BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 13:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] blos czy sekwencja?
PostNapisane: 27 lutego 2011, 17:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40
Zastanawiam się nad montażem blosa, ale intryguje mnie jedna sprawa, różnica w cenie pomiędzy instalacja sekwencyjną a blosem to teraz raptem ok 400zl.
Nowy blos na aukcjach to koszt ok 400zl, natomiast nowa, kompletna instalacja np stag 300 to koszt ok 800zl. Wiem oczywiście ze montaż instalacji sekwencyjnej jest dużo bardziej skomplikowany i kosztowny, natomiast jeśli by to robić we własnym zakresie to cena jest całkiem przyzwoita.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] blos czy sekwencja?
PostNapisane: 27 lutego 2011, 18:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: Skępe
Moje BMW: E 34 525i
Kod silnika: M50B25
sam sobie sekwencji niezałożysz,pozatym te za 800 są bez butli itp,ja zakładałem sek w styczniu tego roku...stag 300 plus na 6 cylindrów,reduktor gold,za wszystko załaciłem 2700 a cały mont trwał raptownie 1 dzien,u ciebie widze m 40 wiec 4 cylindry to w 2 sie zamkniesz napewno.sekwen jest zapewne lepsza i bardziej oszczędna niz blos...zero spadku mocy,szarpan przy przełanczaniu z pb na lpg i na odwrót a tym bardziej strzałów...co jest tragiczne dla przepływki.ale to tylko moja sugestia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] blos czy sekwencja?
PostNapisane: 27 lutego 2011, 18:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40
Cytuj:
sam sobie sekwencji niezałożysz
a dlaczego niby nie?Chyba nie jest to aż tak bardzo skomplikowane?Mam garaż, narzędzia i trochę wiedzy i myślę że dałbym rade ;) Butle juz mam od instalacji I gen która już jest w samochodzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] blos czy sekwencja?
PostNapisane: 27 lutego 2011, 22:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 906
Lokalizacja: Podkarpacie
Betti Swallox napisał(a):
Cytuj:
sam sobie sekwencji niezałożysz
a dlaczego niby nie?Chyba nie jest to aż tak bardzo skomplikowane?Mam garaż, narzędzia i trochę wiedzy i myślę że dałbym rade ;) Butle juz mam od instalacji I gen która już jest w samochodzie.


założyc załozysz ale nie dasz rade wbic go w dowód bo musisz miec zaswiadczenie z zakładu majacego uprawnienia do lpg

_________________
Zobacz nowy nabytek e39 '99 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124248

Była e36 '92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=50317&start=20

E30 qp m20b20 '83 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=59193&start=20&hilit=m20b20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] blos czy sekwencja?
PostNapisane: 27 lutego 2011, 23:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Sa ludzie którzy kupują blosa i sami go montują, regulują itd itp, (czasem robią to pewnie lepiej od pseudo gazowników którzy robili uprawnienia zakładając kuchenki gazowe w domach)bo przecież zależy im na własnym bezpieczeństwie. i myślę ze podobnie jest tez z sekwencją. Jak patrze na ceny instalacji sekwencyjnych to dajmy na to poczekam jeszcze pól roku i dobrą sekwencję można będzie kupić w cenie blosa.
Poza tym przykładowo po własnym montażu można pojechać do gazownika na sprawdzenie i wydanie odpowiednich dokumentów aby taką instalacje wbić w dowód.
Generalnie chodzi mi o sam fakt kosztów instalacji, bez montażu na którym na pewno nie jeden zarabia 100% marży albo i lepiej.

Dziwne, po napisaniu tego tematu moje konto zostalo usuniete z tego forum, eehh kur** to wlasnie Polska demokracja i mozliwosc wypowiadania wlasnej opinii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] blos czy sekwencja?
PostNapisane: 27 lutego 2011, 23:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 906
Lokalizacja: Podkarpacie
betty swallox napisał(a):
Sa ludzie którzy kupują blosa i sami go montują, regulują itd itp

jak sie nie ma analizatora spalin to raczej w domu samemu dobrze nie wyregulujesz

betty swallox napisał(a):
Poza tym przykładowo po własnym montażu można pojechać do gazownika na sprawdzenie i wydanie odpowiednich dokumentów aby taką instalacje wbić w dowód.
Generalnie chodzi mi o sam fakt kosztów instalacji, bez montażu na którym na pewno nie jeden zarabia 100% marży albo i lepiej.


No i taki zaklad moze sprawdzic ale napewno nie wyda poświadczenia ze on zakładał instalacje,jak piszesz nie zarobił nic na niej a ma odpowiadac za nia.Chyba ze masz znajomego...

_________________
Zobacz nowy nabytek e39 '99 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124248

Była e36 '92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=50317&start=20

E30 qp m20b20 '83 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=59193&start=20&hilit=m20b20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] blos czy sekwencja?
PostNapisane: 28 lutego 2011, 00:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
betty swallox napisał(a):
Dziwne, po napisaniu tego tematu moje konto zostalo usuniete z tego forum, eehh kur** to wlasnie Polska demokracja i mozliwosc wypowiadania wlasnej opinii.


Bardzo dziwne, temat zostaje zatem zamknięty do wyjaśnienia a ty masz bana na drugie konto.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL