BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Dodając opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.

Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca/warsztat, koniecznie podajcie w przejrzystej formie dane kontaktowe:
Nazwa firmy
Adres
Tel. kontaktowy
Strona internetowa
etc.

Wszystko w formie czytelnej i łatwej do odnalezienia dla innych użytkowników.


Dział podzielony jest na województwa w których umieszczamy posty z informacjami o warsztatach polecanych i niepolecanych

Tematy ogólne przeznaczone są na sprawy inne niż czysto serwisowe/obsługowe np.:
- autodetailing
- warsztaty blacharsko/lakiernicze
- przyciemnianie szyb
- usługi programowania/kodowania
- chiptuning/hamownie
- tuning i SWAPy
- renowacja felg
etc.


Przypominam iż tutaj - tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin
Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.


BMW Sport nie odpowiada za opinie użytkowników. Pamiętaj, zanim napiszesz opinię Ty odpowiadasz za nią!



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ASO w Warszawie
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Czy możecie podsunąć mi miejsce gdzie mogę dokładnie sprawdzic używany samochód przed zakupem?? Ile taka impreza może kosztować i co mogą sprawdzić za to?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:31 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
wejdź na stronę bmw tam jest wykaz ASO w Wawce , ja jeżdżę tylko do FUS-a na Ostrobramską , tam mają i Blacharstwo i Mechanikę .

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Dzięki za info, spróbuje tam, mam nadzieję, że mi wszystko dokładnie sprawdzą i nie zedrą ze skóry. Może jeszcze jakieś sugestie. Nie chcę kupić jakiegoś banana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:51 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Ram, zadzwoń do nich i się dopytaj o sprawdzenie i cenę takiego sprawdzenia , tel.: 22 613 90 03

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Ok, dzięki zadzwonię do nich jutro z rana i się ewentualnie umówię bo jadę w piątek po samochodzik:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2007, 08:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Dzwoniłem do nich i trzeba się na takie sprawdzenie umawiać tydzień wcześniej a ja po autko jadę jutro:((( Czy ktoś może zna dobry zakład blacharsko lakierniczy w którym mi sprawdzą chociaż czy auto nie było bite?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2007, 17:58 
Zadzwoń do nich: http://www.auto-bukow.pl/
Kompletne sprawdzenie u nich kosztuje chyba 200zł.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2007, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Dzięki Bagor - ich oferta wygląda bardzo konkretnie jeśli chodzi o moją nagłą potrzebę. Niestety nikt już nie odbiera także będę dzwonił rano, może mnie wcisną na takie sprawdzenie na popołudnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2007, 18:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Ogromne dzięki Bagor - udało mi się z nimi zgadać na gg, zakres usługi sprawdzenia naprawdę bardzo bogaty także będę miał świetnie sprawdzoną bmk-ę:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2007, 18:48 
Ram napisał(a):
Ogromne dzięki Bagor

Nie ma za co. Od tego jest forum, aby sobie pomagać :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2007, 02:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 107
Lokalizacja: Poland/Monaco
Ram napisał(a):
Czy ktoś może zna dobry zakład blacharsko lakierniczy w którym mi sprawdzą chociaż czy auto nie było bite?


Jak nie znajdziesz warsztatu a się napalisz na kupno:

1. Przejedź się z dużą prędkością tym samochodem. Wszystko wyjdzie. Jak jest złożony z dwóch albo trzech to przy dużych prędkościach każdy "samochód" chce jechać w inną stronę :P
2. Jak przeszedł punkt pierwszy, to może jest to jeden samochód, albo więcej tylko dobrze złożone. Poszukaj wtedy spawów na ramie, podłużnicach, kielichach. Może rdzewieć w przyszłości.
3. Zrób parę ostrych "ósemek" na parkingu z niewielką szybkością.
4. Pomierz miarką przekątne mocowań zawieszenia i rozstaw osi. Ma się zgadzać co do milimetra
5. Wpisz w google: "jak kupować bmw", było trochę na ten temat.

Powodzenia

_________________
Moja Zetka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2007, 14:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Byłem - sprawdziłem (w auto-buków) - kupiłem:)) Bardzo polecam ten warsztat, profesjonalnie podeszli do sprawy i naprawdę dokładnie sprawdzili.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2007, 14:31 
Pozostaje mi tylko pogratulować nowego nabytku :)

PS koszt takiego sprawdzenia to 200zł?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2007, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: Katowice
Dziękuję.
Tak, 200 zł w cenie tego było sprawdzenie grubości lakieru miernikiem elektronicznym całego samochodu, sprawdzenie geometrii samochodu na przyrządach, podpięcie pod komputer i zczytanie ewentualnych danych, sprawdzenie podwozia na podnośniku. Ogólnie szef bardzo miły, służył radą i doświadczeniem w ocenie samochodu. Także polecam, za taką cenę to napewno bardzo atrakcyjna oferta (a można stracić wiele kupując kota w worku).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 16:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Wawa
rok temu kupiłem e60. szukałem dobrego i niedrogiego warsztatu w pobliżu miejsca mojego zamieszkania. w ten sposób trafiłem na powyższy warsztat.
żadnych większych napraw (poza wymianą tłumika drgań) nie wykonywałem, lecz odwiedzałem tę firmę regularnie (okresowe przeglądy, drobne naprawy zawieszenia, itp).
części i materiały eksploatacyjne kupowałem na miejscu, co sugerował mi właściciel, Tomasz Olton.
jako człowiek dość zajęty niespecjalnie przywiązywałem wagę do weryfikowania wysokości rachunków, którymi raczył mnie właściciel. płaciłem, dziękowałem i odjeżdżałem.

i pewnie trawłoby to jeszcze czas jakiś, gdybym przez nieuwagę nie najechał kilka dni temu z dużą prędkością na poprzeczny spowalniacz i nie uszkodził amortyzatora, który nadawał się jedynie do wymiany. podczas wizyty w Auto Buków Tomasz Olton zaproponował mi zamiennik Sachs, dostępny w firmie Inter Cars. Wobec faktu, iż był koniec miesiąca i czekałem na przelwe poprosiłem o wymianę jedynie uszkodzonego prawego, pozostawiając na dalszy czas ewentualną wymianę prawego. Po kilku dniach oczekiwania na części dokonano wymiany. Rachunek który właściciel podsunął mi do uregulowania opiewał (koszt tylko części) na 915 zł, w tym amortyzator 700, poduszka ponad 100, zestaw ochronny 100. zapłaciłem.

traf chciał, iż nazajutrz odwiedził mnie kolega, któremu opwiadałem o swojej niefrasobliwej przygodzie. kiedy dowiedział się, iż włożono mi części z Inter Carsu połączył sięze swoim przyjacielem - pracownikiem tejże firmy i zapytał o cenę zakupionych przeze mnie części.
Odpowiedź wprawiła mnie w lekkie zakłopotanie, gdyżokazało się, że InterCars sprzedaje te części nie za 915, a za ok. 600 zł.

Udałem się więc na ul. Gąsiorowskiej 21 z zapytaniem do Tomasza Oltona na czym polega uprawiany przezeń proceder. Odpowiedział mi, iż sprzedaje mi części po cenie katalogowej, zam zaś kupuje je z kilkudziesięcioprocentowym rabatem. Kiedy zdziwiony powiedziałem, że każdy może mieć taki rabat i zarzuciłem mu, iż nie informował mnie o tym pozwalając sobie na ocenę, że to cyt. kurestwo i złodziejstwo był uprzejmy odpowiedzieć, że "wszyscy tak robią".

Przyznam szczerze, że czuję lekie zażenowanie taką postawą pana Oltona. Dotychczas nie sądziłem, że fakt, iż niektórzy się kurwią to świetne alibi dla kurestwa. Zdumiony jestem w dodatku pomysłowością niektórych dość drobnych w sumie cwaniaczków, którzy zawsze znajdą sposób, by oszukać i okraść "jelenia".
Ale czy w ten sposób buduje się renomę własnej firmy, którym największym atutem jest (w moim mniemaniu) zaufanie klientów?

Dla jasności: rabat w Inter Carsie dostanie każdy kto do nich zadzwoni. Ceny katalogowe nie mają nic wspólnego z cenami transakcyjnymi.

Podsumowanie jest jednoznaczne: przestrzegam przed tymi ludźmi. Tak jak zawsze przestrzegam przed kieszonkowcami i drobnymi złodziejszkami.

Jeśli Tomasz Olton będzie to czytał to doskonale będzie wiedział kto jest autorem tego postu. Jeśli zaprzeczy, lub zarzuci mi najmniejsze choć minięcie się z prawdą - będzie w dodatku kłamcą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Radom
Pomyłka, 2 razy mi się wysłało...


Ostatnio edytowano 28 maja 2009, 21:05 przez as200, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 21:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Radom
Nie zgodzę się z Tobą, że przychodząc "z ulicy" dostaniesz kilkadziesiąt procent rabatu na jeden amortyzator. Takie rabaty mają warsztaty samochodowe , które dziennie zamawiaja towaru na kilka-kilkanaście tysięcy złotych. I na tym przede wszystkim serwisy samochodowe zarabiają, "robocizna" to tylko ułamek ich dochodu. Za samą "robociznę" , sprzedając klijentowi części po cenach jakie sam płacił, na pewno nie utrzymałby warsztatu a gdzie jeszcze opłacić pracowników. Więc ja się nie dziwię. Inna sprawa to wysokość marży jaką warsztat sobie dodaje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, 21:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Coz w kazdej branzy tak jest. Ludzie wypomna mechanikowi/stolarzowi/hydraulikowie ze przycina na rzeczach na ktorych ma duze rabaty i dzieki temu moze sie utrzymac a jada np do castoramy i placa 5 razy drozej za materialy wykonczeniowe niz na skladach budowlanych z usmiechem na ustach :mur:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2009, 11:05 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 711
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
No cóż jakoś muszą żyć te warsztaty garażowe :)

Jak ja pojechałem na wymianę kloców to powiedzieli, że wymiana gratis tylko płacę za części wiec eis skusiłem i co --- zapłaciłem 750 zł za klocki na przód cena w ASO BMW 630 zł.

Cena wymiany w ASO 220 zł plus mycie, kawa itp. w garażu 120, niby 100zł za oszczędzone ale czy warto ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL