BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Twarde węże ,Strzaly z wydechu
PostNapisane: 3 września 2018, 09:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B18
Witam ,moja bawarka zle sie czuje ,po rozgrzaniu nie ma mocy (b/g) ,w samochodzie czuc benzyne bezposrednio po odpaleniu(pozniej ustaje) ,weze od chlodnicy sa twarde(uklad jest odpowietrzony ,po odkreceniu odpowietrznika leci tylko plyn) ,zauwazylem strzaly z wydechu na benzynie ,na gazie ich nie ma ,czasami podczas jazdy temperatura spada do zera (niesprawny czujnik temperatury wymienie na dniach) ,wymienilem ostatnio termostat ,bo myslalem ,ze to jest przyczyna ,czujnik wymienie na dniach ,po rozgrzaniu temperatura trzyma sie w granicach 92-90 stopni ,raz wywalilo mi plyn po odkreceniu korka na cieplym ,ubywa mi troche plynu chlodniczego ,robilem jakis czas temu test na uszczelke lecz nic nie wykazalo ,lecz po dodaniu gazu plyn sie podnosil i wylewal sie przez korek. Co robic w takim przypadku? Jakies porady co sprawdzic? Dalej podejzewam ta uszczelke albo peknieta glowice. Po odkreceniu korka czuc spaliny. Odma?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Twarde węże ,Strzaly z wydechu
PostNapisane: 3 września 2018, 09:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Jak po odkręceniu korka płynu chłodniczego czuć spaliny a test nic nie wykazał to nie skomentuję testu - tu niestety nieszczelna uszczelka, głowica, blok. To nie odma - ona nie jest połączona z układem chłodzenia. Węże mają być miękkie na zimnym i twarde po nagrzaniu - układ ma dość wysokie ciśnienie robocze. Strzelanie i zapach benzyny sugeruje rozjechane korekty - gaz do regulacji/naprawy prawdopodobnie. Zapach benzyny to też albo zalewanie silnika (rozjechane korekty) albo normalny objaw szczególnie na zimnym przy braku katalizatora. Ubytki płynu - tu może być wszystko - wyciek, upg i tak dalej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Twarde węże ,Strzaly z wydechu
PostNapisane: 3 września 2018, 10:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B18
Po odkreceniu korka oleju* przepraszam ,ze nie dopisalem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Twarde węże ,Strzaly z wydechu
PostNapisane: 3 września 2018, 10:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
To masz przedmuchy jakieś tam, oczywiście odma jak zatkana to efekt się zwiększa i korekty też mogą się rozjechał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL