BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 05:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Dodając opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.

Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca/warsztat, koniecznie podajcie w przejrzystej formie dane kontaktowe:
Nazwa firmy
Adres
Tel. kontaktowy
Strona internetowa
etc.

Wszystko w formie czytelnej i łatwej do odnalezienia dla innych użytkowników.


Dział podzielony jest na województwa w których umieszczamy posty z informacjami o warsztatach polecanych i niepolecanych

Tematy ogólne przeznaczone są na sprawy inne niż czysto serwisowe/obsługowe np.:
- autodetailing
- warsztaty blacharsko/lakiernicze
- przyciemnianie szyb
- usługi programowania/kodowania
- chiptuning/hamownie
- tuning i SWAPy
- renowacja felg
etc.


Przypominam iż tutaj - tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin
Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.


BMW Sport nie odpowiada za opinie użytkowników. Pamiętaj, zanim napiszesz opinię Ty odpowiadasz za nią!



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BRWINÓW - BEZNADZIEJNY ZAKŁAD LAKIERNICZY
PostNapisane: 5 listopada 2008, 13:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: brak
Witam szanownych Forumowiczów! (to mój niefortunny 1 post)

Niestety ostatnio padłem ofiarą braku profesjonalizmu (żeby nie nazwać tego brakiem posiadania umiejętności do wykonywania zawodu) i oszukaństwa ze strony zakładu w Brwinowie, który świadczy usługi lakierniczo blacharskie. Posta tego piszę ku przestrodze by nikt tam nie oddał już swojego samochodu ! Oddałem mój samochód BMW E-36 Compact ok. 2-3 sierpnia do naprawy po kolizji (zdjęcia uszkodzonego samochodu). Zdjęcia mówią dokładnie co trzeba zrobić… Samochód miał być zrobiony w przeciągu 1 miesiąca, trwało to 3 miesiące !. Do samego końca nie otrzymałem rozpiski ile co kosztowało tylko dopiero przy odbiorze auta zobaczyłem coś nabazgranego na kartce odręcznie !!! W porównaniu ze wszystkim to był mały szkopuł… Samochód, który odebrałem będę sprzedawał, bo po wykonanej robocie na nim przez ten zakład (na końcu podam namiary i nr Tel by wiedzieć do kogo swego auta nie oddawać) do niczego innego się nie nadaje…

Mój błąd nastąpił przez to, że odbierałem samochód wieczorem i nie zobaczyłem większości mankamentów. A oto i one:

1. Po lakierowaniu bezbarwną warstwą okazało się, że lakiernikowi dostał się pod lakier jakiś syf… Już tego nie da się zmyć… Cytat „Nie mogę zagwarantować sterylności w tym pomieszczeniu” To po co się zajmuje lakiernictwem !!!!! (zdjęcie)
ObrazekObrazek
Obrazek[URL=http://g.imageshack.us/thpix.php]Obrazek
ObrazekObrazek

2. Drzwi od kierowcy uszkodzony lakier. Przed oddaniem tego nie było…
ObrazekObrazek


3. Drzwi od pasażera: była wymiana całych drzwi (od czerwonego compacta). Przy wymianie podnośnika do szyb uszkodzono mocowania tak, że teraz plastikowa obudowa się majta i jest spora szpara między plastikiem i metalem. (zdjęcie)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


4. Sposób lakierowania drzwi od pasażera i drobniejszych elementów pozostawię bez komentarza, bo tylko wyzwiska więzienne oddały by to jak można nazwać taką robotę.
Obrazek

5. Lakierowanie klapki od wlewu paliwowego… Widać, że czerwone… (zdjęcia)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

6. Klamka od strony pasażera nie dość że krzywo spasowana to jeszcze przyklejona na klej tak, że aż się wylało  (zdjęcia)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


7. Krawędzie drzwi od pasażera zostały nie domalowane, a w niektórych miejscach nawet przebija czerwony kolor… (zdjęcia)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

8. Po wymianie podnośnika od str. kierowcy (to na szczęście było uzgodnione) zobaczcie jaką zajebistą dostałem uszczelkę !!! Pofalowana jak jego Ch.. (Zdjęcie)
ObrazekObrazek

9. Przy wymianie progu i jego malowaniu chyba zabrakło lakieru… mam białe… (zdjęcie)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

10. Oddałem samochód z normalnymi nie przyciemnianymi szybami, a odebrałem z innymi przyciemnianymi…. Nikt nie raczył mnie poinformować o czym kolwiek w tej kwestii… Może dresom to by się spodobało…. A po odbiorze nie otrzymałem moich starych DOBRYCH spowrotem. (zdjęcia)
ObrazekObrazek
Obrazek

11. Po otworzeniu tylnich (lewej i prawej) szyb natknąłem się na ślady walki … to były chyba zmagania panów z zakładu przy wyjmowaniu szyb… Zarysowany lakier sympatycznie ukryty… (zdjęcia)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

12. Zerwany materiał z przedniego słupka od strony pasażera… Pewnie przez przypadek… przy malowaniu ;) (zdjęcie)
ObrazekObrazek

13. Brud i syf po paście był wszędzie… nawet zostawili mi kawałek taśmy klejącej w tylnim lewym nadkolu… Jak można oddać tak samochód klientowi… tylko chyba wieczorem (mój błąd !!!) (zdjęcia)
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

14. Nie dość, że drzwi od pasażera były na krawędziach źle pomalowane i widać jest czerwony kolor (nawet od str przedniego nadkola) to szpara między drzwiami ma duże rozmiary + nieźle odstaje… Okazało się, że nie ma śrubek, a jedna z nich była urwana wew. I nie chciało się im jej gwintować… (zdjęcia)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

15. W tym warsztacie pracują takie gamonie, że nawet odkurzając coś rozwalą. I tak też mój czujnik położenia siedzenia został uszkodzony i kontrolka mi się świeci non stop… Wcześniej tego nie było nawet po kolizji. (zdjęcie)
ObrazekObrazek

16. Słupek przy pasach kierowcy ma uszkodzone mocowanie przez co bardzo odstaje… czemu i to zniszczyli do dziś się zastanawiam… (zdjęcie)
ObrazekObrazek

17. W compactach w bagażniku po prawej stronie i po lewej są takie plastikowe kieszonki. Ja też je miałem wcześniej… Po oddaniu samochodu już ich nie było a w ich miejsce była woda… Również poucinano mi kable od instalacji gazowej…(zdjęcia).
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

18. Butle gazową przykręcili mi zupełnie inaczej niż wcześniej była…. Dlaczego….

19. Tylni zderzak jakoś dziwnie spasowano tak że pojawiła się duuuża szpara i jest tam jakiś styropian….
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

20. Przednie prawe koło zapomniały mi gamonie dokręcić i jadąc zastanawiałem się co tak uderza... całe szczęście udało mi się dojechać tam dokąd zmierzałem i dokręciłem, ale jak można oddać samochód z nie dokręconymi śrubami ???

21. Byłem zapewniony, że używany jest najlepszy bezbarwny lakier na rynku Iwata, a co się okazuje sam na forum pisze, że używa podróby Iwata (http://lakierowanko.info/viewtopic.php?p=13096#13096)

22. Najlepsze jest to, że jak odbierałem samochód lakiernik mi dał puszkę z lakierem, który mu został i pędzelek i powiedział, że mu się już nie przyda i dał mi jeszcze 50 zł....

23. W dniu wczorajszym tj. 03.11.2008 dzwoniłem do niego i jego wspólnika by oddali mi pieniądze za całą swoją robociznę to usłyszałem, że jestem wyłudzaczem pieniędzy i że idą na policję... Czy ja jestem jakiś inny toż za taką robotę to się nie płaci ! Proponowali mi, że mogę przyjechać do nich i mi poprawią, ale stanowczo odmówiłem, bo kto by chciał by te same ręce co tak zwaliły sprawę miały to naprawiać... to by była jeszcze większa katastrofa... chciałem, żeby pokryli koszty robocizny w innym zakładzie to się zaczęło, że jestem wyłudzaczem pieniędzy... PRZYKRA SPRAWA !

Jak widać straty po naprawie są gigantyczne… Zwracam się również do was z prośbą o pomoc, co mogę zrobić by odzyskać pieniądze, by zamknąć mu warsztat by nikt już nie wpadł w takie G…. jak ja…

Namiary na warsztat i jego pracownika jak i wspólnika, co by nikt tam swojego samochodu nigdy nie oddał:

Krzysztof Popis
Brwinów
Ul. Ciechanowska 17 lub 19 (już dokładnie nie pamiętam)
508-140-077 (Krzysztof Popis) i 503-466-663 (Jego wspólnik)
Ogłaszał się na tym forum i pisze pod nickiem :

kpopis1 - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=27664

Boogie wiedział co robi !




Znajomy trochę poszperał i znalazł parę ciekawych rzeczy:

Mają zawieszone konto na Allegro : http://www.allegro.pl/show_user.php?search=kpopis

Okazuje się, że jest częstym bywalcem forum (kpopis) : http://lakierowanko.info/ i wcale nie ma się czym chwalić (szkoda że tego wcześniej nie wiedziałem).

Zapewniał, że używa specyfików najlepszych firm (na forum równieź o tym pisał), a w rzeczywistości używa "shitu", jak sam to określił.

Stosowny cytat z forum lakierników: Do podkladu uyzywam najtanszego shitu (http://lakierowanko.info/viewtopic.php?p=13065#13065)

Cytaty z forum lakierników:

- Mowie otwarcie ze jade na kicie z novola, uelastyczniaczach HAYA, benzynie ekstrakcyjnej zamiast zmywaczy itd
- Nie mam zarejestrowanej działalnosci. Maluje w amatorskiej (niedlugo ja podrasuje) kabinie (http://lakierowanko.info/viewtopic.php?p=6925#6925).

Pozostałe zdjęcia do wglądu: http://www.sendspace.pl/file/9El2MkiQ/

Zdjęcie samochodu po kolizji: http://www.sendspace.pl/file/pWjcLllA/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2009, 16:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 517
Lokalizacja: BDG
Tylko za jajca taką :cenzura: :cenzura: :cenzura: powiesić, szczere współczucia... Szkoda, że nie wykryłeś tego przy odbiorze, ale teraz to można tylko gdybać... :/
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2009, 23:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice
Fakt przykra sprawa ale zawsze daje się auto do sprawdzonych ludzi a nie do najtańszych bo jakoś i tania usługa nie zawsze idą w parze.Po 2 dziwie się Tobie,że odbieraleś auto wieczorem i nawet go nie ogladałeś po naprawie.Niektóre buraki jakie zrobili aż same w oczy kolą.Żeby nie było,że bronie tych ludzi lub jestem z nimi spokrewniony bo tak nie jest,ale postąpiłeś troszkę lekkomyślnie nie oglądając auta po naprawie.Życze udanego załatwienia sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL