BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 14:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Dodając opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.

Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca/warsztat, koniecznie podajcie w przejrzystej formie dane kontaktowe:
Nazwa firmy
Adres
Tel. kontaktowy
Strona internetowa
etc.

Wszystko w formie czytelnej i łatwej do odnalezienia dla innych użytkowników.


Dział podzielony jest na województwa w których umieszczamy posty z informacjami o warsztatach polecanych i niepolecanych

Tematy ogólne przeznaczone są na sprawy inne niż czysto serwisowe/obsługowe np.:
- autodetailing
- warsztaty blacharsko/lakiernicze
- przyciemnianie szyb
- usługi programowania/kodowania
- chiptuning/hamownie
- tuning i SWAPy
- renowacja felg
etc.


Przypominam iż tutaj - tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin
Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.


BMW Sport nie odpowiada za opinie użytkowników. Pamiętaj, zanim napiszesz opinię Ty odpowiadasz za nią!



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [WARSZAWA] Elektrostart regeneracja rozruszników-NIE POLECAM
PostNapisane: 17 stycznia 2014, 22:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa
Latem 2012 padł mi rozrusznik. Wymieniłem go na zregenerowany z firmy Elektrostart (Wwa, ul.Karczewska).
Koszt 400 zł.
Rozrusznik ten padł w grudniu 2012 (akurat po prezenty pojechałem, powrót lawetą :(
Ponowna wymiana rozrusznika w Elektrostart (laweta 200zł, wymiana 100 zł).
Pamiętam, że po tej wymianie nie odczuwałem różnicy przy uruchamianiu samochodu - tzn. palił ale po ok sekundzie.
Teraz ten cholerny rozrusznik z firmy Elektrostart znów się zepsuł. Szczęśliwie nie gdzieś w p..zdu, a niedaleko domu, więc nawet za lawetę nie płaciłem, sąsiad mnie ściągnął. Minęło niewiele ponad rok od poprzedniej wymiany.
Teraz rozrusznik oddałem do małego warsztatu - po rozkręceniu zobaczyłem jaki badziew sprzedaje Elektrostart.
Miedzi na wirniku (taki kołnierz, nie wiem jak to się nazywa) prawie nie było. Mechanik powiedział, że rozrusznik po prostu był już tak stary że się zepsuł.
Wygląda na to, że dostałem rozrusznik wykręcony z jakiegoś szrota a nie zregenerowany, choć była na nim nalepka tej firmy.

Za regenerację zapłaciłem 500 zł. TerazpPrzy odpalaniu czuję wyraźną różnicę - pali od razu, trwa to ułamek sekundy.
Gdybym od razu przyjechał do dobrego warsztatu zaoszczędziłbym sobie stresów i pieniędzy.
Dwie rady: omijać Elektostart a jak po regeneracji nie czuć wyraźnej zmiany to pewnie nie było żadnej regeneracji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 rozrusznik - Elektrostart
PostNapisane: 18 stycznia 2014, 00:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
moral taki rozrusznika i alternatora nie kupowac za 400zl, szkoda nerwow no chyba ze sie jezdzi po bulki

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [WARSZAWA] Elektrostart regeneracja rozruszników-NIE POLECAM
PostNapisane: 18 stycznia 2014, 13:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Tak się zastanawiam po co te lewety, przecież można odpalić auto na popych i dojechać bez problemu do domu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 rozrusznik - Elektrostart
PostNapisane: 18 stycznia 2014, 14:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
pawelos666 napisał(a):
moral taki rozrusznika i alternatora nie kupowac za 400zl, szkoda nerwow no chyba ze sie jezdzi po bulki


Oczywiście, że kupować. Jak się ma dostawcę sprawdzonych używek, które kupuje się hurtem to nie ma problemu. I tak potem jest to wszystko rozbierane, myte, piaskowane, a części zużyte wymieniane sa na nowe (przynajmniej u mnie w firmie tak jest). Jeśli chodzi o rozruszniki regenerowane, to ja nie pamiętam kiedy ostatnio wrócił się jakiś element na reklamacje, z alternatorami różnie bywa - wiadomo, elektronika, więc nie jesteś w stanie przewidzieć czy coś padnie czy nie.

Ps: A tak się zastanawiam, za jaki rozrusznik policzyli Ci 400zł? bo jaki by nie był to cena według mnie z kosmosu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [WARSZAWA] Elektrostart regeneracja rozruszników-NIE POLECAM
PostNapisane: 18 stycznia 2014, 23:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
daj spokoj za 500-550 wychodzi regeneracja z korundowaniem lozyskami regulatorem, zrobione dobrze, a nowy valeo mozna kupic z fabryki za 750zl jak sie ma mozliwosci sprowadzania pojedynczych sztuk, oplacac to sie moze wyjecie z nowszego modelu bmw alternatora a nie z rocznikow do 2005... bo na szrocie beda po przebiegach w stanie juz oplakanym..., a z nowego nie wsadzisz bo nie bedzie dzialac

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [WARSZAWA] Elektrostart regeneracja rozruszników-NIE POLECAM
PostNapisane: 19 stycznia 2014, 02:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
sprzedaje mase regenerowanych alternatorów przez nasza firmę od bmw do 2005r i nigdy nie było z nimi kłopotów, mało tego szczotki, pierścienie i łozyska rzadko kiedy są jakoś nadzwyczaj zużyte, więc nie wiem skąd bierzesz te teorie, że używki z tych lat to szrot. A tak po za tym ten "nowy" alternator od producenta to też jest regenerowany.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [WARSZAWA] Elektrostart regeneracja rozruszników-NIE POLECAM
PostNapisane: 20 stycznia 2014, 00:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tzn ja mam dojscie do alternatorow na sztuki nowych bezpośrednio od producenta, a nie "CA" regenerowane w Polsce, o których piszesz...i Ty moze masz dojscie u nas do takich... Takich film regenerujacych alternatory jest w Polsce miliony i wiem jedno, VALEO może mi się opłacić wyciągnąć na szrocie z auta które ma 5 lat max...z rozbitka, potem jest to niewiadoma. w przypadku alternatorów BOSCH jest zupelnie inaczej. smigaja kupe lat, sprzegielko sie rozwala to wszystko..., a wiem, bo w tym siedze, mam do czynienia z tym dość długo, np modele sprzed 25 lat nawet to wogole nie padaja..., przy starszym BMW jak jest VALEO to sie nie oplaca rozbierac, lepiej sprowadzic nowy VALEO, oczywiscie do sklepu nie da sie na sztuki, trzeba miec mozliwosci... inni maja VALEO tylko po regeneracji Łomianki zdaje sie prawda? prawdziwych VALEO nie da rady sciagnac pojedynczej sztuki taka polityka, nawet dystrybutor nie moze zamawiac pojedynczo, ja sobie sprowadzam przez posrednika. gdybys potrzebowal kiedys do swojego auta oryginal napisz

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL