BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 03:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Dodając opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.

Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca/warsztat, koniecznie podajcie w przejrzystej formie dane kontaktowe:
Nazwa firmy
Adres
Tel. kontaktowy
Strona internetowa
etc.

Wszystko w formie czytelnej i łatwej do odnalezienia dla innych użytkowników.


Dział podzielony jest na województwa w których umieszczamy posty z informacjami o warsztatach polecanych i niepolecanych

Tematy ogólne przeznaczone są na sprawy inne niż czysto serwisowe/obsługowe np.:
- autodetailing
- warsztaty blacharsko/lakiernicze
- przyciemnianie szyb
- usługi programowania/kodowania
- chiptuning/hamownie
- tuning i SWAPy
- renowacja felg
etc.


Przypominam iż tutaj - tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin
Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.


BMW Sport nie odpowiada za opinie użytkowników. Pamiętaj, zanim napiszesz opinię Ty odpowiadasz za nią!



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Obszywanie kierownicy
PostNapisane: 23 listopada 2008, 17:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Alcantara w mojej eMce trochę się wytarła. Oddałem na szybko do obszycie w pierwsze lepsze miejsce (to był błąd), gdyż chciałem uruchomić samochód z nową alcantarą, ale została obszyta bardzo tak sobie i założyłem skórzaną. Chciałbym tą kierownicę jeszcze raz obszyć, ale naprawdę dobrze. Zna ktoś miejsce gdzie mi to zrobią naprawdę porządnie?

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 23 listopada 2008, 20:37 przez kostek_ja, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2008, 17:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Nie wiem jak z alcantarą, ale skórą bardzo ładnie i solidnie obszywają na ul. Piaskowej W Warszawie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2008, 17:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Mi tego polecali: http://www.tapicer.waw.pl/jagiellonska.php

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2008, 17:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Bobby_Valentino, prosiłbym jednak o sprawdzone wypróbowane przez siebie miejsca. Ale dzięki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2008, 17:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
kostek_ja napisał(a):
Bobby_Valentino, prosiłbym jednak o sprawdzone wypróbowane przez siebie miejsca. Ale dzięki.


Sprawdzone. Koledze obszywali i kierownica wygląda jak z salonu.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 00:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Bobby_Valentino napisał(a):
Sprawdzone. Koledze obszywali i kierownica wygląda jak z salonu.

W takim razie wielkie dzięki. Jutro może uda mi się zajechać ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 01:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Skawina/KrakĂłw
MIle widziana cena ,mam ten sam problem

_________________
BMW E-39 530D 211KM M-Pakiet 2003r. Pozdrawiam,Karmel


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2008, 01:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Bobby_Valentino, oddałem w polecone miejsce. Mam nadzieję że będę zadowolony ;)
Rafmus, 300zł

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 00:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Oddałem od pana od Bobby_Valentino. Z góry zaznaczyłem że interesuje mnie tylko alcantara i oczekuje perfekcji w wykonaniu. Gdyż w ostatnim obszyciu było trochę niedociągnięć, a poprzedni tapicer narzekał na to że to ta alcantara jest beznadziejna do obszywania. Facet wziął, popatrzył i sam powytykał niedociągnięcia i zapewniał mnie że on zrobi to dobrze tylko że nie ma czarnej alcantary i będzie musiał kupić. Powiedziałem że mi się nie śpieszy, i jedyne czego wymagam to perfekcji wykonania, co zaznaczałem na niemalże każdym kroku. Na koniec powiedział mi że ON bierze za kierownicę 300zł takim tonem jakby był najlepszym w swoim fachu i stąd się bierze spora cena. Odpowiedziałem że nie ma problemu o ile będzie perfekcyjnie. Czyli szef ma być idealnie równo, nic ma nie odłazić i nie ma być ani jednego luźnego miejsca. Powiedział że to oczywiste. Oczywiście takim tonem jakby się poczuł że tłumaczę mu coś prostego jak 5-latkowi. Materiału szukał ponad miesiąc Materiału nie znalazł dobrego przez ponad miesiąc (z tego co wywnioskowałem po rozmowach po prostu nie szukał). Za każdym razem, o co by do mnie nie dzwonił odpowiadałem że nie ma problemu byleby było perfekcyjnie wykonane. W poniedziałek miał materiał, ale narzekał że nie jest taki jaki by chciał. Ja powiedziałem że materiał może być i żeby nim obszył. Wówczas też podkreśliłem że oczekuję perfekcji. Spytałem się na kiedy będzie. Odpowiedział że za kilka dni. Zaproponowałem piątek gdyż jechałem do serwisu na programowanie więc przy okazji założyliby mi kierownicę. I umówiliśmy się na piątek. Dzisiaj przyjeżdżam. Kierownica w trakcie robienia, a pan tapicer narzeka że materiał jest do kitu bo ciężko go naciągnąć, nie jest elastyczny itd. Ale mówi że jak kierownica wyschnie a on skończy to będzie lepiej. A ja się pytam czy będzie perfekcyjnie (znając już odpowiedź), a on nie bardzo chcę odpowiedzieć i mówi że "będzie lepiej jak jest teraz". Naciskam go a on dalej to samo. Mówi że tu się naciągnie i będzie dobrze. A ja się pytam czy szew się nagle wyprostuje, bo z jednej strony jest dobrze a z drugiej jest krzywo, a on mi zrzędzi na materiał (oczywiście wytknąłem mu że sam go szukał ponad miesiąc, a ja go wcale nie naciskałem). Potem proponuje że mi ją zrobi za 100zł. A ja mu na to że nie będę dopłacał 100zł żeby odebrać kierownicy w takim samym stanie w jakim oddałem. Potem zachowywał się jak dziecko, że on mi bardzo chciał zrobić, a ja na niego krzyczę itd. Poprosiłem żeby wypruł to co zrobił i oddał mi kierownicę.

Także bardzo nie polecam. Straciłem tylko ponad miesiąc.

PS
Sory że się tak rozpisałem ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 00:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
No to lipa :/

widze że alcantara to bardzo problematyczny materiał...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 11:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
kostek_ja napisał(a):
Oddałem od pana od Bobby_Valentino. Z góry zaznaczyłem że interesuje mnie tylko alcantara i oczekuje perfekcji w wykonaniu. Gdyż w ostatnim obszyciu było trochę niedociągnięć, a poprzedni tapicer narzekał na to że to ta alcantara jest beznadziejna do obszywania. Facet wziął, popatrzył i sam powytykał niedociągnięcia i zapewniał mnie że on zrobi to dobrze tylko że nie ma czarnej alcantary i będzie musiał kupić. Powiedziałem że mi się nie śpieszy, i jedyne czego wymagam to perfekcji wykonania, co zaznaczałem na niemalże każdym kroku. Na koniec powiedział mi że ON bierze za kierownicę 300zł takim tonem jakby był najlepszym w swoim fachu i stąd się bierze spora cena. Odpowiedziałem że nie ma problemu o ile będzie perfekcyjnie. Czyli szef ma być idealnie równo, nic ma nie odłazić i nie ma być ani jednego luźnego miejsca. Powiedział że to oczywiste. Oczywiście takim tonem jakby się poczuł że tłumaczę mu coś prostego jak 5-latkowi. Materiału szukał ponad miesiąc Materiału nie znalazł dobrego przez ponad miesiąc (z tego co wywnioskowałem po rozmowach po prostu nie szukał). Za każdym razem, o co by do mnie nie dzwonił odpowiadałem że nie ma problemu byleby było perfekcyjnie wykonane. W poniedziałek miał materiał, ale narzekał że nie jest taki jaki by chciał. Ja powiedziałem że materiał może być i żeby nim obszył. Wówczas też podkreśliłem że oczekuję perfekcji. Spytałem się na kiedy będzie. Odpowiedział że za kilka dni. Zaproponowałem piątek gdyż jechałem do serwisu na programowanie więc przy okazji założyliby mi kierownicę. I umówiliśmy się na piątek. Dzisiaj przyjeżdżam. Kierownica w trakcie robienia, a pan tapicer narzeka że materiał jest do kitu bo ciężko go naciągnąć, nie jest elastyczny itd. Ale mówi że jak kierownica wyschnie a on skończy to będzie lepiej. A ja się pytam czy będzie perfekcyjnie (znając już odpowiedź), a on nie bardzo chcę odpowiedzieć i mówi że "będzie lepiej jak jest teraz". Naciskam go a on dalej to samo. Mówi że tu się naciągnie i będzie dobrze. A ja się pytam czy szew się nagle wyprostuje, bo z jednej strony jest dobrze a z drugiej jest krzywo, a on mi zrzędzi na materiał (oczywiście wytknąłem mu że sam go szukał ponad miesiąc, a ja go wcale nie naciskałem). Potem proponuje że mi ją zrobi za 100zł. A ja mu na to że nie będę dopłacał 100zł żeby odebrać kierownicy w takim samym stanie w jakim oddałem. Potem zachowywał się jak dziecko, że on mi bardzo chciał zrobić, a ja na niego krzyczę itd. Poprosiłem żeby wypruł to co zrobił i oddał mi kierownicę.

Także bardzo nie polecam. Straciłem tylko ponad miesiąc.

PS
Sory że się tak rozpisałem ;)


O kurde ale lipa :kwasny: Może rzeczywiście obszywanie alcantarą nie jest takie proste ? Widziałem już u dwóch kolegów jego prace na skórzanej kierownicy i było jak w oryginale - jestem strasznym pedantem zaznaczam :) Równiótko i skóra super dobrana.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 12:52 
Bobby_Valentino napisał(a):
O kurde ale lipa :kwasny: Może rzeczywiście obszywanie alcantarą nie jest takie proste ? Widziałem już u dwóch kolegów jego prace na skórzanej kierownicy i było jak w oryginale - jestem strasznym pedantem zaznaczam :) Równiótko i skóra super dobrana.


ale muka... Czyli to nie było u Pani Eli tak? :niepewny:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 14:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Fryderyk napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):
O kurde ale lipa :kwasny: Może rzeczywiście obszywanie alcantarą nie jest takie proste ? Widziałem już u dwóch kolegów jego prace na skórzanej kierownicy i było jak w oryginale - jestem strasznym pedantem zaznaczam :) Równiótko i skóra super dobrana.


ale muka... Czyli to nie było u Pani Eli tak? :niepewny:


Nie to było obszywane w Wawie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 18:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Bobby_Valentino napisał(a):
O kurde ale lipa :kwasny: Może rzeczywiście obszywanie alcantarą nie jest takie proste ?


Mi się wydaję że po prostu każdy chce obszyć jak skórą, a alcantarą powinno się obszywać innym sposobem. Chociaż znawcą nie jestem i tylko tak sobie gdybie, ale widzę że obszywanie nią jak skórą nie przynosi efektów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 18:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
kostek_ja napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):
O kurde ale lipa :kwasny: Może rzeczywiście obszywanie alcantarą nie jest takie proste ?


Mi się wydaję że po prostu każdy chce obszyć jak skórą, a alcantarą powinno się obszywać innym sposobem. Chociaż znawcą nie jestem i tylko tak sobie gdybie, ale widzę że obszywanie nią jak skórą nie przynosi efektów.


No to zostaje chyba tylko JAVA CAR DESIGN.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 10:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Cytuj:
No to zostaje chyba tylko JAVA CAR DESIGN.

Gdyby byli w wawie to już bym im oddał.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2009, 20:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Zmarnowałem cały dzień na obszycie kierownicy. Pojechałem do Java Car Desing. Poczekałem aż skończą. I jestem naprawdę zadowolony. Obsługa bardzo miła. Bardzo ładna pani ;) . Mają pokoik do poczekania gdzie jest bilard, tv itd. żeby się człowiek nie nudził. I obszyli perfekcyjnie. Jedyne co to był problem z obszyciem trzema nitkami. Pewnie jakbym naciskał to by to zrobili, ale mi na tym nie zależało. Wybrałem niebieską nić. Cena 450zł za obszycie. Niestety w eMkowsiej jest gąbka która trzeba było wywalić i obszyć 2ema warstwami i wyszło mnie to w tym wypadku 600zł, ale przynajmniej jestem w końcu zadowolony ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2009, 21:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
kostek_ja, to zapłaciłeś za ładna panią i za ten pokoik :hyhy:
kostek_ja napisał(a):
600zł,
:zdziwko:
dawałem obszyć 2 kierownice , zapłaciłem 120zl od sztuki a zastrzeżeń nie mam :hyhy:
czyli podwójna warstwa 240zl :ok: (moje ceny podaje za czarna skore nie dziurkowana)
a wygląda to tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2009, 22:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 906
Lokalizacja: Podkarpacie
kostek_ja napisał(a):
I obszyli perfekcyjnie


zapodaj jakieś fotki

_________________
Zobacz nowy nabytek e39 '99 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124248

Była e36 '92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=50317&start=20

E30 qp m20b20 '83 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=59193&start=20&hilit=m20b20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2009, 09:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
AC_SCHNITZER, Jak już mówiłem, nawet ludzie którzy dobrze obszywają skórą z alcantarą mają problem.

Fotki wstawię wieczorem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL