BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 03:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Przyciemnienie szyb
PostNapisane: 11 lipca 2007, 12:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 116
Lokalizacja: POLSKA:)
Posiadam BMW E36 Coupe i wpadl mi na pomysl aby przyciemnic tylnie szyby.Co sadzicie o przyciemnianiu, jaka jest cena oraz jakie sa wady bo az wstyd sie przyznac ale nigdy nie jechalem samochodem ktore takowe posiadały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 13:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
ja sam chce teraz przyciemnić szyby w mojej laluni bo wcześniej miałem poloneza i opla omegę i wszędzie sam przyciemniałem ale to nie to samo co przyciemnienie elektrodowo bo nie widać żadnych pęcherzy ani nic takiego, ja sobie nie narzekałem ale ojciec jak brał gdzieś odemnie auto to ciężko mu sie w nocy jeżdziło ale ma swój wiek teraz sam chce przyciemnić ale właśnie elektrodowo koszt ok400zł ale jest to trwałe i na lata pozdrawiam

_________________
MOJE PIERWSZE BMW ;-)) http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... 034ty8.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 14:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
mi się przyciemnianie nie podoba. chyba że zrobisz tylko tylną szybę na 30%.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
to tak samo jak jeden woli córkę a drugi teściową :hyhy:

_________________
MOJE PIERWSZE BMW ;-)) http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... 034ty8.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 16:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
Moje zdanie jest takie albo przyciemniac wszystkie razem z przednimi bocznymi, albo w ogóle.

Wg mnie przyciemnianie tylko tylnich wogóle nie wyglada, jakby sie jechalo karawanem... fuj :zly:

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 19:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
dokładnie albo wszystkie albo zadnych! a jak psy zabiorą dowód za przednie do znowu mozna machnać jeszcze raz tylko dwie szybki w dzwiach duzo nie kosztuje wiec mozna jechać do woli . albo piece dla porównania w mercedesie 124 to koszt całości 1000zł a i tak jak psy bedą chcieli to dowód zabiorą bo tak naprawde nie mieszczą się piece w normie.

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2007, 19:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Mielec
przednie boczne można spokojnie przyciemnić, o ile sie orientuję to tyle można max 70% a przednie boczne max 30%. Po pierwsze mało które psy mają testery przenikalności, a po drugie to jeśli zrobisz w dobrym zakładzie na dobrej folii z atestem to ani psy sie nie [cenzura] ani Ci nie będzie odłazić. Ojciec przyciemniał już 2 razy, obecnie folia ma 5 lat i pęcherzy nie ma żadnych.Sam też przymierzam się do przyciemnienia.




Kaktus ,nie przeklinamy edytowałem , Labrador


Ostatnio edytowano 18 lipca 2007, 22:31 przez Kaktus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2007, 19:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
kaktus co ty gadasz za bzdury! przednie nie moga byc wogóle przyciemnione a atest na folie mozna sobie wsadzić w du... bo to jest atest na sama folie a nie na folie na szybie i ci co przyciemniają szyby folią to poprostu sciemniaja. poprostu jeździsz z folią dopóki nie trafisz na jakiegoś przyje...nego psa. a żeby zabrać dowód to wcale nie muszą mieć testera do przepuszczalności porostu na przednich nie może byc żadnej foli ściemniajacej najwyżej folia antynapadowa czy coś w tym stylu czyli przezroczysta. miałem kilka samochodów z ciemnymi szybami i troche już miałem przejść. ale moje zdanie jest takie... albo wszystkie ściemniamy albo wcale a jak zabiorą dowód za przednie to na drugi dzień ściemniamy znowu :D

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2007, 13:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
folią przednie napewno nie mogą być ale jeżeli będziesz miał przyciemnione elektrodo to ci się nikt nie dopieprzy

_________________
MOJE PIERWSZE BMW ;-)) http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... 034ty8.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2007, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: PieĂąsk
ta wlasnie, a jak ktos ma przednia szybe przyciemniana piecowo to co wtedy?

_________________
Albo BMW albo nic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2007, 15:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
na przenich szybach nie może byc nic. żadne elektrody!. gadałem z gościem z zielonej góry który robi piecowo i powiedział że nawet jesli zrobione jest piecowo to i tak nie przejdzie pomiaru czyli dowód do zabrania, jedynie mogą zrobić bardzo leciutkie przyciemnianie tak by mieściło sie w normach ale na szybie praktycznie nie bedzie widać tego że sa przyciemnione, prawie przezroczysta jak w serii, wiec podziękowałem miłemu panu i zrobiłem folia za 4 razy taniej :D
goście z zielonej góry ogłaszają się chyba w "gt" więc każdy zainteresowany moze zadzwonić i pogadać z nimi

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2007, 15:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 295
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: m42b18 x2
a mi sie wydawalo ze mozna do 30% czyli folie dac max 20 bo juz seryjnie jest sciemniona


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, 16:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
na przednich bocznych szybach nie może być nic, chyba że zabita mucha..... :hyhy:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 10:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 228
Lokalizacja: maÂłopolska
esiue30 napisał(a):
na przednich bocznych szybach nie może być nic, chyba że zabita mucha..... :hyhy:

można przyciemnić tylko tak aby szyba miała minimum 70% przepuszczalności światła...
haczyk jest tylko taki że już fabrycznie szyby mają podobną wartość przyciemnienia i każde przyciemnienie już jest nielegalne ... chyba że ktoś ma krystaliczne białe szyby...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 12:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1261
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
Enzo napisał(a):
Moje zdanie jest takie albo przyciemniac wszystkie razem z przednimi bocznymi, albo w ogóle.

Wg mnie przyciemnianie tylko tylnich wogóle nie wyglada, jakby sie jechalo karawanem... fuj :zly:



przeciez w BMW jest opcja- szybki individual - z tylu ciemne a z przodu normalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2007, 12:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
wiem że jest taka opcja ale jak to wygląda !!! :wstyd:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2007, 22:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
posiadam sedana e36 szybki przyciemniłem wszystkie ! 70% folia ale w profesjonalnym zakładzie 350 zł zapłaciłem ! w dzień super nic nie widzac kto siedzi w środku ale w nocy troche ciężko widac trzeba uważac ! niedługo focie :)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2007, 23:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
mialem w swoim bylym aucie piecowo od goscia z zielonej... i osobiscie nie polecam... nie tylko mi ale znjaomemu co tam pojechal to tez skopal... wiec FOLIA tylko :mad:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2007, 16:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
wymogi są napewno takie:
przednia szyba - przepuszczalność 75%
szyby boczne przednie - przepuszczalność 70%
szyby boczne tylnie i tylnia - bez ograniczeń - jak ktoś chce to może sobie je nawet pociągnąć sprayem :hyhy:

...jednak niech was to tak nie zwiedzie że śmiało kupujecie folię 30% na boczne z przodu bo wynika że tak można... w rzeczywistości orginalna szyba już jest w pewnym stopniu przyciemniona przez producenta (orginalna szyba napewno będzie mieć mniej niż 100% na psiarskim światłomierzu)

moja rada (sam tak będę u siebie raczej robił): na tył daj takie przyciemnienie jakie ci odpowiada, a na przednie boczne natomiast zrób przyciemnienie sporo lżejsze - da to taki efekt że nie będzie tak brzydko wyglądało (taka drastyczna różnica pomiędzy bocznymi przednimi a tylnimi nie zaciekawie wygląda i kojrzy się z z vanami) ale ma być na tyle widoczna żeby psiaki widziały różnice (i może sobie pomyślą że wiedziałeś co robisz i mieścisz się w normie) ;)

ps. skoro nie jechałeś samochodem z przyciemnianymi to koniecznie musisz to zrobić i doświadczyć na własnej skórze - być może będzie ci poprostu za ciemno - mowa tu zwłaszcza o nocy i jeździe na wstecznym :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL