BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 13:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Radom
Witam.
Mam możliwość kupna E30 coupe z M30B35, ale... Większość rzeczy leży obok auta. Silnik zamontowany, odpala, działa. Do ogarnięcia przy nim zostało zasilanie paliwem (bak, przewody etc.). Jeszcze będę potrzebował nowy dyfer, bo ze starym jest coś nie tak. Podłoga i ogólnie blacha jest zdrowa. Kilka małych ognisk rdzy od spodu, ale to wystarczy papierkiem przeczyścić i zakonserwować. Ciężko było coś przeoczyć, bo auto wybebeszone do gołej karoserii. Boję się, że inwestycji nie będzie końca. W jakie najgorsze koszta mogę się wpakować? Ile zejdzie nad złożeniem auta? Z tego co oglądałem to nie jest jakoś specjalnie skomplikowana budowa. Ciężko jest ogarnąć elektrykę? Co będzie najtrudniejsze do zrobienia?
Bardzo proszę o pomoc, bo zapał, a i dylemat ogromny. Najbardziej przeraża mnie myśl o składaniu auta z kupy części. Pojęcie o mechanice i elektryce mam, ale nie zajmuję się tym na co dzień. Jak będzie grubszy problem to chyba można na rady z waszej strony liczyć. :)

Jeśli dodałem temat w nieodpowiednim dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 14:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego na odpowiedź ile potrzeba czasu na złożenie autka musisz odpowiedzieć Sobie Sam ponieważ to Ty wiesz ile możesz czasu poświęcić na co dzień dla tego projektu :) Myślę że z dobrym pomocnikiem który ma doświadczenie z tym modelem można to złożyć szybciutko :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 16:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Cześć,

Jak mówi przedmówca, zależy jak u Ciebie z wolnym czasem. Ja mam w garażu rozłożonego na części pierwsze Fiata 125p ale przy 2 dzieci mi ciężko znaleźć wolną chwilę. W moim przypadku samochód może tak stać, bo nie mam ograniczeń czasowych, poza tym mam parę miejsc do pospawania i zabezpieczenia. Jak to ogarnę to montaż wszystkiego w całość nie zajmie dużo czasu i pracy. Samochody z tamtych lat nie są zbyt skomplikowane.
W mojej opinii jeśli oferta jest atrakcyjna to warto przynajmniej spróbować. Chyba nie ma nic gorszego niż świadomość że nawet się nie spróbowało. Ważne jest, żeby na wypadek czynników od Ciebie niezależnych, samochód mógł postać w bezpiecznym i w miarę suchym miejscu najlepiej osobnym garażu, i najlepiej z kanałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 16:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Radom
Nigdy nie miałem do czynienia ze składaniem auta od podstaw, dlatego tak ogólnikowo zadałem pytanie. :) Pewnie każda sobota byłaby przy tym spędzona + kilka godzin w tygodniu. Tak w ogóle to 6 chce za to w takim stanie jak jest, myślę że do 5 tys. zejdzie bez problemu. Warto za takie pieniądze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 17:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Życzę sporo cierpliwości byś nie yebnął tego przy pierwszych napotkanych komplikacjach :hurra:

Jak złożysz i będzie wszystko fajno to banan Ci z twarzy nie zejdzie a przy tym wielka satysfakcja :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 18:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Blacha to podstawa w takich starych samochodach. Nie ma nic lepszego przed zakupem niż zajrzenie w tam gdzie "wzrok nie sięga" :) jeśli buda jest ok i masz faktycznie sporo cierpliwości (pewne rzeczy trzeba będzie rozkminiac samemu), to warto się wziąć. Cenowo nie wiem jak to wygląda na tle kompletnych samochodów, ale na koniec satysfakcja gwarantowana.
Pamiętaj że zawsze jest ryzyko, że czegoś jednak brakuje i zaczną się wydatki. A przy zakupie układanki ciężko to zweryfikować. Oczywiście zależy od stopnia w jakim jest rozłożony.

Jak swojego Fiata rozebrałem sam i sam go będę składał, ale robię to hobbystycznie, więc subiektywnie polecam taką zabawę :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 10:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Oblukaj sobie historię tego auta. Jest bardzo dużo zdjęć z prac. Robione samemu i bardzo dużo nowych oryginalnych części wsadzone. Jego galerię czyta się z zapartym tchem. Polecam. Czas prac chuba koło dwóch lat :) Kasa wsadzona olbrzymia, praca i czas jeszcze większy. Auto bajka :)
http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?f=13&t=12816&hilit=E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 11:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
No faktycznie, profesjonalista by się nie powstydził takiej pracy. Wymagane: duża wiedza mechaniczna, zaplecze, i duuuuuużo kasy, zarówno na części jak i na usługi.
Ale koledze Bang chyba nie o taki zakres prac chodzi, prawda :przestraszony: ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 12:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
No blachara mu odejdzie. Ciężko będzie się składać środek jak się go nie demontowało. Co prawda E30 ma dużo mniej elektryki oraz wyposażenia niż nowsze auta, ale przydałby się pomocnik który rozbierał takie autko. Jak ktoś ma czas to satysfakcja po takiej robocie boska :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 12:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Dzieki za podesłanie tego linku. Takie tematy dają to kopa do moich dalszych prac z Fiatem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 16:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Radom
Szacunek dla człowieka z tego linku. Chciałbym na żywo zobaczyć to cudo.
Na początek pasuje, żeby auto po prostu jeździło o własnych siłach. Pewnie w dalszej kolejności zabrałbym się za robienie go na klasyka. Znam człowieka, który robił swapy w E30. Ogólnie to taki fanatyk BMW. Myślę że z wielką chęcią by pomógł to złożyć. Cenowo - opłaca się to wziąć? Czy lepiej kupić kompletne i zrobić swapa? Chociaż swap liczę jakieś 3-5 tys. w najgorszym przypadku. A to auto jeszcze trzeba będzie pomalować całe, bo stało kilka lat w szopie zastawione gratami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 17:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Ja myślę że warto w tej cenie brać jeśli buda jest rzeczywiście w dobrym stanie. Ostatnio znajomy sprzedawał E30 coupe z uszkodzonym silnikiem M40, ale jeszcze jezdźącym za chyba 4500zł. Blachy były w stanie nie najgorszym, ale też nie jakimś super. W blacharę trzebaby powoli inwestować. Także myślę że twoja oferta kupna nie jest taka zła, szczególnie że silnik dużo lepszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Warto też dodać, że takie auta już drożeją :super: , więc nawet jakbyś musiał się poddać, to raczej do tego nie dołożysz. Zwłaszcza po paru latach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 21:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Radom
No kusi mnie przez ten silnik. Jak usłyszałem, że na trzecim biegu zrywa trakcję to aż mi serce szybciej zabiło. No i ten dźwięk... Na weekendy auto idealne, ale też inwestycja jak Strzelson napisał. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] Doprowadzenie do stanu użytkowego - prośba o radę
PostNapisane: 2 stycznia 2017, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Jeśli Cię na to stać to bierz :ok:
Chętnych do pomocy raczej nie zabraknie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL