BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 14:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 12 czerwca 2015, 15:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Sprawa ma się tak, co jakiś czas jak wsiadam do fury wracając z pracy do domu (za każdym razem takie same warunki, godzina 15:10 i mega słońce) to nie mogę jej uruchomić. Wsiadam, kluczyk do stacyjki, przekręcam - w tym momencie wszystko gaśnie (wiadomo) rozrusznik wrzuca i od razu wyrzuca, kontrolki się zapalają, jak przytrzymam kluczyk w 3 pozycji to dzieje się cały czas tak samo - kontrolki gasną, rozrusznik wrzuca, wyrzuca, kontrolki się zapalają. Wysiadam, chwile poruszam klemami, kablami poczekam i odpala od strzała - jak gdyby nigdy nic. Dzisiaj stwierdziłem że pale go na pych, wycofałem 5 metrów, zatrzymałem się i odpalił od strzała. Dzieje się tak już chwilkę więc do tej pory zrobiłem:

-wymieniłem rozrusznik z M54B25 (100% sprawny)
-wyczyściłem styki przy akumulatorze oraz klemy
-wymieniłem kabel masowy od silnika do karoserii (stary nie miał izolacji, nowy ma bdb)

i nadal bez zmian, postaram się nagrać filmik jak to wygląda, zaznaczam, że dzieje się to tylko w bardzo upalne dni. Ktoś ma pojęcie co się dzieje i gdzie szukać rozwiązania? Zamierzam podmienić akumulator i tu mam pytanie, w tej chwili mam maluśki 380/45ah i zamierzam go zmienić na 670/72ah czy mój alternator go udźwignie?

Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 14 czerwca 2015, 11:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 71
Moje BMW: E46 2001 e316
Kod silnika: M43B19
Garaż: http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 096qz.jpg/
Na krótkich dystansach może ci go nie doładować do pełna (to jest moje zdanie )

A co do problemu dziwna sprawa wczoraj miałem coś takiego ale to bateria była padnięty w moim a może masz problem z immobilizerem może nie czyta albo coś w stacyjce .

Napisz czy juz się uporales i jaka była przyczyną niech wszyscy będą mieli ta informacje .

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 14 czerwca 2015, 11:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Silnik kręci? Jeśli nie, to może immobiliser albo stacyjka?
Jeśli kręci, to może czujnik lub coś w ten deseń? Generalnie elektornika.

Które kable ruszasz prócz tych od akumulatora? Może właśnie te kable trzeba sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 14 czerwca 2015, 11:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Codziennie pokonuję około 40 kilometrów więc raczej bateryjka jest doładowana, objawy jakby padnięty akumulator, ale po chwili odpala pięknie bez zająknięcia. Niedawno zmieniałem całą stacyjkę w aucie, kupiłem całą z kluczykami a pestkę przełożyłem z mojego, immo odpada bo jak immo nie domaga to nawet rozrusznika nie wrzuci. Jedyną poszlaką jaką ustaliłem to jest to że od początku był za mały akumulator, 45ah to niewiele, widziałem także że akumulator był dość przypocony w okolicach korków celi, co może świadczyć o przeładowywaniu. Na dzień dzisiejszy założyłem większy sprawny akumulator, pojeździłem w kilka gorących dni i narazie problem nie występuje, okaże się w upalny dzień o 15:10 pod pracą :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 14 czerwca 2015, 11:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 71
Moje BMW: E46 2001 e316
Kod silnika: M43B19
Garaż: http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 096qz.jpg/
ZuchLCT napisał(a):
Codziennie pokonuję około 40 kilometrów więc raczej bateryjka jest doładowana, objawy jakby padnięty akumulator, ale po chwili odpala pięknie bez zająknięcia. Niedawno zmieniałem całą stacyjkę w aucie, kupiłem całą z kluczykami a pestkę przełożyłem z mojego, immo odpada bo jak immo nie domaga to nawet rozrusznika nie wrzuci. Jedyną poszlaką jaką ustaliłem to jest to że od początku był za mały akumulator, 45ah to niewiele, widziałem także że akumulator był dość przypocony w okolicach korków celi, co może świadczyć o przeładowywaniu. Na dzień dzisiejszy założyłem większy sprawny akumulator, pojeździłem w kilka gorących dni i narazie problem nie występuje, okaże się w upalny dzień o 15:10 pod pracą :rotfl:

Może być że zdechła ci bateria a jak 'Jeżyk' działa ?
ba jak się zepsuł to może być przyczyna rozładowywania się baterii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 14 czerwca 2015, 11:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
freaksarena1 napisał(a):
ZuchLCT napisał(a):
Codziennie pokonuję około 40 kilometrów więc raczej bateryjka jest doładowana, objawy jakby padnięty akumulator, ale po chwili odpala pięknie bez zająknięcia. Niedawno zmieniałem całą stacyjkę w aucie, kupiłem całą z kluczykami a pestkę przełożyłem z mojego, immo odpada bo jak immo nie domaga to nawet rozrusznika nie wrzuci. Jedyną poszlaką jaką ustaliłem to jest to że od początku był za mały akumulator, 45ah to niewiele, widziałem także że akumulator był dość przypocony w okolicach korków celi, co może świadczyć o przeładowywaniu. Na dzień dzisiejszy założyłem większy sprawny akumulator, pojeździłem w kilka gorących dni i narazie problem nie występuje, okaże się w upalny dzień o 15:10 pod pracą :rotfl:

Może być że zdechła ci bateria a jak 'Jeżyk' działa ?
ba jak się zepsuł to może być przyczyna rozładowywania się baterii.


Ale nie ma tu problemu z rozładowanym aku, bo stary trzymał prąd pięknie, problem był że czasami nie chciał lub nie miał siły zakręcić, a za moment kręcił jak oszalały :P Zmieniłem akumulator, zobaczymy na tygodniu co się będzie działo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 16 czerwca 2015, 13:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 259
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Garaż: własny
zmjen akumulator na wjekszy z 65-70 Ah i wtedy spróbuj wtedy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 23 czerwca 2015, 16:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Podbijam temat, po zmianie akumulatora jak na razie (odpukać) wszystko jest ok, jak widać akumulatory mogą ulegać różnym usterkom ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 23 czerwca 2015, 18:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
bo pewnie już były zerwane płytki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 11 lipca 2015, 15:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Okej, sporo upalnych dni minęło a sprawa się więcej nie powtórzyła więc problem uważam za rozwiązany. Przyczyną był zbyt małe akumulator, który poprostu był nagminnie przeładowywany, jedną z objaw było pocenie się akumulatora. Niech wisi dla potomnych :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 12 lipca 2015, 15:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: e39
jak aku nie jest nowy lub jakis NN to potrafią być z nimi niezłe jazdy ja miałem włożony top drive tescowy szajs i potrafił normalnie odpalić po chwili zgasnąć i już kontrolki się nie zapaliły, zmieniłem na roczny varty który miałem w zapasie i nie ma problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] E36 M43 problem z odpalaniem, osobliwy przypadek
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 16:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 6
Moje BMW: E36
Panowie proszę o pomoc. Widzę podobny problem do mojego. Otóż najpierw zaczeło się od problemu z odpalaniem auta kręcił ale nie mógł załapać więc wymieniłam akumlator na nowy oraz sprawdziłam wszystkie kable od masy i poprawiłam te które wydawały się nie trzymać. Problem znikł na tydzień. Teraz auto zgasło na drodze zapaliły się kontrolki m.in od kontroli trakcji , auto nie chciało już zapalić. U mechanika pojawił się poblem z podłączeniem auta pod komputer mechanik stwierdził że w miejscu podłączenia kabla nie ma prądu. Poruszali w kablach i auto odpaliło na 10 minut. Mechanik stwierdził że to wina immobilizera w kluczyku. Poszłam na sprawdzenie kluczyka i z niego da się odczytać dane także odradzono mi jego wymiane. Auto ma zawachania. Wczoraj odpaliło dzisiaj już nie . Słychać pompe paliwa, rozrusznik był sprawdzany przepływka silniczek krokowy, czujnik wału wszystkie przekaźniki bezpieczniki i nadal nie ma przyczyny usterki. Czy ktoś może mi powiedzieć co jest grane bo żaden mechanik nie chce tego ogarnąć i raczej jest to strzelanie a może to a może coś innego nie działa :/ Proszę o pomoc bo ja już jestem bezradna :/ :dobani: :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL