BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Dodając opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.

Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca/warsztat, koniecznie podajcie w przejrzystej formie dane kontaktowe:
Nazwa firmy
Adres
Tel. kontaktowy
Strona internetowa
etc.

Wszystko w formie czytelnej i łatwej do odnalezienia dla innych użytkowników.


Dział podzielony jest na województwa w których umieszczamy posty z informacjami o warsztatach polecanych i niepolecanych

Tematy ogólne przeznaczone są na sprawy inne niż czysto serwisowe/obsługowe np.:
- autodetailing
- warsztaty blacharsko/lakiernicze
- przyciemnianie szyb
- usługi programowania/kodowania
- chiptuning/hamownie
- tuning i SWAPy
- renowacja felg
etc.


Przypominam iż tutaj - tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin
Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.


BMW Sport nie odpowiada za opinie użytkowników. Pamiętaj, zanim napiszesz opinię Ty odpowiadasz za nią!



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 27 lutego 2006, 11:41 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
Witam.

Wszelkie uwagi i opinie dotyczące warsztatów w województwie którego dotyczy temat tego wątku, zamieszczamy właśnie tutaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 30 maja 2010, 16:25 
Witam,
chciałem wszystkich ostrzec przed zakładem mechanicznym na ulicy Sienkiewicza w Puławach (za szkołą muzyczną,jest tam tylko jeden- nie sposób się pomylić), zdecydowanie ODRADZAM wizytę w tym warsztacie!
Czemu?
Po odebraniu auta które zostawiłem TYLKO na wymianę bendiksa u tego :cenzura: okazało się że ów :cenzura: zabrał się za spawanie uchwytu maski (pomimo że tego nie zleciłem!!!) tym samym przepalając szybę,która w wyniku przepalenia/przegrzania pękła, dodatkowo żeby zdjąć kolektor i dostać się do rozrusznika trzeba było rozkręcić rozpórkę kielichów którą oczywiście ten idiota uszkodził w stopniu takim że nadaję się tylko do wyrzucenia.Na koniec dodam tylko że ten pożal się boże "mechanik" przy wymianie bendiksa uszkodził taki "koszyk" w którym bendiks się znajduje i tym samym rozrusznik też kwalifikuje się teraz do wymiany.O utrąconym wtrysku nawet mi się nie chce wspominać- ten :cenzura: po uszkodzeniu go,wymienił na jakiś fordowski żebym tylko nie zauważył.
A najciekawsze na koniec- naprawa miała kosztować max.200zł,tak się umawialiśmy, moja żona pojechała odebrać samochód bo ja nie mogłem a ten :cenzura: zażyczył sobie 300zł!!!
Podsumowując:
ten :cenzura: nie zrobił nic i wziął 300zł do tego narobił uszkodzeń za ponad 1000 zł.
ODRADZAM.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 10 lipca 2010, 11:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 320d
Kod silnika: m47
Witam wszystkich.
Ja z kolei nie polecam Pana Jacka Orzecha z Turystycznej. Pojechałem na zdiagnozowanie i wymianę poduszek pod silnikiem w 320d. Zdiagnozował jedną, zamówił i przez telefon powiedział że to będzie 215 za poduszkę i 60zł za wymianę. Ok, pojechałem prosto z pracy w garniturze, wymieniłem. Po wymianie pytam się to "ile?" Powiedział 290. Niby to 15zł, ale niesmak, że zostałem naciągnięty pozostał. Mówię że poproszę w takim razie jakąś fakturę lub paragon chociaż na tą poduszkę(chciałem stwierdzić czy naciągnął mnie tylko na cenę usługi czy też na samą poduszkę sobie doliczył), powiedział że nie może mi nic takiego dać, bo on otrzymuje jakieś zbiorcze faktury - wytłumaczenie żadne, ale machnąłem ręką i powiedziałem sobie, że nigdy więcej do niego nie pojadę. Poprawa była, ale bardzo mała(może sobie wmówiłem, bo głupio wydać 300zł i nic nie odczuć)

Dwa dni później pojechałem do SAWY na Choinach. Facet przejechał się stwierdził, że zdecydowanie za głośno silnik pracuje i za bardzo wibruje. Stwierdził, że trzeba sprawdzić wtryski i wymienić obydwie poduszki. Ja mówię, że jedna była wymieniana, poprosił więc o FV za wymianę, żeby zobaczyć co tam było założone, to mu opisałem sytuację. Sprawdzenie wtrysków miało kosztować 300zł plus ewentualna naprawa. Zostawiłem auto, miało być 2 dni w warsztacie. Zadzwonił dnia następnego, że 3 wtryski do regeneracji no i przynajmniej tą jedną poduszkę trzeba wymienić, choć wolałby dwie, bo nie wie jakiej firmy ta druga. Po przedstawieniu kosztów powiedziałem, że się zgadzam i czekam na telefon. Szczerze to byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tej diagnozy, bo naprawa dość droga, a auto nic nie dymiło, zapalało bez problemu, mocy nie brakowało, jedynie głośno chodziło i wibrowało. Czekałem tydzień czasu (miało być dwa dni) w pewnym momencie zacząłem żałować że zostawiłem tam auto. Ostatecznie jednak pomimo wydania pokaźnej kwoty nie żałuję żadnej złotówki, auto jest cichutkie, nic nie drga, a przy okazji wymienili jeszcze czujniki przy klockach i zgasła mi w końcu kontrolka na desce. No i bez problemu wystawili szczegółową fakturkę. Szczerze polecam ten warsztat, może niezbyt tani, ale warto zrobić raz a dobrze niż jeździć po jakiś pseudo fachowcach. W takiej stodole jak u Pana Orzecha to auta z epoki e30 i e34 może i robią dobrze, ale na nowszych IMO niezbyt się znają.

BTW wymiana poduszki u SAWY kosztowała 300zł(253 oryginalna poduszka + robota), ale zostałem rzetelnie poinformowany o kosztach i dostałem FV.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 27 września 2010, 23:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 13
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: 320d
Nie Polecam!!
wyslałem mu pompe do regeneracji i 4 raz ja wlasnie wyslałem na gwarancje bo niechodzi, a koszta rosna!! Na dodatek miał wyslac papiery do niej i tego niezrobił. Zdala od niego!!

PHU PANDORA. 21-080 Garbów Wola Przybysławska 333b,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 14 czerwca 2011, 16:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: Lublin
DanielM napisał(a):
. W takiej stodole jak u Pana Orzecha to auta z epoki e30 i e34 może i robią dobrze, ale na nowszych IMO niezbyt się znają.
DanielM napisał(a):
Ja z kolei nie polecam Pana Jacka Orzecha z Turystycznej. Pojechałem na zdiagnozowanie i wymianę poduszek pod silnikiem w 320d. Zdiagnozował jedną, zamówił i przez telefon powiedział że to będzie 215 za poduszkę i 60zł za wymianę. Ok, pojechałem prosto z pracy w garniturze, wymieniłem. Po wymianie pytam się to "ile?" Powiedział 290. Niby to 15zł, ale niesmak, że zostałem naciągnięty pozostał. Mówię że poproszę w takim razie jakąś fakturę lub paragon chociaż na tą poduszkę(chciałem stwierdzić czy naciągnął mnie tylko na cenę usługi czy też na samą poduszkę sobie doliczył), powiedział że nie może mi nic takiego dać, bo on otrzymuje jakieś zbiorcze faktury - wytłumaczenie żadne, ale machnąłem ręką i powiedziałem sobie, że nigdy więcej do niego nie pojadę. Poprawa była, ale bardzo mała(może sobie wmówiłem, bo głupio wydać 300zł i nic nie odczuć)

A ja się zgodzić nie mogę z tobą kolego wiele razy zostawiałem tam auto na naprawy i wszystko było zrobione profi i w dobrej cenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 2 lipca 2011, 18:31 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Polecam "seba7er" z naszego forum. Co do elektroniki to ogarnia jak mało kto, no i robi cuda z pixelami :padam:
Jak coś Ci nie trybi to gwarantuje że Sebastian to ogarnie. Telefon do niego: 531 328 711


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 21 lipca 2011, 15:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
jezeli chodzi o elektryke to jedz do BRJtu ,
tam napewno ci zrobie to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 11 sierpnia 2011, 18:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: CHEŁM
Moje BMW: E38 740i
Kod silnika: M62B44
Garaż: 7er: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99099
Ja też polecam BRJ w Lublinie Janek dobrze zna się na diagnozie, ale jak w tamtym roku zobaczyłem jak jakiś młody mechanik zaczął szarpać za klapę hydrauliczną w 750i i musiałem podejść i mu pokazać jak to się zamyka to nie zostawię tam auta na kilka dni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 22 sierpnia 2011, 13:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Usługowy Zakład Blacharstwa, Lakiernictwa oraz mechaniki samochodowej A. Łukasiewicz
Diagnostyka komputerowa itp
Ciecierzyn 97
21-003 Ciecierzyn
3Km od lublina (blisko giełdy w ELIZÓWCE)
888281836
Konkretny sprzęt, i wykonywanie usług na wysokim poziomie :ok:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Ostatnio edytowano 27 września 2011, 20:45 przez COUPE, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 17 lipca 2012, 18:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Ja z kolei również POLECAM - Pana Jacka Orzecha z turystycznej.
Zaraz po kupnie - zajechałem tam na ogólne sprawdzenie auta pod kątem mechanicznym oraz podpięcie pod kompa mojej coupety.
Wykonał mi pewną naprawę, podpiął auto pod komputer i nie zdarł ze mnie nie wiadomo ile...
Miło, szybko i przyjemnie - to raz.
Dwa. Fajnie dla oka widzieć dookoła ponad dziesięć beemek na placu oraz nieopodal warsztatu - czuć pasję do marki.
Ogólnie warto było lecieć na ten warsztat 70km w jedną stronę. Polecam.

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 15 września 2012, 15:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Lokalizacja: Świdnik
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52
Panowie czy ktoś wie gdzie w lublinie, okolicach polerują szkła w lampach.
Może być to jakiś prywatny zakładzik bądź złota rączka oczy wiście będą ca w temacie.
I oczywiście ile za takie coś można zapłacić od tego zależeć będzie czy sam nie podejmę wyzwania

Pozdro


majuDJ napisał(a):
Gdzie w Lublinie znajdę dobry serwis znający się na klimatyzacjach w samochodzie? Nie chodzi mi o takich specjalistów co potrafią podłączyć auto do jakiegoś kombajnu co robi wszystko automatycznie.


Wszystko za odpowiednią ceną i naprawdę na poziomi zrobią ci na "piaseckiej 200" jak się leci na piaski w zakładzie Wulkano


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 14:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 753
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E36 325 Sedan
Kod silnika: M50 2.5
Na zime to najlepiej jak najczęściej zmywać sól, co prawda nie zawsze się da bo zamarza wszystko.
Co do warsztatów w Lublinie to jeżeli ktoś szuka nie drogiej a dobrej roboty, wulkanizacji to polecam prywatny warsztat przy ul. Józefa Mackiewicza. Chłopaki często robią bmki, ja i moi znajomych u nich wiecznie robimy swoje i nigdy nie było problemów a nie zdzierają też kasy.

_________________
Bokiem można wszędzie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, 22:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 425
Moje BMW: 325i
Co prawda już blisko miesiąc po pytaniu o elektryka, ale może na przyszłość komuś się przyda:
osobiście mogę polecić - Cartronic (Lublin ul. Potok); czasami ciężko z dopchaniem się do nich, ale ogarniają :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 18 listopada 2017, 14:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 196
Moje BMW: E60
Witam. Posiadam bmw e39 M54B25 2001r.
Szukam mechanika/osobę która zdiagnozuje mi problem wypadania zapłonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. lubelskie
PostNapisane: 19 listopada 2017, 18:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 237
Lokalizacja: lublin-belzyce
Moje BMW: e36 s54b32
Tom-Car Tomasz Bednarczyk
Matczyn przy trasie Lublin - Opole Lub.

Elektronika BMW , dokodowywanie , diagnostyka naprawy, chip tuning

Polecam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL