BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 maja 2024, 19:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Od czego zaczac w 328 :)
PostNapisane: 2 lutego 2008, 10:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ze swidnicy
Witam, mam do was pytanie - mianowicie jakich modyfikacji mozna dokonac w silniku m52b28 aby najbardziej jak to mozliwe oczywiscie sensownym kosztem i nakladem pracy poprawic jego parametry (najbardziej zalezy mi na jak najlepszym przyspieszeniu) ?? Z tego co wyczytalem tu na forum, najprostsze i zarazem najskuteczniejsze bedzie :

-wymienic kolektor i przepustnice na ten od m50b25
-zmienic walki rozrzadu (konkretnie na jakie ?)
-dedykowany airbox (jaki konkretnie ? :) )
-kompletny wydech (konkrety - co polecacie, obilo mi sie o uszy ze najlepiej od M3 ale 3.0 czy 3.2, czy moze lepiej na jakis inny ? )
-pompe wtryskowa (jeszcze raz - jaka konkretnie :D )
-wirus (byc moze jestem ciemny, ale nie wiem co to jest ten wirus - domyslam sie ze chodzi o chip ?? )

jesli moglbym prosic was o skomentowanie kazdej z tych pozycji i doradzenie co i jak oraz jakie korzysci powinienem osiagnac, a takze jakies przyblizone koszty takich operacji bylbym niezmiernie wdzieczny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 12:55 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Po pierwsze jak już będziesz miał to 328i M52 bo po podpisie narazie widze że Calibrą latasz, to nie bedziesz nic kombinował bo to autko w serii już nieżle wymiata! ;)

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 13:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żyrardów
Moje BMW: E30 sedan
Kod silnika: M40B16
2 biegu nie ma po co włączać, bo i tak koła przyczepności nie złapią :)

_________________
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wulkanizacja
607 275 281


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 15:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ze swidnicy
mpower007 napisał(a):
Po pierwsze jak już będziesz miał to 328i M52 bo po podpisie narazie widze że Calibrą latasz, to nie bedziesz nic kombinował bo to autko w serii już nieżle wymiata! ;)


hmmm... ale ja nie pytam czy niezle wymiata w serii ;) wiem jak wymiata bo mam okazje taka jezdzic, pozatym mialem nissana 200sx ktory rowniez byl szybszy od "caliberki" , ja po prostu chce zapytac o te konkretne mody :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 15:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 338
Lokalizacja: starachowice
skoro jeszcze nie masz 328,to proponuje wstrzymac siez zakupem,a kaske za ktora mialbys dlubac 2.8,odkładaj i wyczaj ładne M3 :D

_________________
Zobacz moje 325i-zmian ciÂąg dalszy...str 4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ze swidnicy
maku325i napisał(a):
skoro jeszcze nie masz 328,to proponuje wstrzymac siez zakupem,a kaske za ktora mialbys dlubac 2.8,odkładaj i wyczaj ładne M3 :D


W chwili obecnej mam 22 tys. PLN i mysle ze za te pieniadze nie kupie M3 w stanie chociazby dobrym, lecz mysle ze za te 22-24 tys. kupie ladne e36 z koncowych lat produkcji 96-98 , dlatego bardziej mi sie to kalkuluje :) pozatym kaska na dlubniecie 328 to i tak liczac malo oszczednie to jakies 8 tys. dlatego auto 22+8=30 tys. na tyle jeszcze moge sobie pozwolic i bede mial porzadne auto w ktorym wiem co mam a M3 sam zakup wyniesie tyle i co dalej ? juz bralem pod uwage taka opcje z M3 ale sobie odpuscilem, nastepny model za kilka lat to na pewno bedzie M3 lub M5 (jesli nie zawiode sie na marce BMW ;) ) a tymczasowo obstaje przy 328 tylko po prostu hce wiedziec jakie sa mozliwosci modowania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Od czego zaczac w e36 328 :)
PostNapisane: 2 lutego 2008, 16:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
bbr86 napisał(a):
Witam, mam do was pytanie - mianowicie jakich modyfikacji mozna dokonac w silniku m52b28 aby najbardziej jak to mozliwe oczywiscie sensownym kosztem i nakladem pracy poprawic jego parametry (najbardziej zalezy mi na jak najlepszym przyspieszeniu) ?? Z tego co wyczytalem tu na forum, najprostsze i zarazem najskuteczniejsze bedzie :

-wymienic kolektor i przepustnice na ten od m50b25
-zmienic walki rozrzadu (konkretnie na jakie ?)
-dedykowany airbox (jaki konkretnie ? :) )
-kompletny wydech (konkrety - co polecacie, obilo mi sie o uszy ze najlepiej od M3 ale 3.0 czy 3.2, czy moze lepiej na jakis inny ? )
-pompe wtryskowa (jeszcze raz - jaka konkretnie :D )
-wirus (byc moze jestem ciemny, ale nie wiem co to jest ten wirus - domyslam sie ze chodzi o chip ?? )

jesli moglbym prosic was o skomentowanie kazdej z tych pozycji i doradzenie co i jak oraz jakie korzysci powinienem osiagnac, a takze jakies przyblizone koszty takich operacji bylbym niezmiernie wdzieczny


Najpierw kup samochód w dobrym stanie, który nie będzie miał zakatowanego silnika ! Bo będziesz najpierw wydawał na remont który doprowadzić go do serii...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=305777403 To masz ładną z wykresem z hamowni... Wiesz co kupujesz.

Pompę wtryskową masz w dieslu nie w benzynie a wirus to poprostu chip do sterownika silnika, jak jest dobry to da jakieś 10KM.

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 16:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
jeśli chcesz osiągi to kup m3 bo 328 jak sam wiesz jakiejś rewelki nie ma :zalamany:
jeszcze nie dawno miałem dylemat 328+dobre mody czy moze m3 i stwierdziłem że dozbieram do m3 3,2 bo żeby 328 dobrze jeździło to naprawde trzeba władować pieniadze.
teraz jestem na etapie szukania budy 325 pod turbo bo jednak nie ma to jak pssssstttt

opinie są różne na temat kolektora z m50 jedni mówia że polepszy nawet do 210km, moment ten sam, jedni mówia że polepszy moc ale moment spadnie, jeszcze jedni mówią ze nie da nic a jeszcze jedni mówią że pogorszy osiągi ja osobiscie temat odpuściłem

kolega bibi zamierza władować ssący z m50 i czekam z niecierpliwością na efekty choć ten temat przestał mnie dotyczyć

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 16:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ze swidnicy
tak masz racje rzeczywiscie z ta pompa wtryskowa chyba przesadzilem :rotfl: ale gdzies mi sie obilo o uszy ze dokonuje sie jakichs dosyc prostych modyfikacji elementow wtrysku, rzeczywiscie autko z ogloszenia calkiem calkiem, ale ja jestem zdecydowany tylko i wylacznie na coupe - nie wazne czy sie trafi dobre 4 drzwiowe czy touring, to niewazne - odpada, musi byc coupe. Poza tym dlaczego caly czas piszecie kup sobie najpierw auto itd... - o co chodzi ? czy nie posiadajac jeszcze BMW nie jestem godzien dostepu do tajemnej wiedzy tuningu BMW :D nie moge sie dowiedziec jakich modyfikacji bede mogl w nim dokonac, przed zakupem ?? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 16:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
bbr86 napisał(a):
tak masz racje rzeczywiscie z ta pompa wtryskowa chyba przesadzilem :rotfl: ale gdzies mi sie obilo o uszy ze dokonuje sie jakichs dosyc prostych modyfikacji elementow wtrysku, rzeczywiscie autko z ogloszenia calkiem calkiem, ale ja jestem zdecydowany tylko i wylacznie na coupe - nie wazne czy sie trafi dobre 4 drzwiowe czy touring, to niewazne - odpada, musi byc coupe. Poza tym dlaczego caly czas piszecie kup sobie najpierw auto itd... - o co chodzi ? czy nie posiadajac jeszcze BMW nie jestem godzien dostepu do tajemnej wiedzy tuningu BMW :D nie moge sie dowiedziec jakich modyfikacji bede mogl w nim dokonac, przed zakupem ?? :P


Prawda jest taka że zbyt wielu praktycznych informacji na ten temat nie dostaniesz tutaj... Może jakbyś chciał zmienić lampy i miałbyś dylemat to temat na parę stron :rotfl: Niema chyba ani jednej osoby na forum która zrobiłaby którąś z podanych przez ciebie modyfikacji oprócz chipa i może air-boxa. Moja rada: poszukaj sobie na niemieckich lub angielskich stronach tam znajdziesz odpowiedzi na wszytskie swoje pytania i więcej.

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 16:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: ze swidnicy
esiue30 napisał(a):
jeśli chcesz osiągi to kup m3 bo 328 jak sam wiesz jakiejś rewelki nie ma :zalamany:
jeszcze nie dawno miałem dylemat 328+dobre mody czy moze m3 i stwierdziłem że dozbieram do m3 3,2 bo żeby 328 dobrze jeździło to naprawde trzeba władować pieniadze.


No wlasnie tyle ze ja na poczatek dysponuje suma jak juz wczesniej wspomnialem 22-25 tys. i w tych granicach musze zmiescic sie z zakupem, ile kolego chciales przeznaczyc na M3 3.2 bo jesli decydowalbym sie na M3 to tylko i wylacznie 3.2 ??
mysle ze na dobre 3.2 musialbym miec 35-40 tys. a to oznacza kolejny rok oszczedzania :hyhy: poniewaz mam rowniez inne wydatki :( ja takze chcialbym M3 ale nie wiem czy wytrzymam jeszcze tyle czasu bez nowego samochodu :| (nie wiem czy moj obecny samochod wytrzyma jeszcze tyle czasu bez wymiany na inny :rotfl: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 16:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 223
Lokalizacja: Praszka
Moje BMW: BMW e39 525i
Wydech MG Motor Sport okolice Krakowa polecam :) za 2500zl masz super wydech :) i jakies 10 KM więcej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 17:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 338
Lokalizacja: starachowice
odpowiedz nam na pytanie,dlaczego wlasnie BMW E36??bo jesli chodzi o łatwosc modyfikacji jednostek napedowych to chyba gorzej nie mogles wybrac :D

_________________
Zobacz moje 325i-zmian ciÂąg dalszy...str 4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 18:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 521
Lokalizacja: PĂą
esiue30 napisał(a):
kolega bibi zamierza władować ssący z m50 i czekam z niecierpliwością na efekty choć ten temat przestał mnie dotyczyć


Specjalnie dla Ciebie już mam spisane nr części ,które muszę dokupić do kolektora by pasował do 2.8 :) Teraz tylko do ASO ...

_________________
TOURING SPRZEDANY
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6245&hl=pl
http://www.youtube.com/watch?v=1BTQljELTgk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 19:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
bibi, mam nadzieje że sie doczekam i jako pierwszy odważny na tym forum zrobisz wykres przed modem jak i po :super: :super:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, 22:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 521
Lokalizacja: PĂą
Obiecuję ;) wykres przed już jest po modach też będzie :)

_________________
TOURING SPRZEDANY
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6245&hl=pl
http://www.youtube.com/watch?v=1BTQljELTgk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2008, 03:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 107
Lokalizacja: Przybiernów
Moje BMW: E30
Kod silnika: M52B28
ja juz mam założony ten kolektor i we wtorek jade z hamować autko jeśli chodzi o ten mod mam go już za sobą i bez problemów służe radą i pomocą...jak zrobie remap i wymienie kolektor wydechowy też bede mógł sie wypowiedzieć w tym temacie narazie robie wykres i zbieram na resztę...pozdrawiam....tak nawiasem ktoś pisał że nikt nie widział wykresu po zmianie kolektora-ja widziałem....210KM 273Nm po modzie 193KM 271Nm przed... pozdrawiam maniaków BMW

_________________
zobacz już nie moją :( E36 328
viewtopic.php?p=207496#207496

Było E36 328
Jest E30 325 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2008, 05:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
cedro23, ale odczułes jakies zmiany czy raczej masz aby wrażenie?
hamownia prawde powie w takim razie czekamy :zdegustowany:
wymieniałes z przepustnicą?

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2008, 09:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 107
Lokalizacja: Przybiernów
Moje BMW: E30
Kod silnika: M52B28
nie bede wypowiadał sie o odczuciach bo tak jak esiu mówisz hamownia powie wszystko ;) ...założyłem przepustnice od M50 ale zmieniłem na tą od 52 bo mi coś nie pasowało i na tej od M52 jest lepiej

_________________
zobacz już nie moją :( E36 328
viewtopic.php?p=207496#207496

Było E36 328
Jest E30 325 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2008, 10:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 521
Lokalizacja: PĂą
Postaram się załatwić wykres kumpla jak mu wyskoczyło po zmianie kolektora 222KM

_________________
TOURING SPRZEDANY
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6245&hl=pl
http://www.youtube.com/watch?v=1BTQljELTgk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL