BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Płyn do spryskiwaczy i chłodnicy
PostNapisane: 22 września 2009, 14:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 351
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E34 E60
Kod silnika: M50B25 M57N2 D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136216
Witam... Jestem nowy na forum. Nabyłem bmw 525 12v 170km i moje pytania sa takie:))
Jak jest zalana olejem mineralnym to juz nie ma co wlewac półsyntetyku tylko musze lac minerał juz tak? olej Castrol albo Shell HelliX bedzie dobry?
I jeszcze jedno na komputerze pokazuje mi ze mam mało płynu w chłodnicy i mało płynu do spryskiwaczy a w rzeczywistosci w chlodnicy jest jakies 4cm od korka płynu a do spryskiwaczy jest poł zbiornika czy to normalne ze komp juz pokazuje ze za mało? ile powinno byc w chłodnicy płynu? i ma moze ktos jakies przetlumaczenie tych guzikow w komputerze koło radia bo nie do końca wiem co do czego:))


Ostatnio edytowano 22 września 2009, 15:50 przez kosmos1990, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Płyn do spryskiwaczy i chłodnicy
PostNapisane: 22 września 2009, 17:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
kosmos1990 napisał(a):
Witam... Jestem nowy na forum. Nabyłem bmw 525 12v 170km i moje pytania sa takie:))
Jak jest zalana olejem mineralnym to juz nie ma co wlewac półsyntetyku tylko musze lac minerał juz tak? olej Castrol albo Shell HelliX bedzie dobry?
I jeszcze jedno na komputerze pokazuje mi ze mam mało płynu w chłodnicy i mało płynu do spryskiwaczy a w rzeczywistosci w chlodnicy jest jakies 4cm od korka płynu a do spryskiwaczy jest poł zbiornika czy to normalne ze komp juz pokazuje ze za mało? ile powinno byc w chłodnicy płynu? i ma moze ktos jakies przetlumaczenie tych guzikow w komputerze koło radia bo nie do końca wiem co do czego:))


jeżeli chodzi o ilość płynu w zbiorniczku wyrównawczym i jest tak jak piszesz to uszkodzony czujnik poziomu płynu, zobacz jak mój wyglądał http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=32635

co do płynu do spryskiwaczy dolałbym na max i zobaczył co się dzieje

pobierz manuala i będziesz wiedział do czego są "guziki w komputerze" ;) http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1362846.html

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Płyn do spryskiwaczy i chłodnicy
PostNapisane: 5 stycznia 2014, 22:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 320i
Witam! Mam następujący problem w mojej trójce który pojawia się w zimie, chodzi o kontrolkę poziomu płynu do spryskiwaczy. Mianowicie, jak wlewam jakikolwiek inny płyn zimowy niż firmowy z BMW (w cenie goldwasser:)) to komputer wariuje i cały czas świeci się kontrolka - mało płynu do spryskiwaczy - pomimo, że płynu jest nalane pod sam korek. Rzecz jasna w takiej sytuacji wyłącza się automatycznie spryskiwanie reflektorów. Tak się dzieje przykładowo po nalaniu płynu orlenowskiego. Natomiast jak wlewam firmowy płyn BMW to wszystko jest ok (poza jego ceną), nic się nie zapala, działa spryskiwanie reflektorów i szyby. Zgłosiłam się z tym problemem do dealera, bo auto jest jeszcze na gwarancji. Tam po wielokrotnych sprawdzeniach - czujnika, zbiornika, elektroniki itd. stwierdzili, że powinnam używać firmowego płynu BMW lub innego zamiennika, który nie zawiera takiej ilości alkoholu, co zwykłe zimowe płyny, bo według nich powodem tego że komputer fiksuje i zapala się kontrolka sygnalizująca brak płynu jest używanie płynów zimowych zawierających zbyt dużą ilość alkoholu, których komputer nie wyczuwa ponoć...Zastanawiam się, czy ktokolwiek poza mną ma jeszcze taki problem ze swoim BMW i czy ktoś słyszał o jakimś zimowym płynie do spryskiwaczy z małą zawartością alkoholu o podobnym składzie co ten firmowy BMW tyle że za za normalną cenę???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Płyn do spryskiwaczy i chłodnicy
PostNapisane: 6 stycznia 2014, 22:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
anata napisał(a):
zawierających zbyt dużą ilość alkoholu

zabezpieczenie żeby nie jeździć po pijaku :rotfl: jak to może być żeby nie dość że kierowca to jeszcze auto było na podwójnym gazie hehe

a na letnim też tak się dzieje?

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Płyn do spryskiwaczy i chłodnicy
PostNapisane: 7 stycznia 2014, 08:25 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Może chodzi o ciężar właściwy płynu. Więcej alkoholu to chyba lżejszy i inaczej działa na czujnik i może na krążenie jak u Zagłoby wino biło w czerep.
Pierwszy raz coś takiego słyszę :rotfl: . Orlenowskiego to sam jeszcze nie próbowałem, chociaż tankuję tam prawie cały czas.
"Aura" z Biedronki! i może się uspokoi.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL