BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 17:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 1 lutego 2011, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 69
Moje BMW: Bmw E36
No właśnie nic... komp nie chciał zatrybić ;( Ale prawdopodobnie mam do wymiany czujniki położenia wału, oraz zapłonu. Jutro przełożę od kumpla i dam znać.

Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 1 lutego 2011, 21:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 687
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M52B28
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=135852
Rafi1920 napisał(a):
tylko 5sec trzymało obroty na 1.5tyś. I zeszło na 1 tyś.

Czy tak powinno zachować się to auto, po odpaleniu zimnego silnika ? Bo szczerze mówiąc, nigdy jeszcze dobrze nie chodził, tak więc nie wiem ;]
Proszę o odp.


U mnie nawet po pierwszym odpaleniu na dużym mrozie obroty są poniżej 1000.
A objawy masz wskazujące na sondę lambda, nie wiem czemu wcześniej jej nie sprawdziłeś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 6 lutego 2011, 05:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 69
Moje BMW: Bmw E36
Odkrecanie sondy lambda w moim przypadku, okazałoby się zbędne.

Przyczyną zachowania auta, okazały się czujniki: Położenia wału, oraz zapłonu, które były przetarte i podawały prawdopodobnie błędny impuls, lub czasami w ogóle go nie podwało, przez co wtryski podawały paliwo, a iskry nie było... I mamy typowe zalanie auta.

Teraz pozostaje mi szukać tych czujników, a nie jest łatwo. ;(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 9 lutego 2011, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e36
Wypłata wpłynęła na konto więc stwierdziłem, że czas zainwestować w Bemcie:) Podłączyłem ją do komputera i co mnie zdziwiło (moje pierwsze przypuszczenie)nie była to sonda ani wtryski ani regulator ciśnienia paliwa był to czujnik temperatury wody wskazywał -65... Otóż to. To właśnie był problem moich problemów z autem. Czujka podawała do komputera błędne dane (zły wpływ na ssanie) przez co żarło konkretną dawke paliwa. Miałem też delikatne problemy z sonda bowiem nie pracowała jak należy po odpaleniu auta i dopiero po nagrzaniu silnika śmigała prawidłowo, ale jak sie okazało po zresetowaniu błedów w komputerze i tu problem przestał doskwierać.
a bliżej zainteresowanych kosztami--------> Koszt usługi:
-komputer 50zł,
- czujnik 70zł.

_________________
My life be like uuuuaaaa uuuuuu My life be like Beee eMmmmm Wuuuu
BMW - Bardzo Małe Wydatki :) <sarkazm>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 10 lutego 2011, 06:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: e36 318is coupe
Kod silnika: M42
Modzel88 napisał(a):
czujnik temperatury wody wskazywał -65...

Podłączę się. A jaki masz silnik? Masz czujnik zintegrowany czy dwa oddzielne? W moim M42 który to byłby do wymiany: nr 6 czy 8 na rysunku poniżej? Z góry dzięki.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=15


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 10 lutego 2011, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e36
Moj silnik to m43b16. Też ma dwa oddzielne czujniki. Jeden jest do wskaźnika w aucie(ten z niebieską kostką) zaś drugi do komputera (ten z czarną kostką). Jak sie nie mylę to ten z niebieską był wyżej czyli na wskazanym przez Ciebie rysunku jest to nr 6, ten z czarnym jak juz wiadomo to nr 8. Nie mam pewności. Kieruj się kolorem kostki po wyjęciu/włożeniu. Wymienić musisz czarny. Pozdrawiam
PS.. na innym, lepszym kompie wskazywalo -37stopni. Także ta temperatura zależy zapewne od systemu jakim sie sprawdza.

_________________
My life be like uuuuaaaa uuuuuu My life be like Beee eMmmmm Wuuuu
BMW - Bardzo Małe Wydatki :) <sarkazm>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 12 lutego 2011, 11:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: e36 318is coupe
Kod silnika: M42
Modzel88 napisał(a):
Moj silnik to m43b16. Też ma dwa oddzielne czujniki. Jeden jest do wskaźnika w aucie(ten z niebieską kostką) zaś drugi do komputera (ten z czarną kostką). Jak sie nie mylę to ten z niebieską był wyżej czyli na wskazanym przez Ciebie rysunku jest to nr 6, ten z czarnym jak juz wiadomo to nr 8. Nie mam pewności. Kieruj się kolorem kostki po wyjęciu/włożeniu. Wymienić musisz czarny. Pozdrawiam
PS.. na innym, lepszym kompie wskazywalo -37stopni. Także ta temperatura zależy zapewne od systemu jakim sie sprawdza.

Dzieki :piwo: Kupie i wymienie. Szkoda, ze kolektor dolotowy trzeba sciagnac, ale trudno :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 12 lutego 2011, 12:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e36
No cóz jak mus to mus. W każdym razie odkręcenie kolektora to zadna filozofia, gorzej bedziesz mial z dostaniem sie do czujnikow. Będziesz potrzebwał sporej przedłużki tak między 30-50cm. Bardzo ciasna miejscówa na tą duperele niestety. A i zanim doplyw do kolektora odlaczysz odkrec korek na dole bo ci pocieknie. Powodzenia.

_________________
My life be like uuuuaaaa uuuuuu My life be like Beee eMmmmm Wuuuu
BMW - Bardzo Małe Wydatki :) <sarkazm>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zalewanie !!
PostNapisane: 12 lutego 2011, 17:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: e36 318is coupe
Kod silnika: M42
Filozofia może żadna, ale zimą jakoś odczuwam niechęć do opuszczania domu :kwasny: Dzieki za radę co do korka - w pośpiechu mógłbym nie pomyśleć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL