BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 18:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [M43B16]Problem z zegarami e36 Compact
PostNapisane: 5 marca 2017, 22:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Witam , stałem się posiadaczem BMW e36 Compact 1995 m43b16 1.6 z lpg . Jednym z jego mankamentów są zegary . Mianowicie działa tylko obrotomierz , nie działa więc prędkościomierz wskaźnik paliwa oraz temperatury . Podczas testu zegarów , wskaźnik paliwa nie rusza wogole , prędkościomierz dobija do 180 powariuje trochę i opada , obrotomierz i wskaźnik temperatury ruszają i opadają normalnie. Komputer obc wskazuje ciągle temperature -40 nie pokazuje spalania , prędkość też jest przekłamywana .Czy zegary są jakoś powiązane z obc? Szukałem informacji na ten temat , ale żadna nie odpowiada takim objawom . Czy te że wskaźnik paliwa nie rusza podczas testów dyskryminuje już zegary , czy mogę szukać problemów w czym innym. Dodam że auto stało koło roku. I przed tym postojem poprzedni właściciel uważał że zegary działały poprawnie. Sprawdzałem czujnik prędkości znajdujący się na dyferencjale wygląda ok , przewody też wyglądają na nie uszkodzone , bezpieczniki również sprawdzone . Czekam na podpowiedzi oraz porady , z góry dziękuje i pozdrawiam

dorzucam test zegarow i zdjecie obc https://youtu.be/GNbqzer7IHs

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M43B16]Problem z zegarami e36 Compact
PostNapisane: 6 marca 2017, 19:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Wszystkie połączenia masowe sprawdziłeś? Bo od tego trzeba zacząć, wyczyść więc kostki licznika. Wnętrze licznika jest pokryte lakierem więc to raczej nie to. Możesz jednak rozebrać zegary i sprawdzić połączenia silniczków z płytą główną, są tam taki gwoździe, które łączą obie części, może coś zaśniedziało. Licznik bierze sygnał z podobnych źródeł co OBC. Poszukaj moich postów (OBC, ekonomizer) w dziale zrób to sam, będziesz miał zdjęcia co i jak.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [M43B16]Problem z zegarami e36 Compact
PostNapisane: 6 marca 2017, 20:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Nie sprawdzałem mas bo nie miałem miernika akurat przy sobie . Wszystkie przewody masowe , tzn gdzie ich poszukiwać ? Bo kojarzy mi się to tylko z głównym przewodem masowym który idzie z minusa ako, gdzieś w blache. Sprawdzać napięcie na kostkach które doprowadzają prąd do zegarów ? Podczas podłączania minusowej klemy od akumulatora też coś strzela, a nie miałem nawet kluczyków w stacyjce. Chcę kupić interfejs INPA , nie będzie to najlepsze rozwiązanie żeby zlokalizować problemy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M43B16]Problem z zegarami e36 Compact
PostNapisane: 6 marca 2017, 21:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Na pewno pomoże zdiagnozować problem.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M43B16]Problem z zegarami e36 Compact
PostNapisane: 7 marca 2017, 14:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Nie wszystkie liczniki w E36 compact mają podpięte przewody diagnostyczne, więc nie wiadomo czy da się połączyć Inpą. Co do masy to trzeba sprawdzić połączenia w kostkach licznika.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [M43B16]Problem z zegarami e36 Compact
PostNapisane: 7 marca 2017, 22:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Ok , super dziękuje wam bardzo za podpowiedzi ! w niedziele będę działał i dam znać jak rezultaty . pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M43B16]Problem z zegarami e36 Compact
PostNapisane: 16 marca 2017, 14:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Witam , więc tak. Kostki posprawdzane i wygląda na to że wszystko jest ok. Znalazłem urwany przewód masowy, uziemienie (prędzej tego nie zauważyłem) który łączy maskę z karoserią. Zarobiłem nowy ale nic to nie dało. Rozbierałem zegary , zimnych lutów nie zauważyłem. Oddałem go do warsztatu , powiedzieli że zegary nadają się poprostu do wymiany , sprawadzą mi jeszcze na nowych jak dojdą. Obc pokazuje - 40 bo czujnika temp zewnetrznej wogole nie ma. Dziekuje za pomoc wszystkim


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL