BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 czerwca 2024, 01:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z układem chłodzenia, brak ogrzewania.
PostNapisane: 14 lutego 2016, 11:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B20
Witam, wczoraj miałem problem ze swoją bunią. Straciłem ogrzewanie, a po 10 minutach zobaczyłem ze zaczął parować silnik i podniosłem maskę i gdy odkręciłem korek od zbiorniczka płynu chłodzącego to wywaliło go. Gdy zatrzymałem sie temperatura wynosiła 100 stopni więc szybko zgasiłem żeby nie przegrzać. Próbowałem odpowietrzyć, ale są z tym problemy. Gdy odkręcę odpowietrznik ciągle leci para. Gdy dolałem wody do układu to ją zassało kilkakrotnie więc pompa chyba działa. Górny przewód od zbiorniczka jest ciepły, nie mam ogrzewania, bunia nie chce przełączyć się na gaz. Dolałem wody i próbowałem ją odpowietrzyć i przejechałem się kawałek samochodem, w ciągu 5 minut złapała 91/92 stopni i stała, ale gdy odkręciłem odpowietrznik para dalej leciała. Co mogło się stać? Mam nadzieję, ze to nie uszczelka.. Proszę o porady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z układem chłodzenia, brak ogrzewania.
PostNapisane: 14 lutego 2016, 12:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Jak zaczal "parowac silnik" to znaczy, ze albo masz gdzies duza nieszczelnosc i pod wplywem cisnienia rozsadzilo to do konca albo przegrzales motor i zawor sam puscil. Brak ogrzewania zapewne stad, ze masz zbyt malo plynu i na bank zapowietrzony uklad. Druga sprawa to taka, ze na goracym silniku nie odkreca sie korka od zbiorniczka, bo nie dosc, ze mozesz zrobic sobie krzywde to jeszcze doatkoao uklad zasysa powietrze. Skad wiesz ze miales 100 stopni?
Na goracym silniku nie odpowietrzysz ukladu. Daj to najlepiej jakiemus mechanikowi, albo poszukaj na forum jak odpowietrzyc swoj silnik. Najpierw jednak przejzyj caly uklad w poszukiwaniu nieszczelosci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z układem chłodzenia, brak ogrzewania.
PostNapisane: 14 lutego 2016, 12:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B20
Wskazówka była na 4 kresce licząc od niebieskiego pola. Znaczy nie do końca wiem, czy to silnik parował. Przeciez wywaliło płyn na silnik i to przez to. Dzień przed awarią zauważyłem że pod zbiorniczkiem tam gdzie waż się łączy jest trochę mokro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z układem chłodzenia, brak ogrzewania.
PostNapisane: 14 lutego 2016, 12:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Wiem, ze to nie silnik parowal, napisalem to w przenosni, zeby ulatwic Ci o co chodzi. Skoro miales mokro pod zbiorniczkiem to masz odpowiedz - nieszczelnosc. Najpierw usun nieszczelnosc, pozniej odpowietrzenie i wszystko bedzie ok. Nie przelacza Ci na gaz i nie dziala ogrzewanie bo zamiast plynu masz w tamtych miejscach powietrze.
A i jak wskazowka byla za polowa to miales powyzej 115 stopni (chyba).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z układem chłodzenia, brak ogrzewania.
PostNapisane: 14 lutego 2016, 13:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B20
Oki, dziękuje bardzo za pomoc. Mam nadzieję, że na tym się skończy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL