BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Problemy z układem chłodniczym 2.5 TDS
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 11:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E34
Kod silnika: M51d25
Witam,
Od nie dawna mam BMW E34 2.5 TDS Touring, kupiłem za grosze 2600 bez OC i kończącym sie sprzęgłem. Wszystko ogarnołem przekulałem nią ponad 5000km i nagle zaczeło coś cieknąc okazało się że to dodatkowa pompka wspomagajaca obieg wody. Wymontowałem ją ale zdażyło mi się wczesniej nagrzać pare razy silnik bo najpierw ją uszczelniałem nie pomogło i płyn uciekł wskazówka na czerwonym polu :( po tym jak ją wymonotowałem zamiast płynu miałem wlaną wode, aż do czasu w drodze do pracy wywaliło mi wąż górny od chłodnicy. Jakos to poskładałem na poboczu i wlałem 3l płynu i reszta to woda. Po czym rozciekło sie na max. dodam że wtedy chyba przegrzałem silnik bo nie zorientowałem sie ze jade na czerwonym polu już!!! Obecnie woda cieknie mi z pompy, gdzieś poniżej zbiorniczka wyrównaczego. I przy jednym wtrysku jest mokro o.O nie wiem czy to przypadek. W zbiorniczku pojawiają sie bąbelki. Silnik odpala normalnie troche jakby dużo kopci ale jest -5 u mnie. Woda nawet na postoju ucieka. Kurde nie wiem co narobiłem ale co myślicie? wystarczy pouszczelniać?
Z bagnetu nie tryska mi olej, spod korka leci ale to z łańcuszka. Silnik bierze olej bo nie dawno wymieniałem a ubyło znacznie. Mam też kartke z kompresji na 4 cylindrach 24bary na 5 22b a na 6 jest 20. Nie wiem kiedy wykonywany był ten pomiar pewnie przed moim zakupem :P
Wczesniej w silniku był olej 15W40 obecnie 10W40.
Silnik ładnie chodził miał moc bez problemu sie kulało, na stacji kontroli 70% sprawności amorków, obroty co prawda falowały ale nie jakoś tragicznie. Zazwyczaj jak nawiew właczałem.
Doradzcie coś z tym układem chłodniczym.
Samochód kupiłem od okolicznego handlarza kupił go dwa tygodnie wczesniej od starszego pana który jeździł bmka 15 lat. Bo mam jego dowód rej jeszcze :cool:

Przy zerowaniu licznika pokazują mi się takie liczby:
1. 361124
2. 000000
3. 4534
4. 54592
5. 80
6. 17


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problemy z układem chłodniczym 2.5 TDS
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 10:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Kupiłeś auto do dopieszczenia po dziadku, bo oni niewiele robią, ponieważ toczą się tylko do biedronki i na cmentarz..a na dzień dobry przegrzałeś go :cisza: ten silnik jest bardzo wrażliwy na to. Zacznij od znalezienia głównej nieszczelności, pisałeś, że cieknie z pompy, pompy wody rozumiem tak? Więc klucze w dłoń i do dzieła, nie jeździj tak! :cenzura:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problemy z układem chłodniczym 2.5 TDS
PostNapisane: 3 stycznia 2017, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E34
Kod silnika: M51d25
Wymieniłem pompe wody pasek od klimatyzacji nalałem płyn chłodniczy i smiga jak ta Lala :cwaniak:
Chociaz nie powiem troche odjebałem z tym przegrzaniem :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problemy z układem chłodniczym 2.5 TDS
PostNapisane: 4 stycznia 2017, 06:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Trochę tak :wstyd: dobrze, że zrobiłeś :cool:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL