BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 14:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] M54B30 Problem z synchronizacją MS43 i EWS 3
PostNapisane: 19 grudnia 2015, 16:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Siemanko!
Mam problem z synchronizacją tego zestawu. Do E30 został zaszczepiony M54B30, wszystko usiadło i wiązka też pożeniona prawidłowo, wszystko działało do czasu. W pewnym momencie dostaliśmy błąd synchronizacji pomiędzy ECU a EWSem i tyle. Wydaje mi się, że problem mógł spowodować kiepski akumulator. Nasz komputer nie chciał tego zsynchronizować, zestaw był u znajomego który programuje kompy, jednak też nie udało mu się ponoć tego zsynchronizować.

Stąd pytanie, czy zetknął ktoś się z takim problemem, a najchętniej - czy jest tu na forum jakiś magik, który usunąłby z tego ECU EWSa, bądź ma taki sprawny zestaw na sprzedaż?
Nie ukrywam, że najchętniej kupiłbym takie ECU z wyciętym/zaemulowanym EWSem. Ale za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Pozdro!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30 M54B30] Problem z synchronizacją MS43 i EWS 3
PostNapisane: 20 grudnia 2015, 01:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Jakiego programu używaliście?
Synchronizacje można zrobić nawet Inpą i wszystko działa.
Robiłem to już kilka razy i zawsze z powodzeniem. Jeśli Inpą nie idzie to DIS lub ISTA
Rozładowany aku mógł do tego doprowadzić

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] M54B30 Problem z synchronizacją MS43 i EWS 3
PostNapisane: 22 grudnia 2015, 15:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
My próbowaliśmy to zrobić diagnoskopem od Viakena, który niby ma taką funkcję, a czym tamten kolega, no cóż, nie wiem.
Tak jak pisałem, najchętniej podesłałbym to komuś, kto siedzi w temacie beemkowej elektroniki, bo moim zdaniem problem tkwi w sprzęcie. Pamiętam, że lata temu zdechł nam EWS 2 z e39, właśnie przez próbę kręcenia na odbijającym rozruszniku. Zestaw został wtedy naprawiony (problem w samym EWSie), niestety nie mam namiaru na człowieka.
W grę wchodzi też zakup takiego zestawu który jest na pewno sprawny, nie jestem pewny tego ECU, nie mam też możliwości podstawienia aktualnie, także nie dokonam diagnostyki samodzielnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] M54B30 Problem z synchronizacją MS43 i EWS 3
PostNapisane: 25 grudnia 2015, 15:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Rysiek, Miałem taki przypadek ale w S54 wsadzonym do E36. przez pierwsze 12 odpaleń No probem... Lecz w pewnym momęcie już nie odpalało. trzeba było zsynchronizować moduł EWS z DME lecz bez sygnału I-bus lub K-line było to nie możliwe więc należało podpiąć licznik z e46 M3 aby to zatrybiło. Po prawidłowym podłączeniu zegarów synchronizacja przeszła bez zakłóceń. Piszę to tylko informacyjnie. Ja synchronizowałem PaSoftem 1.4.0 i poszło bez problemu na usb :)

O ile Pamiętam to kolega Aquire usuwa Ews z DME 41,42,43 więc warto zapytać :) Wyrypać ten ews i mieć problem z głowy :)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] M54B30 Problem z synchronizacją MS43 i EWS 3
PostNapisane: 25 grudnia 2015, 15:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: Milanówek
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47N
Bez licznika z i-bus synchronizacji nie zrobisz.
Mogę usunąć ews z ms43 programowo bez emulatora, jak coś to pw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] M54B30 Problem z synchronizacją MS43 i EWS 3
PostNapisane: 8 stycznia 2016, 15:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Przepraszam za brak aktywności ale dopiero teraz mogę na spokojnie wrócić do internetów. timi-91 to tłumaczy brak synchronizacji, dzięki!

krzysiek80r jak będę miał tego konkretnego kompa w łapie to porobię zdjęcia i Ci podeślę.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i będę się odzywać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL