BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 04:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia
PostNapisane: 24 września 2015, 06:47 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
Witam! Pacjent to e34 m50b25 vanos. Mam problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia. Po odkręceniu korka od zbiorniczka nie ma ciśnienia tzn woda nie leci przez tą dziurkę ani przez odpowietrznik po odkręceniu. Trzeba przegazować żeby wymusić!! Po przewertowaniu Internetu wyszło że może być przyczyną pompa wody lub termostat. Wiec poszły na 1 ogień do wymiany przy okazji odkryłem że poprzedni właściciel usunął termostat przepustnicy, jako że miałem taki w garażu to zamontowałem (ale nie jestem pewny czy jest sprawny). Po wymianie pompy wody i termostatu na nowy oraz zamontowaniu termostatu przepustnicy nadal nie idzie odpowietrzyć auta. Jak porządnie się auto zagrzeje i odkręci korki to jakiś obieg się robi niby lecą bąbelki ale ostatnio przelałem ok. 30 litrów wody i nadal bąble wywalało… Auto jeździ normalnie ma moc, nie przegrzewa się. Nie przegrzewa się, ale czasem ginie ogrzewanie, i dolny wąż od chłodnicy ten z lewej strony stojąc przodem do auta jest zimny czasem robi się ciepły ale nie gorący. Co może być przyczyną?? Czy zamknięty termostat przepustnicy może robić taką robotę czy raczej szukać usterki w głowicy/uszczelce??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia
PostNapisane: 24 września 2015, 09:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Sproboj na zimnym odpowietrzyc. Na zagrzanym silniku nie odpowietrzysz dobrze bmw. A co do tego lania się wody przez dziurkę to na jałowych obrotach ona tylko powoli spływa. Postaw auto pod gorkę, wlacz nawiewy i wtedy odpowietrzaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia
PostNapisane: 24 września 2015, 10:19 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
Jak zaczynałem od zimnego odpowietrzać to nie ma ciśnienia chodzi mi o to że nie leci przez ten otwór woda/powietrze, leci tylko i wyłącznie podczas dodawania gazu. Auto chodziło ponad godzinkę i nic dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów coś się zaczęło dziać. Stało pod górkę przodem do góry i nic. Nawiew był włączony na max grzanie. To nie jest pierwsze BMW które odpowietrzałem i z żadnym nie miałem takich problemów stąd moje pytanie odnośnie głowicy, dodam od razu że niema też żadnych nieszczelności w układzie, no przynajmniej nie widać żeby wyciekała woda. Aha i jeszcze jedno jak odkręcam odpowietrznik to widać że w zbiorniczku wyrównawczym poziom wody się podnosi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia
PostNapisane: 24 września 2015, 12:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Na gorącym podnosi się bo odkręcając robi się podciśnienie i zasysa powietrze.
Sproboj wziac rurke aby srednica pasowala do zbiorniczka. Zalej plyn pod korek i wdmuchuj go wglab zbiornkczka. Jak poczujesz duzy opor odkrec pierwszy odpowietrznik i dmuchaj dalej, powinienes wtedy wlotczyc plyn a z odpowietrznika wyleci powietrze. Jak zadziala ten sposob to rob tak az bedzie lecial sam plyn. Auto ma byc zimne i zgaszone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia
PostNapisane: 24 września 2015, 18:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
sprawdź drożność węża idącego ze zbiorniczka wyrównawczego do chłodnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia
PostNapisane: 24 września 2015, 19:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Ja ostatnio nauczyłem się swojego w końcu odpowietrzać i robię to tak.
Zgaszony silnik .
Zakręcony korek wlewowy .
Pompujesz górnego węża .
Potem go ściskasz i na ściśniętym odkręcasz odpowietrznik .
Jak zniknie ci ciśnienie w górnym wężu zakręcasz odpowietrznik i pompujesz ponownie węża .....
Akcie powtarzasz do puki nie zacznie lecieć sama woda z odpowietrznika bez bąbli ,a w górnym wężu nie będzie wyczuwalny nawet malutki bąbelek powietrza :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL