BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 27 lipca 2010, 17:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 191
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: e39 523i
Witam. Moj problem jest nastepujacy...
dzisiaj odkurzalem sobie auto mialem pootwierane drzwi i szyby na maxa. Po wszystkim chcial go pozamykac no i sie nie dalo. szyby ani drgna centralny tak samo. Pojechalem do mechanika powiedzial ze to modul sterowania szyb i centralnego. pojechalem wiec do miast obok kupic uzywke. mieli dokladnie tan sam typ. podlaczylem to przy nich i to samo, nic sie nie dzieje... rozebralem tapicerke bo chcialem pozamykac szyby podlaczajac aku pod silniczek jednak nic to nie dalo. Ale gdy zamknalem drzwi szyba lekko podniosla sie do gory (jest to coupe) co mnie zdziwilo i co otwarlem i zamknalem drzwi szyba dzwigala sie coraz wyrzej az w koncu zamkla sie calkiem. Domykanie dziala normalnie jednak w dalszym ciagu nie idzie otworzyc szyb szyberdachu no i centralny ciagle nie dziala. bezpieczniki wszystki ok. co moze byc przyczyna?? moze jakis przekaznik albo cos bo nie slysze jak tyka. prosze o pomoc!!

e36 318is coupe z 93r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 28 lipca 2010, 17:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 32
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Na moje oko to kable które idą do drzwi mogą być w słabym stanie bo jeżeli mówisz że przy otwieraniu i zamykaniu szyba się zamyka to coś jest nie tak tylko dziwi mnie to że jak się zamyka to czego się nie otwiera. Twój rocznik to 93 a nie wiem czy w nim był moduł komfort on jest odpowiedzialny za szyby szyber dach itd. No ale jak mówisz że już go wymieniłeś to pozostaje chyba polecieć po kablach , weź sobie miernik i zobacz na kablach czy wszędzie masz prąd. Pod kolumną kierownicy masz też na kablu bezpiecznik tam chyba jest tylko jeden wiec zobacz czy on się nie spalił bo bez niego szyba ani rusz.

_________________
Obrazekhttp://www.imagecross.com/
// / B M W - Bardzo Mądry Wybór


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 28 lipca 2010, 23:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 191
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: e39 523i
modul komfortu jest, musze jeszcze sprawdzic przekaznik pod kierownica tylko jeszcze sie tam nie dogrzebalem... no i zauwarzylem dzisiaj ze lampka sie nie zapala przy otwieraniu drzwi, zarowka cala bo gdy przelacze na stale oswietlenie to swieci heh, no i jeszcze ten centralny...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 29 lipca 2010, 08:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 32
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Pod kierownice masz chyba doslownie 2 albo 3 wkręty to ten plastik nad kolanami kierowcy i tam na samym wierzchu masz bezbiecznik ale on jest od szyb bo jak ja tak mialem to centralny był a szyby nie chodziły

_________________
Obrazekhttp://www.imagecross.com/
// / B M W - Bardzo Mądry Wybór


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 29 lipca 2010, 12:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 191
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: e39 523i
dzisiaj to rozebralem, bezpiecznik jest ok jest tam jeszcze jeden niebieski przekaznik i nie mam pojecia od czego on jest. tylko zastanawia mnie fakt ze szyby i centralny to osobna sprawa a padlo w tym samym czasie ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 10 sierpnia 2010, 18:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 191
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moje BMW: e39 523i
koledzy rozwiazalem problem, a byl on nastepujacy: stracila sie masa, ktora dochodzi do modulu od przekaznika ktory znajduje sie pod kierownica. jesli ktos by mial podobny problem to pomoge rozwiazac:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 24 maja 2020, 09:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36 Cabrio
Kod silnika: M43
Witam koledzy!

Czy problem z dachem i nie działające uchylanie szyb oraz przycisk wszystkich szyb naraz mogą mieć tą samą przyczynę? Przykładowo ten przekaznik?
U mnie nie działały szyby (uchylanie i przycisk all) a po jakimś czasie ( 5 dni) przestał działać dach. Ponadto centralny zaraz po otwarciu z kluczyka zamyka się samoczynnie. Zamek oryginalny bez pilota.

Dodam, że robiłem już inicajlizację dachu- dach doszedł do połowy i stop. Kolejne nie przynoszą skutku.

Brak mi już wiary. Przejrzałem wszystko- wiązki i kable są jak nowe- w ogóle moje auto jest w bdb stanie, nie grzebane, nie przerabiane więc problem nieudanych interwencji w cokolwiek należy wykluczyć. :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie dzialaja szyby,szyber i centralny
PostNapisane: 24 maja 2020, 09:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36 Cabrio
Kod silnika: M43
dawid26compact napisał(a):
koledzy rozwiazalem problem, a byl on nastepujacy: stracila sie masa, ktora dochodzi do modulu od przekaznika ktory znajduje sie pod kierownica. jesli ktos by mial podobny problem to pomoge rozwiazac:.


Kolego możesz powiedzieć coś więcej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL