BMW Sport

Największe forum dyskusyjne fanów marki BMW w Polsce

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Teraz jest 24 stycznia 2017, 08:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Regulamin działu

Dodając jakąś opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.
Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca, mile widziane jest też podanie adresu warsztatu, w miarę możliwości również numeru telefonu kontaktowego.
Warto również napisać w czym owy fachowiec się specjalizuje, jak wygląda u niego cennik itp.- wszystko merytorycznie zasadne i pomocne dla innych użytkowników- będzie mile widziane.

Przypominam iż tutaj- tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin

Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: >> woj. łódzkie
PostNapisane: 27 lutego 2006, 11:34 
Przyjaciel forum

Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
Witam.

Wszelkie uwagi i opinie dotyczące warsztatów w województwie którego dotyczy temat tego wątku, zamieszczamy właśnie tutaj.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2007, 01:35 
Łódź, Brzezinska jak się jedzie na Nowosolna w połowie drogi. Wulkanizacjia. Sklejenie małej dziurki w oponie + wyważenie 35 zł - o 25 za dużo. Niepolecam.

Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2007, 23:02 
Forumowicz

No troche przesadził ,ale mi by sie tej roboty z 10zł nie chcialo robic.

Tytuł:
PostNapisane: 11 sierpnia 2007, 11:27 
Poszukaj zanim zapytasz

Witam..
Na wstępie napiszę że mam wyjątkowego pecha jak twierdzi moja żona, do mechaników. Nie udało mi się jeszcze wyjechać od mechaniora i żeby wszystko grało i było jak trzeba... No chyba że to wymiana oleju :rotfl:

Dlatego szukam wciąż szukam naprawdę dobrego i niedrogiego mechanika z okolic Łodzi!!!!!

Dla przykładu podam kilka moich ciekawostek, miesiąc temu pojechałem wymienić filtr paliwa. Pokazałem mu gdzie jest i jak ma wymienić. Nie spodobało mi się już to że zamiast odkręcić stare obejmy i dopiero zdjąć filtr ten złapał za nóż i poprzecinał gumowe wężyki (wyglagały na dobre ja założyłbym je spowrotem ale nieważne). Po czym wziął jakiś swój wężyk i podocinał z niego kawałki odpowiedniej długości. a zdejmując tamte stare metalowe zaciski stwierdził że już się niektóre nie nadaja więc je wyżucił i przy zakładaniu wziął takie zwykłe zaciskowe opaski, sugerowałem mu że lekiej byłoby odzyskać tamte ewentualnie założyć nowe ale ucz tu mechanika :rotfl: powiedział że tak już zakładał i że jeszcze nikomu nie spadło. Powiedziałem OK ale bez przekonania. Za wymianę wziął 30 zł z wężykami. Pojechałem do domu a w tym dniu wybierałem się do znajomego niedaleko bo jakieś 20 km nad zalewik. wsadziłem dziecko w auto i jedziemy dojechałem do bramy ośrodka wysiadam otworzyć brame wracam do auta jedynka na gaz a tu cisza... samochód zgasł. zapalam raz drugi nic... otwieram drzwi a spod auto kałuża benzyny :cenzura: :wsciekly: dzwonie do [cenzura] ten nie odbiera... taką mu wiązankę nagrałem na sekretarce że się nie chciał przyznać czy ją odsłuchał jak byłem u niego po dwóch dniach po zwrot głupich 30 zł... a okazało się że wężyki popękały nie były zbrojone niczym taka zwykła guma która straciła elastyczność i zrobiła się krucha oczywiście musiałem to sam zrobić bo nie wyjechałbym stamtąd...

Dlatego uważam że jak sam nie zrobię to mi sperdolą...

Wczoraj byłem wymienić tuleje przy przednich wachaczach i ubłagałem żeby mi zrobił dziś bo strzelił mi termin na za półtora tygonia... Bo mechanik u którego zostawiłem auto przed wczoraj napiał mi rano smsa że on tego nie da rady zrobić... Po 18 godzinach doszedł do wniosku że sobie z tym nie poradzi... No do :cenzura: nędzy człowiek się umawia i chce mieć zrobione co on przez ten czas robił myślał że samo się :cenzura: zrobi??? Ale wracając do wczoraj. W końcu po mojej opowieści zgodził się wymienić te tuleje. Owszem wszystko wyglądało jakby się znali na rzeczy ale wyjechałem i chciałem sprawdzić czy już mi auto nie trzęsie przy prędkości ponad 90 km/h.... jak się rozpędziłem to zobaczyłem tylko w lusterku furkoczące plastki z mojej biednej osłony której zapomnieli wsunąć pod zderzak... :mur: :wsciekly: pojechałem odrazu do nich z pozbieranymi plastikami to zaproponowali że pozgrzewają... No żenada, powiedziałem im że załatwimy sprawę jak wrócę z urlopu...

Innym razem panowie mechanicy.... byli tak bezczelni że doliczyli mi dziesięć złoty za odkręcenie dwóch kół i przykręcenie ich spowrotem nic nie robiąć. podejrzewałem że klocki są do wymiany bo wprowadził mnie w błąd mechanik ze stacji obsługi shell gdzie wymieniałem czynnik w klimie (o dziwo przy tym nie było problemów). Więc kupiłem klocki i przy okazji jeszcze coś tam robiłem chyba wymianę świec i płynów.

A jak wymieniałem u nich piasty w przednich kołach to doliczyli sobie po 70 zł za wymianę jednej strony i jeszcze przycieli po 150 na pieście dlatego części już sam będę kupował....

Ech... to na razie tyle... niedługo pewnie dopiszę coś nowego :rotfl:

PS. Odnośnie adresów na pw proszę

[mod-edit.biały] nie przeklinaj na forum.

Ostatnio edytowano 12 sierpnia 2007, 22:13 przez Krzysiek32, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: kto się zna na BMW / blacharka w Łodzi
PostNapisane: 9 grudnia 2007, 10:54 
Poszukaj zanim zapytasz

Witam.
Szukam, bez efektu, w Łodzi warsztatu w którym ktoś sensownie wyreguluje mi luzy zaworowe, sprawdzić czy sonda jest ok i ogólnie rzuci okiem na całość. NIE MA takich warsztatów.
Naprawdę wszyscy wyjechali do Anglii? Nie rozumiem. Albo spotykam się z odpowiedzią, że nie mają terminów, albo nie-wprost, że się nie znają albo wręcz że im się nie opłaca. Pewnie, mogę to zrobić sam, ale nie mam gdzie i nie mam kiedy. nawet nie za bardzo mam czym, wiedzę teoretyczną mam.
Jeśli znacie jakiś zakład który podejmie się delikatnych napraw (nie od razu wymiany połowy auta) to dopiszcie go tutaj pliz.
POZDRAWIAM z Łodzi

PS.
Osobiście polecam zakład blacharski i mechaniczny od "grubszych" spraw:
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... =1&scale=2
pomiędzy Brzóski i Sierakowskiego na terenie zakładów, wjazd przez bramę od Limanowskiego.
pozdro.

Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2008, 18:40 
witam mistrzow.Jest taki jeden warsztat,czlowiek potrafi zrobic wszystko-naprawde polecam.Robi tylko w BMW,tylko mechanika,nie blacharka.Z Lodzi masz okolo 70 km do Wielunia,bo tam jest ten warzstat.Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2008, 14:10 
Przyjaciel forum

Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Łódź ogólnie specyficzne miasto, nie polecam zakupu jakich kolwiek używanych częsci do BMW z łodzi, jak się dzwoni z ogłoszenia typu "BMW wszystki częsci" to panowie odbierający tel są bardzo chamscy, nawet odpowiadać im się nie chce, jak chcesz jakąś pierdołe nawet kupić to z góry mówią że nie mają, a jak mają to ze 3 worki złota chcą.Ogólnie nie polecam.

A warsztaty to już wogóle poezja :zdziwko:

Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2008, 15:48 
Forumowicz

Moje BMW: 320d Touring
Kod silnika: M47N204D4
Witam!
Niedługo będę autkiem w Polsce, więc postanowiłem wykorzystać to i zlecić polakierowanie klameczek i listew, w związku z tym poszukuję sprawdzonego lakiernika z okolic Sieradza bądź Zduńskiej Woli.

Tytuł: NIE Polecam: BMW Tłokiński
PostNapisane: 26 czerwca 2008, 16:02 
Witam,
postanowiłem zadać sobie trochę trudu i ostrzec innych przed nieuczciwymi praktykami w BMW Tłokoński.

Wymieniali mi szybę przednią i uszkodzili czujnik deszczu i w dodatku zaproponowali mi wymianę tego czujnika 400 zł plus usługa.

Szczęka mi opadła mi opadła jak zostałem potraktowany w BMW Tłokiński.

Wymieniałem przednią szybę co już opisywałem na innym forum.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=83916

W środę odebrałem auto z serwisu i wszystko wyglądało fajnie dopóki nie spadł deszcz.
Okazało się w sobotę kiedy padał deszcz, że nie działa czujnik deszczu - wycieraczek. W poniedziałek pojechałem ponownie do serwisu BMW Tłokiński, aby tą sprawę wyjaśnić i włączyć ów czujnik, ale po godzinie im się nie udało i umówiony zostałem na czwartek - dzisiaj.
Po 3 godzinach otrzymałem telefon ze zlokalizowali usterkę i mogą ją naprawić za 400 zł plus jak się domyślam koszt wykonania usługi. Ów czujnik jednak działał przed wymianą szyby przedniej.

W serwisie BMW Tłokiński zostałem potraktowany jako naciągacz, próbujący wymusić naprawę czujnika na ich koszt. W/g p. Tłokińskiego musiał mieć miejsce nieszczęśliwy zbieg okoliczności, iż przed oddaniem do serwisu czujnik działał,
a po odebraniu auta czujnik nie działa.

Ręce mi opadły. NIE POLECAM TŁOKIŃSKIEGO JAK KTOŚ NIE MUSI ( gwarancja itp).
Ocenę pozostawiam każdemu własną.

Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak tą sprawę załatwić??

Pozdrawiam
Plodz1

Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2008, 22:39 
Forumowicz

Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: m52b20 + LPG
łódź ul św. Teresy od dzieciątka Jezus 41 na przeciwko stadionu startu, polecam,zajmują się wszelkimi bmw i tylko bmw :) znają się na rzeczy ale nie są tani :(

Lubię Płacić Grosze

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2008, 18:08 
Poszukaj zanim zapytasz

w zgierzu na ulicy Kasprowicza 37 jest warsztat specjalizujacy sie w BMW sa bardzo solidni naprawiałem juz kilka aut u nich i nigdy nie było reklamacji a były robione powazne rzeczy
:ok:

Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2008, 14:29 
PANOWIE MAM PROBLEM !!!!WYSWIETLA MI SIE KONTROLKA W KSZTALCIE MALEJ ZEMBATKI . OD CZEGO TO MOZE BYC ? NIKT TEGO NIE WIE ! :(

Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, 23:53 
Moderator

Moje BMW: E46
Kod silnika: 330dA
pojedz do tych w zgierzu (niepamiętam ulicy, ale sądzę, że tak jak Sandyk też korzystam z ich usług) POLECAM

jak jedziesz krajową jedynką z łodzi do zgierza jest tam z tej dwupasmówki rozjazd (i zmiana dalej na 1 pas) to daj w prawo, jedziesz i jedziesz, aż bedzie po prawej stacja benzynowa i dajesz w prawo, potem jakieś 500m po lewej jest szyld "SPECJALIZACJA BMW" powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2008, 21:08 
Poszukaj zanim zapytasz

łódź ul św. Teresy od dzieciątka Jezus 41 na przeciwko stadionu startu, polecam,zajmują się wszelkimi bmw i tylko bmw znają się na rzeczy ale nie są tani - zgadzam sie z tym w 100%!!

Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2008, 12:00 
Forumowicz

znacie moze jakiegos naprawde dobrego mechanika w okolicach sierzadza??

Tytuł: zadzwon
PostNapisane: 3 stycznia 2009, 22:59 
Poszukaj zanim zapytasz

mpower007 napisał(a):
Łódź ogólnie specyficzne miasto, nie polecam zakupu jakich kolwiek używanych częsci do BMW z łodzi, jak się dzwoni z ogłoszenia typu "BMW wszystki częsci" to panowie odbierający tel są bardzo chamscy, nawet odpowiadać im się nie chce, jak chcesz jakąś pierdołe nawet kupić to z góry mówią że nie mają, a jak mają to ze 3 worki złota chcą.Ogólnie nie polecam.

A warsztaty to już wogóle poezja :zdziwko:

to chyba nie dzowniles do mnie
zapraszam 42 655 61 83
i tu nikt nie jest chamski

Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2009, 15:48 
Poszukaj zanim zapytasz

Też miałem problem w serwisie u Tłokińskiego. W E46 mojego wujasa coś się sypnęło w pilocie w kluczu i przestał chodzić. Pojechałem więc jako uczynny człowiek do serwisu żeby to sprawdzili.
Tam pan serwisant, po włożeniu kluczyka do docka, zaprogramowaniu go na nowo i próby otworzenia auta, stwierdził, że bateryjka padła i kluczyk do wymiany. Polew miałem z niego bo nawet nie wiedział jak alarm wyłączyć z karty zbliżeniowej, tylko mnie wołał, żebym mu silnik odpalił :super:
Zamówiłem więc nowy kluczyk i gdy już przyszedł i doszło do odbioru okazało się, że stary też działa, tylko sie jakoś rozkodawał a pan w serwisie źle go zaprogramował. ciekawe ? 800 zł w plecy przez pomyłkę serwisanta :) Na szczęście (albo i nie) nie było zapasu także kluczyk sie i tak przyda :)

Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, 16:23 
Witam , mam do zrobienia nagrzewnicę w e36 91r. Możecie polecić mi jakiś serwis albo osobę która dokona fachowej naprawy? Z góry dz.

Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, 02:20 
Moderator

Moje BMW: E46
Kod silnika: 330dA
polecam elektryka BMW na ul. Rzgoskiej 44 (wjazd przez komis)

Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2009, 12:11 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: E38 '95
Kod silnika: M60B40 +LPG
Gorąco polecam zakład mechaniki pojazdowej BMW przy ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 41 !

Zalety:

- łatwo trafić (jadąc na północ Aleją Włókniarzy skręcicie w prawo - jak już będziecie na tej ulicy to szukajcie kilkunastu beemek zaparkowanych na chodniku ^^)
- zdumiewająco profesjonalna obsługa - i nie mówię tutaj o kawie i ciasteczkach, bo takowych nie było, ale pan który wymieniał mi wałek rozrządu w M40 był NAPRAWDĘ w porządku. Inteligentny, potrafił się dobrze wysłowić (w przeciwieństwie do pozostałych mechaników których znam - 'panie, uszczelka panu czasła, k*** mać!' (i tu splunięcie na ziemię)). Ponadto po wykonanej robocie pokazał mi stare części i wyjaśnił, co i czym było spowodowane, a także pokazał że mój wałek był trochę szlifowany, a pod popychacze były podłożone jakieś podkładki, w celu złagodzenia klekotania - ot, auto było zrobione na sprzedaż.
- cały zabieg został wykonany w równo 3 (TRZY) godziny, żadnego odstawiania samochodu na dwa dni.
- dobre połączenie z Manufakturą od najbliższego przystanku autobusowego (linia nr 99, 15 min jazdy, wysiadacie przy skrzyżowaniu Zachodniej z Ogrodową)

WADY:
- w sumie czekałem półtora miesiąca na termin.

Mimo wszystko warto było, i na pewno jeszcze odwiedzę ten warsztat.

Jak już się zdecydujecie, to na miejscu szukajcie pana w pomarańczowym kombinezonie z papierosem w ustach ; )

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1