BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 06:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e30] wymiana silnika Prosze o pomoc ...da rade??
PostNapisane: 31 lipca 2007, 13:50 
Witam drogich użytkowników tego forum. Jestem tutaj nowy dlatego proszę o wyrozumiałość. Mam dość nietypowy pomysł. Szukałem w "szukajce" ale nic nie znalazłem.... Wiec do rzeczy. :) Chciałbym kupić Bmw e30 318 i poddać go totalnej modyfikacji mającej na celu odnowieniu i wzmocnieniu w/w betoniarki. A wiec tak: czy da sie wsadzic do niej silnik np 2,7l eta+komputer?? czy skrzynia i most(od 1,8) będą dobrze współpracować z silnikiem i kom.?? podkreślam że nie zależy mi na prędkości max bo nie kreci mnie to wystarczy że będzie jechać ok 140 ale zależy mi na przyśpieszeniu. Z tego co wywnioskowałem to Eta ma duży moment obrotowy co przekłada się na przyśpieszenie, a w połączeniu z mostem i skrzynią od 1,8 będą bardzo wysokie przełożenia wiec teoretycznie przyśpieszenie bedzie powalające. I tu moje pytanie!? :hyhy: czy warto ?? czy będzie to tak jak myśle?? prosze o szybką odp i o wyrozumiałość Pozdrawiam :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2007, 16:15 
Jak to czy nikt nie odpowie na moje pytanie?? :kwasny: hmmm gdy tak dziś siedziałem (chory) wpadłem na inny pomysł :hyhy: czy nie bylo by lepszą opcją kupic e30 2,0 i wsadzic do niej silnik od 535i?? bo to przeciez 3,5l :hyhy: :hyhy: :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2007, 18:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
3,5 też się da wsadzić bez problemu ale trzeba sporo przerobić a w sumie to wszytsko :)

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2007, 18:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
silnik 2.7 i skrzynia od m40 nie pasują... nie skręcisz tego...

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2007, 20:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1551
Lokalizacja: Kozienice
Prościej od razu kupić 320 lub 325 od razu masz zawieszenie mocniejsze, hamulce itp.
Później prościej ci będzie go przerabiać!!!

_________________
Moja lalka E46
Zwiastun ///3ERFEST
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2007, 21:21 
witam dzieki wszystkim za odpowiedz:) lolejko, tylko ze takie e30 najczesciej są oszpecone wiejskim tuningiem lub totalnie zajechane.....chyba kupie po prostu e30 2,0 w bdb stanie, najlepiej seryjną bez modyfikacji. Gdy już taką znajdę rozbiorę ją do końca dam do malowania, tapicerowania i ogólnie wymiana większości części a z mechaniki to myślę że skusze się na silnik od 535i. Tylko czy dużo trzeba przerabiać?? no wiadomo skrzynia silnik i komp. to od 535 będzie a co z resztą??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2007, 08:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
wał też będzie inny, chłodnica, akumulator chyba trzeba będzie wywalić do bagażnika, no ale może nie będzie aż tak bardzo przeszkadzał, no i jeszcze trzeba go jakoś na poduchach posadzić, tylko jak ? to Ci nie powiem bo nie wiem :D

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2007, 21:11 
:) dzieki za odp dużo mi pomoglo:) ale mam jeszcze jedne pytanie :hyhy: :hyhy: :hyhy: chciałbym zrobic to auto na moc i przyspieszenie wiec przelozenie w moscie zdalo by sie jakies konkretne :rotfl: chcialbym tez szpere a wiem ze wiekszosc w bmw to 25% a potrzebował bym 50% tylko tu sie nasuwa myśl :szok: jakie przelozenie powinno byc by uzyskac najwieksza moc a co za tym idzie przyśpieszenie?? wiem ze są jakieś 4,....cos 3,7cos prosze o pomoc z góry dziekuje pozdr :super:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL