BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Dzięki za podpowiedzi. Sam tego nie mam zamiaru robić, ale plan warto mieć. Skoro wszyscy polecają RACEMODE to wybiorę się do nich, to sąsiednie województwo.
O ITB wspomniałem bo widziałem że można dostać taki kompletny zestaw z s54 przepustnice z wtryskami za ok 2000, plus kolektor rzecz jasna. Jeśli miałby dać te 280-290 kucy to myślę że warto spróbować. Jeśli jednak twierdzicie że można zrobić 270 na moim kolektorze z wałkami od m54, strokerem i wydechem to spoko.
ITB jest po prostu genialnym rozwiązaniem dającym zarówno moc, reakcje na gaz oraz nietuzinkowy dźwięk, a wiedzcie że jestem fanem dźwięków silników BMW, a ta fascynacja zaczęła się od m20b25, który do dziś uważam za najpiękniej brzmiący. Tak więc ITB to taki mój kaprys - tyle. Czy warto wydawać te 3 koła dla tych kilku plusów które wymieniłem wyżej to już moja indywidualna sprawa. Chciałem poznać opinie czy się da. Wygląda na to że wszystko się da mając dobrego fachowca.

Ps a co do tego zebym sobie na forach poszukał to owszem szukałem, lecz nie ma tego dużo a większość to posty w stylu: jesteś głupi, masz problemy ze zrozumieniem, nie opłaca się, zrób SWAP itp dlatego nie ma co na forach się pytać jak widzę, pogadam z fachowcami z RACEMODE - oni mi wyjaśnia jak zmontować ITB. Nikt z Was nie ma takiego zestawu, więc co możecie powiedzieć więcej, ale dzięki za chęci ;-)

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 23:03 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
koesceian napisał(a):
Jeśli jednak twierdzicie że można zrobić 270 na moim kolektorze z wałkami od m54, strokerem i wydechem to spoko.

Ja mam inne zdanie. Albo nie, inaczej to ujmę: swego czasu "na internetach" było m52b28 (jeden vanos) o mocy 305 KM. Da się? Da. Kwestia tego, co zamierzasz zmodyfikować. I ile na te modyfikacje przeznaczyć.
koesceian napisał(a):
ITB jest po prostu genialnym rozwiązaniem dającym zarówno moc, reakcje na gaz oraz nietuzinkowy dźwięk

I tu jestem sceptyczny, w zakresie wyrazu "moc".
O ile dobrze kojarzę, firma FTWL (znajdziesz m. in. na fb) oferuje adapter ITB pod M52. Może mają, albo są w stanie zrobić, to samo pod m52tu.
Racemode obserwuję na fb i też odnoszę wrażenie, że ogarniają tego typu tematy - wiosną również wybieram się do nich.
Życzę powodzenia :ok:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 9 grudnia 2018, 09:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 35
Lokalizacja: Wyszków
Moje BMW: E28
Kod silnika: M52B28tu
Garaż: Obecnie:
E28 525e M-technik Shadow Line.
Było:
E34 528i Schmiedmann
E36 320i coupe M-pakiet
E36 328i Cabrio M-pakiet
E39 520d (co tu pisać?)
Dzięki, to chciałem wiedzieć czy się da.

_________________
Ulica to nie tor wyścigowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 9 grudnia 2018, 23:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 443
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 330ci 328ci
Kod silnika: m54b30,m52b28tu
Garaż: e46 328ci hellrot
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149192
e46 330ci topasblau
viewtopic.php?f=6&t=170876
Od siebie moge powiedzieć że rozmawiałem nie tak dawno z RACEMODE na temat ITB u siebie też m52b28tu nawet wstępny termin ustalony ale z powodów pewnych nie doszło do tego ale z tego co mi tłumaczyli żeby itb weszło do m52tu potrzebne jest przejście na sterownik ms43 oczywiście elektroniczny pedał gazu z m54 wałek ssący z m54b30 kompletne itb z s54 razem z dolotem airboxem wystrojenie w trybie alpha N co daje ms43 ewentualnie wtryski z b30 adapter pod itb od ftwl no i potem od klienta czy chce dodatkowo wydech jakiś czy nie. Efekt finalny przy b28 przy itb strojeniu i jakimś wydech tu około 270km i tu głównie ta moc uzyskana jest w górnym zakresie w dolnych partiach reakcja na gaz jest znakomita przy zachowaniu seryjnej mocy i momentu w dolnej partii. Rozmawiałem z nimi dość długo ogólnie miej świadomość że moc przy itb uzyskujesz w górnym zakresie obrotów jak lubisz wysoko kręcić to jak najbardziej wiadomo oprócz poprawy reakcji na gaz w dolnej części to plusem jest równe napełnianie cylindrów. Chłopaki z racemode zrobili dość dużo m52 czy m54 z itb a co najciekawsze to przepustnice chodzą elektronicznie razem z pedałem gazu z m54 a nie tak jak inni kombinują z linką która nie raz podobno zawodzi. Zadzwoń a się wszystkiego dowiesz wszystko ci powiedzą. Co do ceny nie będe tu pisał ale jest dość wysoka jak z tą przyjemność żeby mieć te 270km górą to dołożysz 4 tyś i masz turbo i większe możliwość ale to już zależy kto co woli. Napisz do gamka on ostatnio odbierał auto racemode po remoncie silnika i założeniu itb w swoim m54b30. Mają na swoim fb filmiki z itb w m52 i m54 jak i wykresy z strojenia :)

_________________
Obrazek
Kolektory Schmiedmann, xpipe, końcowy eisenmann, ssący b30, gwint Lowtec H9.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 11 grudnia 2018, 10:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Napisałem w weekend komentarz u Światka na fanpage czy modyfikują wałki m5x bo tak czułem, że zapomnie zadzwonić. Nie robią tego nadal. Z tego co wiem jest firma w Niemczech która to robi ale to tylko zasłyszane info, choć może być prawdziwe bo jak wiemy jeden z "tjunerów" ma w ofercie modyfikowane wałki m50 po chyba 1500zl ? Nie pamiętam.

EDIT: odpisali mi na PW że robią też wałki od podstaw. Podpytam o szczegóły i zdam relacje. Może to być fajna alternatywa jak cena nie będzie zabijać

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 11 grudnia 2018, 16:33 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
deejeys napisał(a):
Z tego co wiem jest firma w Niemczech która to robi ale to tylko zasłyszane info

Dbilas dynamic?

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 11 grudnia 2018, 18:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
deejeys napisał(a):
jak wiemy jeden z "tjunerów" ma w ofercie modyfikowane wałki m50 po chyba 1500zl ? Nie pamiętam.

Masz na myśli kolegę ze szklarni? :D Masz jakieś informacje na temat tych wałków że są dobre lub złe czy zwyczajnie brak zaufania do tej osoby?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 11 grudnia 2018, 19:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Nic na ten temat nie wiem, nie znam nikogo z tysięcy klientów akurat z tymi wałkami ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 12 grudnia 2018, 18:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Dostałem odpowiedź.

http://www.swiatek.com.pl/walki-sportowe

Po przesłaniu wałków na wzór mogą zrobić wersję GT lub GT/R

Cena 1,5k pln brutto/szt

CATCAMS 4550zł kpl.

Schrick 2500zł ssący (nie do końca rozumiem paratetrów ale chyba są "średnie" )

sport dbilas via schmiedmann 2700zł ssący

Nie pamiętam kto jeszcze robi do M50/M52 coś, ale chyba ich oferta wydaję się dobra. Kwestia zadowolenia i czy będzie się to sprawdzać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 12 grudnia 2018, 22:20 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Podpytaj jeszcze w Rewarze.
Tu masz wątek, gdzie są opinie o nich.
http://www.racingforum.pl/Waki-Rewar-t125661.html

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ITB do m52b28tu
PostNapisane: 12 grudnia 2018, 22:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
maaaad, prawdę mówiąc to udzielilem się tu od tak, a wkrecił mi sie trochę temat. Mam już wałek m54b30 na ssący w domu i prawdę mówiąc myślałem o m50b25nv ssacym na wydech ale jak usłyszałem o ściąganiu pokrywy kilka razy do ustawiania to średnio mi sie chcę :rotfl: U mnie skończy się na ssącym narazie i dolozeniu boostu zapewne, jakieś finalnie wylizanie softu i tyle. Może człowiek będzie zadowolony i kręcenie 7100rpm zacznie mieć sens :cool:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL