BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 22:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Kable zapłonowe
PostNapisane: 13 października 2016, 21:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B16
Witam.
Po wymianie świec zauważyłem, że mam podłączone 3 rodzaje kabli zapłonowych (jeden kabel mam fajkę metalową, 2 takie drobne gumowe i jeden gumową dużą) więc postanowiłem kupić nowe. Wybór padł na NGK niestety nie doczytałem w aukcji, że te kable pasują do modelu 1.6 ale produkowanego później z 105km, a nie do mojego z 102km... http://allegro.pl/show_item.php?item=5540589831
Po rozmowie ze sprzedajacym powiedzial, ze moga nie pasowac i ze do mojego numer katalogowo kosztuja sporo wiecej bo 190zl... Tak sie zastanawiam - co by bylo jakby podlaczyl te od 105km? Faktycznie nie beda paswoac? Bede mial jakies problemy?
Z gory dziekuje za pomoc.

PS: dodam jeszcze w ramach ciekawostki, że wszystkie filtry jakie wymieniałem ostatnio nie pasowały od 1.6 102km ale od 1.6 105km juz pasowały... (?)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kable zapłonowe
PostNapisane: 14 października 2016, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25
Kable jak kable, jeśli końcówki takie same to bez problemu będą chodzić. Duże znaczenie ma długość, jak za krótkie wiadomo ale za długie też zle. Lepiej żeby nie dotykały metalowych części. Zwróć również uwagę na wysokość fajki. Zamontowałem kiedyś przewody od innego modelu samochodu,wszystko fajnie do puki nie wymieniałem świec. Okazało się że fajki są za krótkie i nie było możliwości ich zdjęcia, wyrwały się kable z fajek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kable zapłonowe
PostNapisane: 21 października 2016, 14:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B16
Witam. Kable zapłonowe pasowały - temat do zamknięcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL