BMW Sport

Największe forum dyskusyjne fanów marki BMW w Polsce

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Teraz jest 18 stycznia 2017, 05:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Regulamin działu

Dodając jakąś opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.
Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca, mile widziane jest też podanie adresu warsztatu, w miarę możliwości również numeru telefonu kontaktowego.
Warto również napisać w czym owy fachowiec się specjalizuje, jak wygląda u niego cennik itp.- wszystko merytorycznie zasadne i pomocne dla innych użytkowników- będzie mile widziane.

Przypominam iż tutaj- tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin

Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: >> woj. kujawsko-pomorskie
PostNapisane: 8 lutego 2011, 11:41 
OPINIA NEGATYWNA O PANIE MARCINIE Z WŁOCŁAWKA

"Witam,

Widze ze zaden z kolegów nie poleca zadnego warsztatu z okolic Wlocawka. Jak wiadomo we Wloclawku nie ma ASO , ale jest Pan Marcin. Zaklad znajduje sie zaraz za podjazdem pod tame w stone lipna , na prawo skreca sie do kulina a na lewo w taka zuzlowke do pana Marcina. Robi tylko BMW i ogolnie jest maniakiem BMW. Bardzo dobrze zna sie na elektronice, ale nie mozna powiedzioec bo na zawieszeniu takze. Wart polecenia ..."

Niestety nie mogę polecić warsztatu pana Marcina!

Od zeszłego roku tj od polowy grudnia 2010 roku do prawie końca stycznia starałem się dowiedzieć czy w ogóle mogę liczyć na to ze ten pan przyjmie mnie do swojego warsztatu, oczywiście dzwoniłem z polecenia !

Szkoda ze muszę negatywnie wypowiadać się na jego temat bo mechanikiem na pewno jest dobrym tylko podejście do klienta ma ze tak powiem nieodzowne i nieadekwatne do swoich umiejętności mechanizacyjnych!!

Dzwoniłem do tego pana niejednokrotnie , raz był "chory": raz miał oddzwonić, fakt faktem ja tez raz zapomniałem oddzwonić w omówionym c zasie ale i tak za każdym razem kiedy dzwoniłem to zbywał mnie tym ze mam dzwonić na następny dzień. Mówił ze mam pisać maila do niego z opisem problemu , co się dzieje z samochodem oraz z zapytaniem o wolny termin. Odzew? BRAK!

Jeszcze raz podkreślam!!

Mechanikiem może i jest dobrym ale nowych klientów ma gdzieś a szkoda bo byłby pewnie warty polecenia a tak ODRADZAM!!!!

PostNapisane: 18 lutego 2011, 00:10 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: 330 xi
Kod silnika: n52
To mały przegląd i prośba ode mnie - Elektronik/Elektryk do Beemki w Toruniu i okolicach.

1. Wiesław Małek na rogu Batorego i Kościuszki. Miałem z nim dobre doświadczenia z inymi autami. Szukał i pracował tek długo aż zrobił. Uratował mi ABS w Subaru, szyby i jakieś pierdoły w Audi. W Przy BMW poległ. Zażyczył sobie auto na cały dzień, tylko po to aby sobie czekało... A na fajrant się okazało, że samochód za nowy i nic z tym nie może zrobić... nawet nie sprawdził tego o co prosiłem, nie wykonał najprostszych czynności. Do BMW odradzam.

2. Każdy w Toruniu pytany o elektronika poleca Witkowskiego z Lubicza. Ja bardzo niechętnie do tego człowieka, kiedyś mnie potraktował po prostacku, ale co - jak mus to mus. Przełamałam się jak mi, dosłownie, 5 fachowiec o nim wspomniał. Podjechałem do niego, rozmowa zajęła mi 5 minut i wyglądała tak:
- Dzień dobry, mam takie pytanie, może zlecenie, chodzi o ele....
- Jaki samochód????
- No mam BMW e90...
- BMW nie robię!
- ??/?
- Co jeszcze?
- Ale jak to nie?
- Nie mogę się przekonać
- No, ok, a może kogoś Pan poleci do tej marki?
- Nie znam

I już wiem, że nigdy z żadnym autem, cokolwiek by się działo, tam nie podjadę i będę odradzać innym. Z plotek wiem, że podobno nie lubi właścicieli naszej marki - nas...

3. Darek Gromba w Lubiczu - robie diagnostykę i instalacje gazowe... Nawet się nie mógł podłączyć - stary soft, ale podobno pracuje nad tym

4. Handziuk z Ciechocinka. Tu moja nadzieja odżyła... Na chwilę. Podjechałem, jakoś cudem wcisnąlem się w terminy. Pan bardzo kompetentny. Pachniało moim bankructwem ale co tam. Zrobił diagnozę, wziął 100 - nie wiem czy dużo to czy mało... ponotował sobie co tam mu wyszło i prosił się odezwać po swoim urlopie. No i co zadzwonię to zbywa mnie. Wierzę, że ma sporo roboty, mi też do Ciechocinka nie bardzo po drodze, ale zasadniczo nie potrzebuje kolejnych klientów bo ma co robić - szkoda.

5. R Car Power są trochę za Toruniem. Pan uprzejmie wysłuchał przez telefon w czym problem i powiedział, że mogą się podjąć - termin za miesiąc..!..! Jak nic do tego czasu nie znajdę to może i się tam udam... ale i tak jest słabo

Pod tym względem Toruń to pustynia, czy macie dla mnie jakiś inny namiar.

ps. problemy np. błąd adaptacji świateł, spryskiwacz do szyb, możliwe, że błąd termostatu...

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 18 lutego 2011, 09:14 
Moderator

Kod silnika: diesel na fakture
No niestety torun pod tym wzgledem leży, jedynie co ruszkoś z rcarpower ogarnia elektronike, witkowski od dawna sie nie dotyka do beemek (dziwny typ swoja drogą, kiedys był normalny ale tez nie za dobry) handziuk ogarnia temat najlepiej z wszystkich ale niestety dostać się do niego to cud nad wisła...dlatego najlepiej jak my z Podolem zrobić, swoja Inpa DIS i jazda, metodą prób i błędow wszystko sie powoli ogarnia :)

PostNapisane: 18 lutego 2011, 11:15 
Przyjaciel forum

Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Dzikus, tyle że my nie mamy odpowiedniego interfejsu do e90 :kwasny:, tak bym z chęcią sam podłączył e90 :hyhy: czarnyoli11, może ASO? Swoją drogą mi do Handziuka udało się dostać w trybie błyskawicznym, ale może dlatego, że byłem w ramach współpracy z innego warsztatu, który kompa nie miał. Interfejs do tych aut musi obsługiwać CAN (czy jakoś tak), coś takiego: http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-k- ... 95939.html

PostNapisane: 18 lutego 2011, 16:26 
Moderator

Kod silnika: diesel na fakture
ThomasaHD e90 bez problemu podpinałem i robiłem wszystko jak było ostatnio u mnie...

PostNapisane: 18 lutego 2011, 16:48 
Częsty bywalec

Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54B32
Chyba nowsze roczniki E90 mają CAN dopiero.

Obrazek

PostNapisane: 18 lutego 2011, 17:15 
Przyjaciel forum

Od 2008 jest potrzebny interfejs z tego co wyczytałem.

PostNapisane: 18 lutego 2011, 23:14 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: 330 xi
Kod silnika: n52
Myślałem o ASO, ale z tego co wyczytałem, to Dynamic z B-czy nie ma rewelacyjnej opinii, a druga sprawa to ceny. Dzwoniłem do nich w sprawie diagnozy problemów z audio. Dostałem odpowiedź, że samo sprawdzenie to 300 zł, plus koszt ewentualnej naprawy. Więc sam sobie sprawdziłem, po tym jak obczytałem się na post90 forum. Usterkę znalazłem. I błagam niech mi nikt nie mówi, że jak kogoś stać na BMW to powinno być go stać na ASO. Dlatego mnie stać na BMW bo wiem i umiem przyoszczędzić, kiedy można i ma to sens.

PostNapisane: 19 lutego 2011, 09:37 
Przyjaciel forum

czarnyoli11, jak masz poniżej 2008r. to możemy się zgadać i Cię mogę podłączyć.

p.s. I na spoty przyjeżdżaj :cisza: ;)

PostNapisane: 15 marca 2011, 15:21 
Forumowicz

Chciałbym polecić usługi firmy Altronik. Siedziba "mieści się" na początku ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy, zaraz przy wiaduktach warszawskich. Zajmują się głównie zabezpieczeniami, ale także elektryką samochodową i montażem akcesoriów. Ceny na poziomie zadowalającym, ale przede wszystkim widzisz za co płacisz. Umawiać można się telefonicznie, bo firma dopiero się rozkręca, a pracownicy zazwyczaj są w terenie.
Głównie widuję tam BMW. Z tego co wiem, nie mają kompa, ale też nie zaczynają robić czegoś o czym nie mają pojęcia, bo nie pracują tylko dla pieniędzy :)

Numer 505 962 904

Pełna oferta na stronie http://www.altronik.pl

NIE POLECAM:

DAKER
Ktoś mi go polecił i się rozczarowałem. Widać było, że chłopak ma pojęcie o tym co trzeba zrobić, ale nie bardzo mu to wychodziło. Wszystko robił "na pewniaka" i "byle było". Trochę wstyd, kiedy kolega lakiernik musiał pouczać mechanika podczas jego pracy. Błędna diagnoza uszkodzonego napinacza w moim przypadku i długie oczekiwanie na innego mechanika, który ustawi rozrząd w is'ie sprawiają, że dla mnie to tylko człowiek umiejący wkręcać i wykręcać śrubki. Szkoda, że zapomniał je oczyścić z piachu... :(

PostNapisane: 4 kwietnia 2011, 19:45 
Przyjaciel forum

Poszukuję warsztatu w Toruniu który sprawdzi mi szczelność klimy, napełni ją oraz zrobi ozonowanie, czy ktoś z Was mógłby coś polecić?

PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 10:01 
Poszukaj zanim zapytasz

Czy ktoś może mi polecić dobry zakład prostujący felgi alu w Toruniu bądź okolicach

PostNapisane: 15 kwietnia 2011, 12:43 
Poszukaj zanim zapytasz

Podol,co do klimy to ja w zeszłym roku robiłem w MERFORD na Olsztyńskiej,robota wykonana solidnie a i cena przystępna jak porównywałem.
Pozdro

PostNapisane: 15 kwietnia 2011, 13:59 
Przyjaciel forum

comtor, dzięki za info, ja już jestem po zabiegu, robiłem w Rogówku i każdemu polecam.

PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 07:23 
Forumowicz

Moje BMW: E46
Kod silnika: m47
Szukam od dłuższego czasu kogoś kto aktywuje mi BC, ale bez skutku. Znacie kogoś?

PostNapisane: 25 kwietnia 2011, 10:15 
[b]kropp[/b], BC zrobią Ci w Auto-Serwisie Ewa w Bydgoszczy. Robiłem u nich już wiele rzeczy, BC też. Za aktywację BC wzięli 150zł. Ogólnie mogę polecić chłopaków z autoewy, bo robią rzeczy, których inni nie dają rady. Miałem problem z mocą silnika, samochód przestawał reagować na gaz i hałasował. Nikt nie wiedział co z tym zrobić i nie chcieli się tego podejmować. Myślałem już o zmianie silnika, ale w autoewie pan Waldek powiedział, że to zrobi. Okazało się, że naprawa Valvetronica i poprawne ustawienie rozrządu pomogło. Teraz wszystko śmiga jak trzeba.

PostNapisane: 25 kwietnia 2011, 10:30 
Przyjaciel forum

kropp napisał(a):
Znacie kogoś
Szukaj kogoś kto ma DIS'a

PostNapisane: 25 kwietnia 2011, 17:52 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: 5
Zaklad od klimy w Bydgoszczy jakis znacie i poleciacie ?? ;>

PostNapisane: 25 kwietnia 2011, 20:27 
Forumowicz

Np EURO-TIM - hurtownia JC Auto, ul. Inowrocławska 35. Teraz chyba mają jakąś promocję na klimatyzację.

PostNapisane: 26 maja 2011, 22:03 
Forumowicz

Moje BMW: E53 fl
A ja zapraszam na wymiany i naprawy do Siebie :) solidnie nie drogo szybko :P tak mi się zdaje przynajmniej Fordon oś. Nad Wisłą w garażu na parkingu strzeżonym :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1