BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 05:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem po odpaleniu 320i
PostNapisane: 11 października 2016, 22:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Witam.
Przeczytałem sporo wątków na różnych forach ale nic konkretnego nie dowiedziałem się. Do rzeczy. E36 320i R6 94 rok. Problem polega na tym, że od czasu do czasu mam problem z odpaleniem rano silnika. Pogoda jest różna,sucho,mokro,ciepło,zimno. Jeśli się uda to lekko telepie i wydaje dźwięk jak traktor Ursus( jeszcze nie wiem który to model :) Jak dodam gazu potrafi go zadusić. Po diagnozie ok. :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem po odpaleniu 320i R6 1994
PostNapisane: 12 października 2016, 19:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Za uboga lub zbyt bogata mieszanka - sprawdź korekcje, czasy wtrysków po odpaleniu oraz zweryfikuj dolot. Rozumiem że po rozgrzaniu mu przechodzi i pracuje normalnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem po odpaleniu 320i R6 1994
PostNapisane: 12 października 2016, 22:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Tak, jak złapie temp. wszystko jest ok. Spalanie jest w normie, tylko czy 600 obrotów to nie za mało? Skrzynia automat, jeśli to istotne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem po odpaleniu 320i
PostNapisane: 13 października 2016, 19:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Jak dobrze pamiętam 6 cylindrówki z tego okresu miały 700 lub 750 - i to po rozgrzaniu. Na zimny powinno być więcej (coś koło 1000 obr/m). Nie ma od tego regulacji - sterownik dąży do ich utrzymania. Jeśli nie, to coś jest nie tak. Trzeba sprawdzić wszystko - to znaczy czy zalewa czy za ubogo, a potem sprawdzić dlaczego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem po odpaleniu 320i
PostNapisane: 14 października 2016, 07:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Dzięki za zainteresowanie i wskazówki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem po odpaleniu 320i
PostNapisane: 16 października 2016, 12:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Miałem podobnie dawniej z E36 320i 1995r,. Wystarczyło że po nocy odpaliłem na chwile zgasiłem po paru sekundach i auto już nie odpaliło , tak jak by się zalewało, po 20 kreceniu i rozładowaniu 2 razy akumulatora odpalił niewiem co to było, ale miałem nauczkę że na zimnym lepiej odpalić żeby chwile pochodził niż odpalić i odrazu zgasic :) , np po przestawiieniu auta. z innego miejsca na inne.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem po odpaleniu 320i
PostNapisane: 17 października 2016, 08:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
ROBBMW napisał(a):
Miałem podobnie dawniej z E36 320i 1995r,. Wystarczyło że po nocy odpaliłem na chwile zgasiłem po paru sekundach i auto już nie odpaliło , tak jak by się zalewało, po 20 kreceniu i rozładowaniu 2 razy akumulatora odpalił niewiem co to było, ale miałem nauczkę że na zimnym lepiej odpalić żeby chwile pochodził niż odpalić i odrazu zgasic :) , np po przestawiieniu auta. z innego miejsca na inne.


Właśnie mój problem jest identyczny jak Twój. Niestety na razie nie udało mi się znaleźć warsztatu który miałby czas i chęć zobaczyć w czym jest problem. Nawet gdy muszę przestawić auto na podwórku to czekam aż silnik zagrzeje się i dopiero go gaszę. Wtedy nie ma problemu z ponownym uruchomieniem go. Chyba muszę z tym faktem pogodzić się :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem po odpaleniu 320i
PostNapisane: 17 października 2016, 18:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 34
Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Siema! I co, udalo Ci się może do czegoś dojsć? Mam ten sam problem w e36(M52b20) :/ i niestety mi nie udało sie ustalić niczego konkretnego. Daj znać jeśli się czegoś dowiesz. Pdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem po odpaleniu 320i
PostNapisane: 20 października 2016, 20:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
edson napisał(a):
Siema! I co, udalo Ci się może do czegoś dojsć? Mam ten sam problem w e36(M52b20) :/ i niestety mi nie udało sie ustalić niczego konkretnego. Daj znać jeśli się czegoś dowiesz. Pdr


Sprawdź kostkę przy pompie paliwa, lubi się przepalać.
Druga opcja to zbyt uboga lub zbyt bogata mieszanka paliwa jak sugerował kolega helmud7543.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL