BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 12:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 7 lipca 2011, 20:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Kod silnika: m43
witam mam pytanie bo urwała mi się klapka w kolektorze ssącym i mam pytanie od czego ta klapka i czy można jeździć bez niej z góry dziękuje podam 2 zdjęcia

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 197fy.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 196bb.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 8 lipca 2011, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E 46 320 D LIFT
Kod silnika: M 47/TU
....gdzieś na forum jest to dokładnie opisane chyba ;zrób to sam;W moim przypadku było tak--w servisie po diagnostyce kazano mi sprawdzić klapki w kolektorze ssącym oczywiście to zrobiłem,okazało się że dwie były nieruchome jedna cały czas zamknięta druga w połowie się zawiesiła na stałe.Kupując używany ,sprawny kolektor facet powiedział mi że nie ma potrzeby wymiany kolektora bo z tego co wie nawet sprawne klapki ludzie usuwają żeby urwana klapka nie wpadła do silnika i go nie uszkodziła.Do końca mu nie wierzyłem mój mechanik potem to potwierdził ale nie dałem za wygraną,zadzwoniłem do servisu z tym tematem,i tu potwierdzili że klapki mogą być zdemontowane krótko mówiąc powiedzieli mi że klapki są po to żeby nie wydostawały się opary z silnika po jego zgaszeniu coś związane z ekologią.Mechanik zdemontował mi klapki przy okazji wyczyścił kolektor ,silnik pracuje jak trzeba z tą może różnicą że jest dynamiczniejszy :14: :hurra:
Masz duże szczęście że klapka nie wpadła do silnika :przestraszony:

_________________
.......KOCHAM MOJĄ BAWARE......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 10 lipca 2011, 20:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Kod silnika: m43
dzieki ze mi odpisałeś ale u mnie jest inna sytuacja jest tylko 1 klapka , tak jak widać na zdjęciu, i właśnie nie wiem do czego ona jest:( bo to o czym ty napisałeś to akurat ten temat jest mi znany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 10 lipca 2011, 20:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
baranski320 napisał(a):
....gdzieś na forum jest to dokładnie opisane chyba ;zrób to sam;W moim przypadku było tak--w servisie po diagnostyce kazano mi sprawdzić klapki w kolektorze ssącym oczywiście to zrobiłem,okazało się że dwie były nieruchome jedna cały czas zamknięta druga w połowie się zawiesiła na stałe.Kupując używany ,sprawny kolektor facet powiedział mi że nie ma potrzeby wymiany kolektora bo z tego co wie nawet sprawne klapki ludzie usuwają żeby urwana klapka nie wpadła do silnika i go nie uszkodziła.Do końca mu nie wierzyłem mój mechanik potem to potwierdził ale nie dałem za wygraną,zadzwoniłem do servisu z tym tematem,i tu potwierdzili że klapki mogą być zdemontowane krótko mówiąc powiedzieli mi że klapki są po to żeby nie wydostawały się opary z silnika po jego zgaszeniu coś związane z ekologią.Mechanik zdemontował mi klapki przy okazji wyczyścił kolektor ,silnik pracuje jak trzeba z tą może różnicą że jest dynamiczniejszy :14: :hurra:
Masz duże szczęście że klapka nie wpadła do silnika :przestraszony:


:szok: :przestraszony: Człowieku z jakiej choinki ty się urwałeś ?? :szok:

Wyrwało ci nie wiem jakim cudem klapkę przepustnicy, jak uda ci sie bez niej jeździć to kozak jesteś.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 10 lipca 2011, 21:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 285
Lokalizacja: Wlkp Rokietnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Bobby Vintage, Powiedz kolego Co się stanie jeśli wyrzucę ta klapkę.Posiadam tez Bmw E46 M43,i też strasznie mi to hałasuje.Na wolnych chodzi jak samolot.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 10 lipca 2011, 23:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
Ciekawy samochód masz skoro jeździ Ci bez przepustnicy, w jaki sposób sterujesz gazem?
Bo ja widzę tu tylko 2 opcje:

-samochód nie odpala i trzeba go pchać :wstyd:
-masz jakiś patent i inaczej dawkujesz powietrze do silnika :dobani:

Najszybszym sposobem naprawy będzie wymiana przepustnicy na 2 sprawną, 15 min roboty.

Poza tym czy wiesz gdzie są śrubki które trzymały klapkę przepustnicy ?, jeśli przeleciały przez silnik to może być problem.

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 11 lipca 2011, 06:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E 46 320 D LIFT
Kod silnika: M 47/TU
viewtopic.php?f=25&t=55225 To jest link odnośnie klapek w kolektorze ssącym -DIESEL E 46 silnik M 47/TU - nie mylcie tego z przepustnicą co niektórzy to tak zrozumieli.Odnośnie odpalania i pracy silnika nie ma żadnego problemu latem jak i zimą, a jeżdżę bez klapek już ok.dwa lata. Jeżeli ktoś mi nie wierzy albo nie zrozumiał mojego postu,proszę spytać a ASO BMW nr tel.ASO Wrocław 71 333 10 10 dział servisu :14:
Bobby Vintage ,nie urwałem się z żadnej choinki, po prostu opisałem swój przypadek i nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd,nie po to jest to Forum :41:.Przypuszczam że myślisz o przypadku diabolo
pozdrawiam wszystkich użytkowników B M W

_________________
.......KOCHAM MOJĄ BAWARE......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 11 lipca 2011, 07:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E 46 320 D LIFT
Kod silnika: M 47/TU
19diablo88 napisał(a):
dzieki ze mi odpisałeś ale u mnie jest inna sytuacja jest tylko 1 klapka , tak jak widać na zdjęciu, i właśnie nie wiem do czego ona jest:( bo to o czym ty napisałeś to akurat ten temat jest mi znany.

Ja mam Diesla nie znam silnika M 43,może u Ciebie chodzi o klapkę przepustnicy jak pisze Bobby Vtage

_________________
.......KOCHAM MOJĄ BAWARE......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 11 lipca 2011, 10:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 842
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TU
baranski320 napisał(a):
Ja mam Diesla nie znam silnika M 43,może u Ciebie chodzi o klapkę przepustnicy jak pisze Bobby Vtage
M43 nie ma żadnych klapek. To benzyniak, posiada przepustnice, która w tym przypadku się urwała ? :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 11 lipca 2011, 11:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E 46 320 D LIFT
Kod silnika: M 47/TU
Norbert napisał(a):
baranski320 napisał(a):
Ja mam Diesla nie znam silnika M 43,może u Ciebie chodzi o klapkę przepustnicy jak pisze Bobby Vtage
M43 nie ma żadnych klapek. To benzyniak, posiada przepustnice, która w tym przypadku się urwała ? :D

No to już jestem w temacie-w moim poście koledzy pomylili(jak wyżej pisałem)klapki w kolektorze ssącym w Dieslu z klapką przepustnicy w benzyniaku.Musisz to naprawić jak koledzy wyżej piszą,klapka w przepustnicy dozuje dopływ powietrza :hurra:

_________________
.......KOCHAM MOJĄ BAWARE......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 11 lipca 2011, 19:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 433
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: e 36 323
Kod silnika: m52b25
to jest przepustnica ukierunkowania powietrza zasysanego przez silnik i jest w kolektorze w drugiej czesci. tez z tym walczyłem tylko w is-e.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 11 lipca 2011, 21:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 707
Lokalizacja: Kamyk
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30 Supercharged
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 78&start=0
Przepustnica to jest tu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=13&fg=15

A z tego rysunku co kolega pokazuje to wygląda na urwaną klapkę jakąś w dolnej części kolektora ssącego :
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 196bb.jpg/


http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=40 czyli tak jak kreska od nr 1 idzie :niepewny:


Edit:
Kolega wyżej dobrze napisał :ok:

A tak z ciekawości to jakie są objawy jak ta klapka jest niesprawna? :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 11 lipca 2011, 22:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Kod silnika: m43
no jeden mądry dzięki septi zgadza się to jest przepustnica z 2 części kolektora , wiecie do czego ona służy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 13 lipca 2011, 20:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 433
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: e 36 323
Kod silnika: m52b25
Od razu powiem ze mam to popsute i śmigam jak śmigałem. A po prostu zwieksza pojemnosc kolektora w cyklu zasysania do cylindrow powietrza, ukierunkowuje zasysane powietrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 23 stycznia 2017, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 29
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
W m43tub też trzeba usunąć tą klapkę? Bo jest jedna taka większa w kolektorze ssącym. Mam wyjęty ssący przeczyściłem ale sprawdzałem tą klapkę i wydaję mi się w miarę wytrzymała. Lepiej usunąć ją dla pewności? Nie będzie jakiś skutków ubocznych i czy były w tym silniku przypadki pęknięcia tej klapki czy tylko innych silników to tyczy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] klapka kolektora ssącego m43
PostNapisane: 24 stycznia 2017, 00:37 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Nic nie usuwaj, ta klapka ma za zadanie skracanie i wydluzanie dolotu, chodzi o tzw, doladowanie dynamiczne, poczytaj sobie o tym, ta klapka to tzw. DISA. Na dlugim dolocie uzyskuje sie lepsza elastycznosc na niskich predkosciach obrotowych, na wysokich obrotach klapka sie otwiera skracajac dolot zeby uzyskac wieksza moc z silnika. Jak usuniesz tą klapke to bedzie przymulony na niskich obrotach, bo bedzie caly czas "otwarta". Tak jest skonstruowana ze jej spoczynkowa pozycja to otwarta, a zamyka sie po odpaleniu silnika (podcisnieniowo) w razie uszkodzenia membranki w silowniczku jest otwarta zeby nie ograniczac mocy maksymalnej silnika na wysokich obrotach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL