BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Compact po swapie z m43b19 na m42b18 - błędy w ECU
PostNapisane: 11 lipca 2017, 09:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 53
Lokalizacja: Trawniki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
Siema , niedawno nabyłem dla swojej narzeczonej kompota z końcówki 1999r po swapie na m42b18 (140KM) , no było z nim troche problemów a to węże a to podciśnienia itp , wymieniłem czujnik temperatury w bloku , założyłem nową sondę lambda , odmę , wymieniłem świece , krokowiec, odpowietrzenie baku itp. Silnik dalej czasami faluje ale to chyba natura m42b18 . Mam pewien problem i to dosyć dziwny bo sonda jest nowa , zauważyłem, że gdy na komputerze wyskoczy błąd numer 201 - sonda lambda, regulacja - podczas kasowania błędu wyłącza się wentylator elektryczny na chwilę, gdy znów się wentylator załączy to wywala błąd 201 od sondy . Gdy wentylator nie pracuje to błędu sondy nie ma... tylko włączy się went i znów błąd sondy. Wentylator potrafi się od razu załączyć na pierwszy bieg po przekręceniu stacyjki na zapłon (tylko gdy wcześniej był jeżdżony) na zimnym również czasami się włącza ten wentylator np jak auto stoi całą noc. O co to to chodzi z tą sondą ? Wymieniałem 3 sondy na każdej to samo.


Ostatnio edytowano 16 lipca 2017, 12:42 przez PelsonMX, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Compact po swapie z m44b19 na m42b18 - błędy w ECU
PostNapisane: 13 lipca 2017, 07:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 53
Lokalizacja: Trawniki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
okej , dodam jeszcze, że ostatnio chciałem odkręcić czujnik temperatury no i urwałem końcówkę z niego, włożyłem jakiś czarny z takim samym gwintem, może to czujnik temperatury zrypany ? bo pierwszy na bloku od przodu jest niebieski, ja założyłem czarny chyba z r6 , drugi jest czarny i on daje temp na zegary . Zegary w aucie zmienione było na te od m42 , bo po założeniu starych tych od m44 wywala od razu wskazówkę od temperatury na czerwone pole .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL