BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 07:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 19:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36 1.8is
Kod silnika: M43B16
Witam
mam problem z drganiami kierownicy przy hamowaniu dodam ze felgi prostowałem w wakacje i przy zmianie opon na zimowe mechanik powiedział ze dalej sa proste wiec w czym moze tkwic problem?? Hamulce przy hamowaniu piszcza ale przy lekkim nacisnieciu pedału. Przy duzej predkosc drgania na kierownicy sa bardzo silne przy mniejszej prędkości słabna co myślicie na ten temat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 19:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
krzywe tarcze

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 19:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36 1.8is
Kod silnika: M43B16
czy przy wymianie tarcz konieczna jest wymiana jakis innych czesci układu hamulcowego i na jakie tarcze zwrócic uwage???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
jeśli nie masz mocno zużytych tarczy to daj je do przetoczenia i bedziesz wiedział czy to wina tarcz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 20:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Kraków
Witaj kolego, przede wszystkim sprawdż czy któryś docisk się nie blokuje i nie grzeje ci tarcz.
Kolejna rzecz omijana przez pseudo mechaników to czysta powierzchnia piasty delikatne nierówności i będzie po jakimś czasie bicie.
I jeszcze jedno, jeśli masz możliwość sprawdzenie bicia piast to zrób, bo mogą być krzywe i 100 tarcz wymieniasz i dalej bedzie to samo :)
PS. nowe tarcze i nowe klocki jedynie zadne toczenie i szlifowanie klocków na betonie.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 21:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: kuj-pom
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52B25
kolego moze sprawdz maglownice,jak beda luzy i do tego krzywe tarcze to bedzie trzeslo kierownica.pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
ostatnio miałem ten sam problem w VW T4, obstawiałem drążki z koncówkami albo krzywe tarcze, napoczątek wybrałem tansza opcje zeby sprawdzic i dałem tarcze do toczenia(miały 8 miechów) i niema żadnych drgań i nie musiałem docierac klocków o beton


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 21:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Kraków
Ponownie pisze wszystko dzieje się poprzez zły montaż.
I nie ma co porównywać dostawczaków do osobówek.
W mechanice nie usuwa cie usterek tylko ich przyczyn...
Pozdro :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 13 lutego 2011, 22:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9
Moje BMW: E-36
Kod silnika: M44B19
witam :) , jezeli telepanie kierownica nastepuje tylko w momencie hamowania, zwlaszcza przy hamowaniu przy wiekszych predkosciach to spr czy oba zaciski chodza bez wiekszych problemow, tak bylo u mnie najpierw mialem podobne objawy ja Ty, a po jakims czasie telepanie zaczelo sie pojawiac podczas normalnej jazdy. Wtedy jednak nie wiedzialem jeszcze co sie dzieje i zdecydowalem sie spr samochod na diagnostyce jednak tam bylo ok, ale mechanik postanowil spr jak ciezko obracaja sie kola i okazalo sie, ze na jednym z kol przednich nie odbija hamulec w zwiazku z czym caly czas tarl klocek. Po tym zwrocilem uwage na nagrzewane sie felg i jedna, nawet po krotkiej jezdzie nagrzewala sie z znacznym stopniu. Blokowanie sie zacisku bylo spowodowane korozja tloczka w zacisku. Wg mnie to jest Twoj problem, aczkolwiek nie wykluczam tez innych mozliwosci podanych przez kolegow powyzej. Pozdrawiam :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 22 lutego 2011, 21:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e36 1.8is
Kod silnika: M43B16
Własnie zamówiłem nowe tarcze BREMBO:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 22 lutego 2011, 22:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 440
Lokalizacja: Ełk
Moje BMW: E46 330d+ E60 530xd+
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896
podepnę się bo mam coś podobnego....


sytuacja u mnie wygląda tak że auto jeździło normalnie, zostało odstawione na miesiąc (niestety nie posiadam garażu i stało na powietrzu :( ) po miesiącu z nieznanych mi przyczyn przy pedał hamulca przy hamowanie strasznie mocno odbijał, hamowanie było bardzo słabe do tego dochodzą drgania na kierownicy i przy 100km/h to już śmierć w oczach :| jak myślicie ? tarcze i klocki do wymiany ?


(i takie pytanie poza konkursem ;p do bmw e36 318 1.8is 92r idą tarcze czy bebny na tył ? bo na przód chyba wentylowane tarcze... niestety nie znam się za dobrze )

_________________
ObrazekObrazek
było E36 1,8IS ...........................................................................................jest E46 330D
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106436.........http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 23 lutego 2011, 08:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Dragonik napisał(a):
podepnę się bo mam coś podobnego....


sytuacja u mnie wygląda tak że auto jeździło normalnie, zostało odstawione na miesiąc (niestety nie posiadam garażu i stało na powietrzu :( ) po miesiącu z nieznanych mi przyczyn przy pedał hamulca przy hamowanie strasznie mocno odbijał, hamowanie było bardzo słabe do tego dochodzą drgania na kierownicy i przy 100km/h to już śmierć w oczach :| jak myślicie ? tarcze i klocki do wymiany ?


(i takie pytanie poza konkursem ;p do bmw e36 318 1.8is 92r idą tarcze czy bebny na tył ? bo na przód chyba wentylowane tarcze... niestety nie znam się za dobrze )
prawdopodobnie nie odbijaja ci cylindry w zaciskach , zreszta dobrze by bylo przeczyscic wszystko i przesmarowac -pozostaje ci wiec rozebranie tego wszystkiego i obejrzenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 23 lutego 2011, 08:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
RaceR napisał(a):
Ponownie pisze wszystko dzieje się poprzez zły montaż.
I nie ma co porównywać dostawczaków do osobówek.
W mechanice nie usuwa cie usterek tylko ich przyczyn...
Pozdro :zdegustowany:

w mechanice rowniez usuwa sie usterki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL