BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 11:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 25 września 2017, 16:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E36 318ti 1.8 140KM
Witam Panów , w weekend wymieniłem termostat w aucie i mam problem natury chyba odpowietrzenia ale już sam nie wiem. Przed wymiana wskazówka stała pionowo ale termostat był uszkodzony w pozycji otwartej , nie było grzania i w zime nie dogrzewał, stwierdziłem że sobie wymienie przed zimą. Teraz po wymianie auto szybciej sie nagrzewa jest grzanie ale wskazówka idzie w strone przegrzewania i zostaje praktycznie na przedostatniej kresce , tej przed czerwonym polem ale nie wchodzi na nie. Już dwa dni sie mecze z odpowietrzeniem i nadal lipa, sam już nie wiem czy to problem zapowietrzonego układu czy czegoś innego , doradzcie coś, jakieś sugestie mile widziane. Pozdrawiam :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 25 września 2017, 17:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Czu masz przelew w zbiorniczku wyrównawczym ?
Daj ogrzewanie na max z małym nawiewem i niech tak pochodzi aż do otworzenia termostatu, w między czasie odpowietrzać odpowietrznikami i dolewać płynu jak będzie ubywać. Co jakiś czas możesz umiarkowanie przegazować.
Wejdź w ukryte menu aby zobaczyć rzeczywistą temperaturę bloku, dzięki temu można wywnioskować kiedy termostat się otwiera.
Czy tak zawsze miałeś ?
Wyczyść chłodnicę.
Jak silnik jest dobrze nagrzany i termostat otwarty to czy cała chłodnica jest gorąca?
Wentylator chłodnicy chłodzi kiedy trzeba ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 25 września 2017, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E36 318ti 1.8 140KM
Tak jest strumień, ogrzewanie również daje na maxa przy odpowietrzaniu, test zegarów próbowałem robić ale chyba w mojej wersji go nie ma wiec nie sprawdze temperatury w ten sposób. Tak jak mówiłem zawsze temperatura byla w normie pionowo ale ze wzgledu na to ze w poprzednia zime auto sie nie dogrzewało i ogolnie nie było ogrzewania, w weekend wymieniłem termostat, po wyjeciu był otwarty wiec uszkodzony. Gdy auto sie rozgrzewa temperatura staje pionowo na jakis czas i po chwili idzie w gore.. Wentylator działa. Po dłuższym czasie dzisiejszego odpowietrzania chłodnica była gorąca jak sprawdzałem pod koniec zabawy ale po rozgrzaniu na poczatku chyba dolny waz nie był bardzo ciepły tak jak gorny. Jakieś sugestie ? Jakieś pomysły co do ewentualnego odpowietrzenia bo bawiłem sie juz z tym pare razy i nadal temperatura nie opada.. Termostat ma tzw. odpowietrznik z takim latajacym dzyndzlem, czy sposob zamontowania odpowietrznikiem do góry a do dołu ma jakiś wpływ czy jest to bez rożnicy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 26 września 2017, 01:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Hmm... termostat z odpowietrznikiem ?
Jakiej to marki i jaki nr.
tu sprawdź jaki w twoim powinien być http://www.realoem.com/bmw/pl/select?pr ... steering=L


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 26 września 2017, 06:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E36 318ti 1.8 140KM
Wiekszosc termostatow ma odpowietrznik, ten który wyjąłem też miał, poporstu zastanawiam sie czy sposób umiejscowienia go ma jakies znaczenie bo sprawdziłem i w "Sam Naprawiam" zaznaczone było żeby wsadzać go tym cyckiem do góry a poprzedni temrostat miał go w innym miejscu od boku wiec nie pamietam jak wsadziłem nowy. Ewentualnie nowy termostat jest trefny i nie otwiera :( Termostat Meyle...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 29 września 2017, 15:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E36 318ti 1.8 140KM
UP.
Termostat nowy sprawdzony i 100% jest wszystko poprawnie odpowietrzone w takim razie podejrzenie pada na wiskoze lub pompe wody , sprawdzałem wiskoze i wiatrak sie kreci ale można go normalnie zatrzymać nawet jak auto jest super nagrzane, jest jeszcze jakiś sposób żeby to sprawdzić ? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 29 września 2017, 21:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Wygląda na to że wentylator do wymiany.
Po odpaleniu silnika to sprzęgło wentylatora z visco zaraz zapina na pełne obroty ( może palce urwać ) ale zaraz odpuszcza i się będzie kręcić leniwie aż się nagrzeje od chłodnicy i odnowa zapnie na pełne obroty.
Może to poprzedni właściciel zamiast wymienić visco to zablokował termostat w pozycji otwartej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 30 września 2017, 09:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E36 318ti 1.8 140KM
Nie sądze, termostat padł a wisko wydaje mi sie że kiedys było słychać wiec poporstu może też padło. W takim razie musze załatwić wisko , bawić sie w używke czy nie warto i lepiej odrazu kupic nowe ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 30 września 2017, 22:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Lepsza oryginalna używka jak kiepski zamiennik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 318ti - wymiana termostatu problem z odpowietrzeniem.
PostNapisane: 4 października 2017, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E36 318ti 1.8 140KM
Auto wrociło dzisiaj z drugiego warsztatu , pierwszy nic nie zrobił , drugi dzisiaj stwierdził że podłączali pod kompa i na kompie temperatura była w normie (o ile wgl. go podłączali) . Gość mówił że to może być problem z zegarami aczkolwiek test zegarów wychodzi normalnie hmm w weekend sam sprawdze jaka temperature rzeczywiscie pokazuje komputer jak go podłącze. Dziwi mnie też , ze nie odczuwam załączającego się wisko bo z tego co czytałem to powinno dawać mocno powietrzem jak jest nagrzany a ono kreci sie normalnie, kupiłem drugie nowe na podmianke ale jest to samo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL