BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 10:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 27 lipca 2015, 15:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Witam, jestem nowy na forum więc z tego miejsca chciałbym wszystkich powitać :)

Mój samochód to e36 z silnikiem M52B20 + sekwencja.
Na wstępie zaznaczam, że przeglądnąłem wiele tematów z podobnymi lub identycznymi objawami i poczyniłem parę kroków w celu naprawy ale bez skutku. Pierwszy problem polega na tym, że zarówno na benzynie jak i gazie auto jest słabe, jeżdżę głównie po mieście i czuć, że zbiera się powoli jakbym wiózł za sobą pełną przyczepę, na trasie nie ma tragedii ale pewnie mogło by być lepiej. Drugim problemem jest to, że trzęsie budą na biegu jałowym, na benzynie jest znacznie lepiej, jakieś drgania są ale jak przełączę na lpg to zaczyna trząść dosyć konkretnie, szczególnie widać po otwartych drzwiach czy drążku zmiany biegów.
Trzeci problem to jak jadę na lpg to jak dojadę do skrzyżowania czy znaku stop to obroty spadają niemalże do zera, silnik przygasa (a nieraz całkiem zgaśnie). Jest lepiej zaraz po odpaleniu na zimnym silniku ale jak się zagrzeje to jest lipa.

Z poczynionych kroków naprawczych/diagnostycznych:
- wymienione świece na BKR6EQUP i nowe fajki
- wymieniony czujnik położenia wałka, Siemens (kiedyś pokazało na kompie)
- guma od przepływki nie ma pęknięć, inne wężyki również są ok
- po podpięciu pod komputer (202,203 Regulacja lambda zderzak rzad 1, rzad2) wymieniona jedna sonda na NGK OTA7N-5C1
- auto nie ma katalizatora, prawdopodobnie strumienica (wrzucam zdjęcie)

w gorące dni jest tragedia z jazdą, w chłodniejsze jest lepiej.
Dziś auto było podpięte pod 2 komputery, diagnosta mówi, że sondy wogóle nie pracują.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 28 lipca 2015, 20:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
ok trzeci problem wydaje się być rozwiązany - byłem u gazownika, po wgraniu nowych ustawień obroty ładnie się utrzymują, nie falują a drgania są sporo mniejsze - porównywalne z tymi na benzynie. Jednak problem mułowatego dołu nie ustał, ktoś ma jakiś pomysł ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 28 lipca 2015, 21:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
1. Swieca 4-elektrodowa? Coś mi się wydaje, że to przerost formy nad treścią. Katalog NGK zaleca:
http://www.ngk.de/nc/pl/wyszukiwarka-pr ... R6EK/7402/
Widziałem też jakiś temat na forum, gdzie zmiana z 4-elektrod na 2 lub 1 rozwiązała problem z nierówną pracą silnika.

2. Jak diagnosta mówi, że sondy nie pracują, to zapewne tak jest. Jeśli jedna z nich jest nowa i nadal nie pracuje, to może brak masy? Ewentualnie bystrzak, który wyrzucił katalizator, założył emulatory gdzieś wcześniej albo coś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 29 lipca 2015, 17:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
przy wyborze świec sugerowałem się paroma tematami z różnych for z przypadków gdzie zalecane BKR6EK nie spełniało dostatecznie swojej roli a na BKR6EQUP auto odżyło. Przed wymianą były również NGK lecz model BCPR6E + fajki, które były w złej kondycji. Jeśli chodzi o sondy obie są na kolektorze przed katalizatorem.

Jak już wspomniałem wcześniej problem falowania obrotów ustał, drgania samochodu są o wiele mniejsze, mniejwięcej takie same na benzynie jak i lpg.
Jeśli chodzi o cewki na świecach, czy jest to możliwe, że jedna lub pare z nich źle pracują lub nie pracują wogóle i nie pokaże tego na komputerze ?
Problem jaki pozostał to mniejsze ale jednak drgania silnika/budy oraz bardzo słabe przyspieszenie. Obroty idą do góry bez problemu a zbiera się słabo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 29 lipca 2015, 22:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Jeśli obrotomierz idzie w górę, a auto nie przyspiesza oraz drga na wolnych, to przyczyny szukałbym chyba w przeniesieniu napędu. Sprzęgło?

Czy jest różnica w obrotach silnika, gdy wciskasz i puszczasz sprzęgło na postoju?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 30 lipca 2015, 02:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Po świecę walcie do naszego forumowego kolegi pawelos666 dobierze doradzi :ok: Sam kupowałem i przy kolejnym serwisie skieruje się również do Niego po pomocną dłoń ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 30 lipca 2015, 09:20 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Coś ta masa powietrza jakaś mała jak na 6cyl.
W oplu 1.8 4cyl mam na jałowym 11-13kg/h

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 30 lipca 2015, 16:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
@cursor a jakie powinny być parametry na postoju ?

Dzisiaj przełożyłem cewki BOSCH 1703227 z m52b28 i bez zmian, wnioskuje po tym i tym, że nic nie wyszło na kompie z cewkami, że są one sprawne ?

Natomiast zauważyłem niepokojący odgłos na postoju przy podniesionej masce jak dodam energicznie gazu, dźwięk bardzo podobny do stożka zasysającego powietrze, wydaje mi się, że mniej więcej z rejonu pokazanego na zdjęciu poniżej (guma od przepływki jest wporządku):

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]B20 - telepanie, brak mocy, falowanie
PostNapisane: 30 lipca 2015, 20:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
Mam to samo przy m52b28 takie "PUF"... z tego co wiem to normalne przy tych silnikach

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL