BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 czerwca 2024, 00:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 318tds. Ograniczenie prędkości
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 14:44 
Witam wszytkich.
Od 2 dni jestem posiadaczem BMW E36 318tds Touring. Przyjechaliśmy tym pojazdem z Niemiec na kołach ale prędkość maksymalna to 140 gdy próbuję ją przekroczyć wskazówka prędkościomierza i na ekonomizerze się cofa - obrotomierz nie (sprzedający mówił mi, że to jakieś ograniczenie prędkości ze względów ekonomiki spalania). Czy ktoś może miał z tym do czynienia jak zdjąć te diabelstwo bo jest to dosyć niebezpieczne w czasie wyprzedzania. Może jakiś adres w Warszawie?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc


Ostatnio edytowano 30 stycznia 2007, 10:49 przez w@bbit, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 15:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Pierwszy raz widze zeby ktos ograniczal predkosc do 140 km/h :zdziwko: trzeba by poszukac jakiegos dobrego elektronika jak chcesz dam Ci numer do goscia ktory zna sie na bmkach tylko cienko u niego z terminami ale ceny ma przystepne mozna by go zapytac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 16:39 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
ja bym sprawdzil stan techniczny pojazdu predzej bo cos mi sie wydaje ze sprzedajacy sprzedal ci porzadna scieme...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 17:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 691
Lokalizacja: DW
Moje BMW: 323ti
Kod silnika: m52b25
a moze to jest po prostu Vmax 1,8tds.he he bo do setki ma tyle co MATIZ 14sekund. a tak serio to w wyporzyczlaniach samochodow w niemczech auta tak maja zeby ich nie katowac niemcy po prostu tak je przerabiaja. znajomy mial tak w CORSIE 1.2 szla tylko 120km/h byl zamontowany jakis ogranicznik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 17:43 
BMW było w serwisie (co prawda nie BMW) ale sprawdził je mechanik i blacharz wszytko OK nawet byli zdziwieni stanem wszytko wymieniane na orginały nowy oryginalny wydech, wszytkie osłonki plasticzki orginałki itp. TUV z przed 3 tygodni. Więc raczej to kwestia jakies blokady tym bardziej, że samochód równo idzie do 140km a potem niestety stop. Tak więc chyba trzeba tu speca z komputerem mechanik stwierdził, że to wygląda tak jak w M5 jest elektroniczne ograniczenie prędkości. Silnik chodzi równo turbina też.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 20:09 
To nie jest ograniczenie, tylko niemiec Cię oszukał. Ogólnie znana przypadłość 318tds. Tutaj masz linki odnośnie tego problemu:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=40932
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=15671
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=41427


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 21:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Faktycznie po tych postach widac ze to raczej nie jest zaden ogranicznik ale nigdzie nie widze rozwiazania tego problemu to chyba jakas niedorobka BMW tak jak glowica w M40.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 22:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 59
Lokalizacja: AugustĂłw
Mój kolega też myślał jak jego bmw 1,8 m40 szło tylko 160km/h a,moja tak sama bez problemu 200km/h, bo mu niemiec powiedział, że niby jakis dziadek zainstalował zeby mu wnuczek nie katowł auta stara sciema okazało sie że ma cały rozrząd do wymiany zrobił i jest ok wprawdzie w temacie jest zupełnie inny silnik,ale moim zdaniem zacznij od sprawdzenia, czy wszystko funkcjonuje porawnie,a pożniej szukaj ogranicznika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Ograniczenie prędkości w E36 318tds
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 23:26 
Właśnie popróbowałem pojazd i jest tak, że przy pompowaniu pedałem przyśpiesznika dał się nawet rozpędzić do 160 ale generalnie jest problem przy 130-140km. Wzasadzie pozostaje pytanie czy możecie mi kogoś polecić w Warszawie kto może rozwiąać ten problem i nie naciągnąć mnie na wymianę połowy pojazdu metodą prób i błędów - silnik chodzi dobrze. Posty Bagora są przydatne ale moja wiedza jest zamała żeby stwierdzić czy to zawór czy wężyk. Z podanych linków wynika bowiem, że nie ma na to jednoznacznego rozwiązania problemu a nie czuje się specem technicznym.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2007, 00:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 69
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Zadzwoń albo napisz maila do Maćka od Pawłowskiego z Łomianek
serwisbmw@poczta.onet.pl: tel. 22 751 27 70; kom. 606 389 812 i zapisz się na wizytę

_________________
W niczym nie jest kobiecie tak dobrze, jak w niczym...;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 01:17 
Ma jeszcze jedno pytania czy możecie mi napisać czy rura od wolotu powietrza do osłony filtra powietzrza, pod gumową osłoną ma zwężkę. U mnie jedna czesc rury po zdjęciu tej gumowej osłony ma dużą średnice a ta druga połączona z obudową filtra powietrza ma trapezoidalny kształt (jakby zwężki). Czy tak mają wszytkie TDS? Może ktoś ma jakiś rysunek.
Pozdrawiam i Dzięki za pomoc


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 16:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Lokalizacja: okolice czestochowy
Witam.
U mnie w 318 TDS jest też taki problem.
Do prędkości ok160-170 rozpędza się pięknie a potem tak jak by ktoś mi nogę z pedału gazu ściągnął.
Mi taka prędkość wystarczy bo i tak nie ma gdzie więcej jeździć ale coś w tym "ograniczniku ' musi być skoro tylu nas to ma.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 23:07 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Ograniczenia te nie są powodem jakiegoś odcięcia elektronicznego.

Jest kilka powodów tego zachowania:
- czujnik doładowania,
- czujnik na wtrysku trzeciego cylindra,
- turbina,
- przyśpieszacz kąta wtrysku na pompie wtryskowej,
- problemy z pompą odnosnie dawkowania,
- zakłócenia w dopływie paliwa do pompy wtryskowej.

Ogólnie proponuję na początek podjechać na diagnostykę komputerową celem wyedytowania błędów.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL