pomogło, lecz auto nadal nie osiągało odcinki typowej dla M30. Nakarmiony informacjami z różnych for dyskusyjnych, usiłowałem czyścić przepustnice, zakupowałem kolejne (na tę chwilę posiadam je cztery!) i żadna nie przyniosła oczekiwanych efektów :zalamany:. Mało tego, aktualnie auto jest słabe, rozpędza sie do 100 km/h jak passat, nie osiąga odcięcia. błąd EML nie wyskakuje aktualnie lecz z autem jest nadal coś nie tak. W między czasie zdążyłem wymienić również komputer przepustnicy, co też nie przyniosło najmniejszej poprawy sytuacji. Czytałem też coś czujniku położenia pedału gazu, oraz o wadliwych zegarach, wysyłających zły sygnał do przepustnicy? Może wie ktoś coś na ten temat więcej niż ja, załamuję już ręce. byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Ogromny problem z EML
PostNapisane: 24 kwietnia 2015, 10:26 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Zacznij od sprawdzenia czy po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka EML. Jeśli to, to winowajcą są zegary.
Pośrednio przez licznik idą sygnały między DME a sterownikiem EML

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E32] Ogromny problem z EML
PostNapisane: 24 kwietnia 2015, 11:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 259
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Garaż: własny
może problem nie tkwi w przepustnicy tylkow czujniku uchylenja jej wymiana na inny np. nowy sądze że by pomogła mam m43 motor tam takie małe g... jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Ogromny problem z EML
PostNapisane: 25 kwietnia 2015, 09:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 121
Moje BMW: E32
Kod silnika: M30B35
Kontrolka EML zapala się po włączeniu zapłony, a po sekundzie gaśnie, jest to prawidłowe zachowanie, czy nie?
A co do czujnika uchylenia który sugeruje drugi kolega, to gdzie On się znajduje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Ogromny problem z EML
PostNapisane: 25 kwietnia 2015, 22:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
iloveE34 napisał(a):
Kontrolka EML zapala się po włączeniu zapłony, a po sekundzie gaśnie, jest to prawidłowe zachowanie, czy nie?

Tak, jest to prawidlowy objaw. Jakby bylo inaczej komputer DME/EML odrazu przechodzi w tryb awaryjny.


Zakladajac, ze brak mocy nie jest wynikiem mechaniki - swiece, przewody, rozdzielacz, palec, cewka, wtryski itd. do sprawdzenia masz:

- Czujnik "throttle switch" przy zamkniętej przepustnicy zwarte piny 2 i 1 (jeżeli automat to 4 i 5), przy maksymalnie otwartej pin 2 i 3 (4 i 5).
- Sygnal predkosci - zegary wtyk X502 pin 18 -> komputer DME/EML pin 29 - sprawdz czy jest polaczenie. W przypadku sygnalu predkosci nie sugeruj sie, ze predkosc pokazywana jest na zegarach. Mozna tez pokusic sie o podmiane zegarow na inne dla sprawdzenia.
- Przeplywomierz - jak sie silnik zachowuje jak podczas pracy odlaczysz przeplywke?

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Ogromny problem z EML
PostNapisane: 27 kwietnia 2015, 13:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 121
Moje BMW: E32
Kod silnika: M30B35
Świece oraz przewody były wymieniane jakiś czas temu, kopułka i palec wyczyszczone, są w stanie dobrym, postaram się sprawdzić ciśnienie na listwie.
Zakupię inny licznik od E32 i spróbuje go podmienić, jeżeli chodzi o pracę silnika gdy odłączesan przepływomierz, efektem jest kulenie silnika na obrotach, oraz brak możliwości wkręcenia go na obroty, zachowuje się jakby w każdym momencie miał zgasnąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Ogromny problem z EML
PostNapisane: 27 kwietnia 2015, 21:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
To pozostają dwa punkty:
czujnik przepustnicy oraz sygnal predkosci

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL