BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 03:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36 325 TDS] znika płyn chłodniczy
PostNapisane: 28 października 2015, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e36
Kod silnika: 2,5 TDS
witam mam bardzo dziwny przypadek mianowicie w moim tdsie znika płyn chłodniczy ale nie regularnie. wymieniłem termostat i płyn odpowietrzyłem układ weszło ok 9 l. przejchałem około 150 km kontrolując stan płynu dodam jeszcze ze auto kopciło w tym czasie na białawo. po przyjerzdzie z pracy zgasiłem auto i kontrola płynu było ok. za jakieś 30 min pale auto jade około 5 km i wracam a tu plłynu brak. o co chodzi ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36 325 TDS] znika płyn chłodniczy
PostNapisane: 28 października 2015, 20:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Plyn sprawdzales od razu po zgaszeniu silnika? Jezeli tak to znaczy ze juz go wtedy nie bylo, bo plynu "jest wiecej" na goracym silniku za sprawa rozszerzalnosci temperaturowej. Plyn sie sprawdza na zimnym silniku i ma nyc na stanie przy temperaturze 20 stopni. Jesli kopci na bialo to masz dwie opcje, albo miales wilgoc w ukladzie wydechowym albo uwalona uszczelke. Jezeli auto przestaje kopcic po pewnym dystansie to pierwsza opcja a jak kopci ciagle to druga. Najlepiej jedz sprawdzic do warsztatu obecnosc spalin w ukladzie chlodzenia. Mozesz jeszcze powachac biale spaliny, jak pachna slodkawo to niestey upg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36 325 TDS] znika płyn chłodniczy
PostNapisane: 28 października 2015, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e36
Kod silnika: 2,5 TDS
w tym sprawa ze auto kopci nieregularnie zawsze na swiatłach jak stoję podczas jazdy nie kopci. co do zapachu to właśnie one nie pachną slodko. temperature trzyma oleju ani nie ubywa ani nie przybywa masła tez nie ma na korku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36 325 TDS] znika płyn chłodniczy
PostNapisane: 28 października 2015, 23:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Jak Ci ubywa płynu to musi on albo wyciekać albo być spalany. Mówisz, że w ciagu jednej trasy poszedł Ci cały zbiorniczek, więc jakby wyciekał to byś widział, albo czuł. U mnie jak płyn ubywał w baaardzo małych ilościach to czasami czułem jego opary w komorze silnika, a ubywało na prawdę mało. Powtarzam, jedź do warsztatu niech podepną aparature i zbadaja obecnosc spalin, zapłacisz 30 do 50zł. Jak uparcie nie chcesz tego robic to niestety musisz szukać wycieku. Tematów o tym jest mnóstwo. Jest jeszcze opcja, że nie zalałeś odpowiedniej ilości i masz ukłąd zapowietrzony, ale jak weszło Ci 9l to znaczy, że nawet mialeś za dużo bo do TDSa wchodzi chyba 8,75l.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36 325 TDS] znika płyn chłodniczy
PostNapisane: 31 października 2015, 18:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e36
Kod silnika: 2,5 TDS
dziś ściągłem głowice i ostateczna diagnoza to peknieta głowica niestety az w 4 miejscach 2 tak duze ze płyn jest jeszcze w cylindrach. orientujecie sie jaki koszt spawania??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36 325 TDS] znika płyn chłodniczy
PostNapisane: 1 listopada 2015, 10:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 207
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
Garaż: włsny
głowicy bym nie spawal tylko znalazł inną np urzywke


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL