BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 00:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 3 w 1 | Brzdęki w układzie hamulcowym
PostNapisane: 25 marca 2017, 13:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43b16
Witam, niestety po formacie straciłem stare konto więc pisze z nowego. :(

Mam trzy problemy z moim kompotem którego za wszelką cenę i wbrew rozsądkowi próbuję odbudować, liczę na pomoc gdyż temat na forum jest dla mnie jest ostatecznością ale się poddaję.

Opisze moje problemy w jednym temacie żeby nie zaśmiecać forum.


I. Dziwne niezidentyfikowane brzdęki w przednim układzie hamulcowym.

Wymieniłem:
-Amortyzatory
-Sprężyny
-Swożnie
-Tuleje wachaczy
-Poduszki amortyzatorów

-Tarcze
-Klocki

Zachowanie:

Kiedy autko trochę pojeździ (ok 5 km wystarczy) tarcze się nagrzeją ?
Zaczyna się coś takiego: podjeżdżam powolutku do przodu, zaczynam hamować, wystarczy że lekko dotknę hamulca iii Brzdęk !!! 2 razy (lewa prawa strona) głośny metaliczny brzdęk.
Cofam iiii to samo. Sytuacja wydarza się tylko raz na stronę jazdy tzn. do przodu -> hamulec -> brzdęk ->do tyłu -> hamulec - > brzdęk - > do przodu -> hamulec -> brzdęk itd...

Na zimno tego nie ma ! w zeszłym sezonie to było potem przez zimę praktycznie w ogóle nie, teraz jak tylko cieplej się zrobiło temat wrócił.

Hamulce rozbierałem i składałem całe 3 razy już bez skutku....

II. Dziwne zachowanie sprzęgła.

Wymieniłem:
-Sprzęgło
-Docisk
-Łożysko oporowe
-Podporę wału
Zachowanie: Sprzęgło łapie chyba normalnie (od połowy) i nie wykazuje oznak ślizgania
Biegi w czasie jazdy wchodzą normalnie z lekkim oporem ale!
Kiedy na postoju wrzucam 1 jest głuchy stuk z pod auta i bieg wchodzi bardzo ciężko, jeżeli nie puszczę sprzęgła i wrzucę 2 wchodzi znowu ciężko ale jeżeli nadal nie puszczę sprzęgła i wrzucę 1 wchodzi jak w masełko idealnie podobnie potem 2 i każdy inny . Jeżeli jednak wrzucę luz i puszczę sprzęgło , biegi znowu w kolejnej sekwencji bardzo ciężko wchodzą i jest stuk.
Dodatkowo zauważyłem ostatnio że jeżeli powolutku wciskam i puszczam sprzęgło nie chodzi płynnie tylko pulsuje może nawet w rytm obrotów silnika. Na postoju jak położę stopę na pedale sprzęgła również czuję wibrację.
Jeżeli chodzi o sprzęgło i jakość wymiany to nie potrafię odpowiedzieć bo to jedyna rzecz której nie robiłem sam w tym aucie tylko zleciłem mechanikowi.

III. Grzechotanie skrzyni biegów

Zachowanie : Na luzie jak otworzę drzwi na postoju i przegazuję to słychać grzechotanie z pod auta, problem ustaje po wciśnięciu sprzęgła, grzechotanie występuje też w momencie gaszenia auta tj. słuchać je kiedy auto traci obroty nie ma tego kiedy wcisnę sprzęgło.

Bardzo dziękuję każdemu kto się wysili na przeczytanie tej litanii i udzieli mi rad co począć.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 3 w 1 | Brzdęki w układzie hamulcowym
PostNapisane: 25 marca 2017, 17:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Lapa wysprzeglajaca w moim m43 byla do wymiany po urwaniu sie plastika trzymajaca ja,uderzenie przy wlaczaniu biegu tez mialem wymiana skrzyni pomogla a co do hamulcow sprawdz lozyska piast....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL