BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 19:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 2 marca 2017, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Witam
Przeszukalem całe forum i nie znalazłem takiego przypadku jak mój więc proszę o wyrozumiałość mianowicie kupiłem moją kochaną bunie z problemem dlawienia się, przygasania, i dziury na wolnych obrotach. Dziura powstawała na ciepłym silniku podczas tej dziury jak tylko dodałem gazu to silnik się dlawil szczelal w wydech i czuć było paliwo na dodatek kolosalne było spalanie podłączyłem go pod kompa z milion razy pokazało sondę lambda więc ja wymieniłem dalej to samo obroty cały czas na wolnych utrzymują się w okolicach 960-1000 na ciepłym więc za duże na zimnym to 1100 sprawdziłem cały odlot czy nie ma gdzieś lewego powietrza dolot 10000% szczelny sprawdzony wymieniłem wtryski, przeplywke, sondę, czujnik wałka rozrządu, czujnik temperatury niebieski, cewki, świece i dalej nic calyczas utrzymuje 1000obrotów a mi ręce opadają dodam że silnik bez gazu i nigdy go nie widział jedynie co się poprawiło to to że lepiej reaguje na gaz i nie ma dziury przeszperalem chyba wszystkie możliwe fora nie tylko BMW i wszystkie cenne rady wykorzystałem do sprawdzenia i dalej to samo te obroty na wolnych sprawdziłem czujnik zasysanego powietrza jest dobry potecjometr przepustnicy jest dobry przepustnica też linka od przepustnicy wyregulowana ogólnie przepustnica na wolnych jest całkowicie zamknięta wyregulowana nie zacina się a mi ręce opadają myślę nad czujnikiem wału korbowego że może na wolnych oszukiwać sygnał ale jak tylko dodam gazu silnik świetnie wkręca się na obroty do odcinki nie ma żadnych teraz szarpan pięknie i szybko wykręca się do końca sonda lambda oryginał jak reszta podzespołów
Ogólnie końcowy problem jest te utrzymywanie wolnych obrotów w granicach 1000 obrotów
Proszę o cenne porady i o nie usunięcie postu pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 2 marca 2017, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Aha zapomniałem dodać "silnik krokowy" jest sprawny nawet od kolegi podmienilem i dalej to samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 2 marca 2017, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Nikt nie pomoże ??? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 2 marca 2017, 20:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
A układ dolotowy masz szczelny? kolektor ssący od filtra powietrza, a może przewód się urwał od podciśnienia, nasuwa mi się to bo znajomy miał tak dawniej podobnie w E36 320i.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 2 marca 2017, 20:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Wszystko sprawdziłem przepatrzylem i wszystko jest szczelne na początku miałem gumę od przeplywki uszkodzona to ja zaraz wymieniłem i od razu posprawdzalem wszystkie wezyki czy są dobre a po zatem robiłem test


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 2 marca 2017, 22:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 151
Moje BMW: E36 compact
Kod silnika: m41b18
Silnik z vanosem czy bez? Jaki osprzęt? Rozumiem, że potencjometr przepustnicy mierzyłeś miernikiem a jak sprawdzałeś czujnik powietrza w kolektorze? Nadal masz błąd lambdy?

_________________
Kiedyś...:
E34 525iA m50b25v
E36 320i m50b20nv


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 2 marca 2017, 23:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Tak bez vanosa tak czujnik mierzyłam miernikiem a czujnik powietrza w kolektorze to mierzyłam też miernikiem podgrzewajac opalarka na forum tutaj to znalazłem, nie nie mam już błędu sondy lambda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 3 marca 2017, 10:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 151
Moje BMW: E36 compact
Kod silnika: m41b18
Jeśli masz osprzęt boscha to obstawiam przepływomierz. Miałem podobny problem z obrotami w m50b20nv tzn po nagrzaniu obroty miał w okolicach 900-1000. Jednak u mnie po zgaszeniu i ponownym odpaleniu po 5 minutach ciepłego silnika obroty było około 700 ale po chwili jazdy wracały w okolice 1000. Przekopałem co się dało, praktyczny cały osprzęt podmieniłem, przepływki miałem już wtedy 3 sztuki. Niby wszystkie okej bo napięcia dobre pokazywały jednak po rozmowach z kolegą z forum padło jednak na nią. Miałem już kupować nówkę ale postanowiłem jeszcze raz zaryzykować i trzeci raz kupiłem używkę i bangla :] Obroty jak wryte na 650 :) Jeśli chodzi akurat o te przepływki to jest ciężka sprawa, żeby zdiagnozować ją na 100%. Oczywiście żadnego błędu przepływomierza nie miałem. Jedyny pewny sposób żeby go sprawdzić to podmienić od kogoś komu autko chodzi jak trzeba. Pisze tu o przepływce boscha, jeśli masz siemensa to tam jest już inny przepływomierz i sprawa wyglądać może inaczej.

_________________
Kiedyś...:
E34 525iA m50b25v
E36 320i m50b20nv


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw E36 M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 3 marca 2017, 11:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Przeplywka odpada podmieniona z sprawnego autka ( odpaliłem poczekałam aż się nagrzeje popatrzyłam na obroty przejechalem się i dopiero zdemontowalem i zamontowałam u mnie lecz i tak dalej to samo)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 3 marca 2017, 13:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Przy kazdej podmiance czesci trzeba kasowac adaptacje, albo kompem albo odpinajac aku i zwierajac klemy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 3 marca 2017, 13:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Tak robiłem mam własny komputer


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 3 marca 2017, 14:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 151
Moje BMW: E36 compact
Kod silnika: m41b18
Jak masz opcje żeby jeszcze raz podmienić przepływke to spróbuj pojeździć z tą na 100% dobra chociaz z 10 minut albo po podmianie zrób reset i adaptacje. Tak na chwilę to za dużo się nie dowiesz moim zdaniem. Skoro masz wlasny komputer to dlaczego tam sobie nie spojrzałeś na temperature z czujnika powietrza w kolektorze tylko kombinowałeś z opalarką? :)

_________________
Kiedyś...:
E34 525iA m50b25v
E36 320i m50b20nv


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 3 marca 2017, 14:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Bo komputer zakupiłem miesiąc temu a z tym problemem walczę od roku a wcześniej był u kilku mechaników i nic kompletnie nie zrobili .... teraz mam wsadzona ta dobra przeplywke


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 4 marca 2017, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Dziś wymieniłem czujnik wału i dalej komputer pokazuje jego błąd chociaż go skasuje i dalej ma te 960-1000 obrotów przyjechałem się też nim błagam o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 5 marca 2017, 09:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 27
Posty: 1
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
Sprawdź wszystkie połączenia elektryczne z krokowego do ECU, z lambny, czujnika położenia wału. Przewody w BMW potrafią być kruche i możesz nie mieć przejścia z czujnika/krokowca/przepływki do ECU mimo że wszystko na oko wygląda ok. To prosta robota lecz czasochłonna, w sam raz na niedzielne popołudnie :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 6 marca 2017, 09:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Hej potrzebuje sterowniki do mojej buni E36 325i 10/1991 rok produkcji silnik M50B25 ostatnie 7 vinu to EF00152 miał by ktoś??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 6 marca 2017, 13:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Podłącz pod kompa i podejrzyj odczyty bieżące.Jaką temperaturę cieczy widzi sterownik po rozgrzaniu,jakie jest napięcie na potencjometrze przepustnicy. Co do sterownika to posiadam,jakby co to pisz na priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B25 problem z obrotami
PostNapisane: 7 marca 2017, 07:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Wszystko to już było sprawdzone mi się wydaje że sterownik jest padnięty i temu się tak dzieje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL