BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 14:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 25 sierpnia 2011, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Moje BMW: 318d e46
Obrazek

widział ktoś gdzieś tak przerabiane kierownice czy? Czy jest to jedyna firma która tworzy tak wyprofilowane kiery?? wygląd bardzo atrakcyjny ale cena już mniej :przestraszony:

*obszycie kiery w tej firmie to ok. 300zł (dodam że mieszek kosztuje 70zł) i to bym przełknął ale już obszycie z wyprofilowaniem tak jak na foto to koszt 1400zł :padam: czy ktoś się orientuje skąd taka cena?? i jak oni to robią ?? (wydaje mi się ze rzeźbią w piance montarzowej ale nie jestem pewny)

*co wy o tym myślicie warto wydać taką kasę na kiere??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 07:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
Ja do 318d nie założyłbym takiej kiery na pewno :dobani:
Poza tym i tak mi się nie podoba, wolę ori mpakietową ładnie obszytą...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Moje BMW: 318d e46
thx za opinie :) nom zastanawiam się nad zwykłym obszyciem i ewentualnie dodanie tylko bicepsów tak jak jest w m-paku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 13:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
zowik05 napisał(a):
thx za opinie :) nom zastanawiam się nad zwykłym obszyciem i ewentualnie dodanie tylko bicepsów tak jak jest w m-paku


Zdecydowanie lepsza opcja :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 16:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
byku1600 napisał(a):
zowik05 napisał(a):
thx za opinie :) nom zastanawiam się nad zwykłym obszyciem i ewentualnie dodanie tylko bicepsów tak jak jest w m-paku


Zdecydowanie lepsza opcja :ok:

Oj tak zdecydowanie... bicepsy m-pakowe bardzo fajne :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 23:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
zobacz moja, mialem dwa bicepsy u gory, dodalem dwa na dole i zaplacilem 200zl czy 300, kiera obszyta na pol perforowana, na pol alcantara, nicmi kolorow m3, nie wyglada az tak fajnie jak ta, ale podobnie, roznica nie jest warta roznicy ceny.
zapodalbym foto, ale nie chce mi sie szukac, jesli jestes zainteresowany to znajdziesz :]

a tak to w niemcach robia za 200euro, czyli prawie polowa ceny

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, 16:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Moje BMW: 318d e46
nom znalazłem Twoją kiere bardzo ładna no i cena jest więcej niż przystępna :hyhy: w porównaniu do tej :zdziwko: a samo wykonanie bardzo dobre widać że mają doświadczenie nie mam pojęcia za co carsdream tyle zdzierają

Ps: możesz mi znaleźć jakąś stronę niemieckiej firmy która to robi bo mam nie odparte wrażenie że oni sami tego nie robią tylko gdzieś wysyłają tak samo jak z carbonem w ich firmie ale to już ustaliłem kto dla nich nakłada włókno węglowe :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 28 sierpnia 2011, 23:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
zowik05 napisał(a):
nom znalazłem Twoją kiere bardzo ładna no i cena jest więcej niż przystępna :hyhy: w porównaniu do tej :zdziwko: a samo wykonanie bardzo dobre widać że mają doświadczenie nie mam pojęcia za co carsdream tyle zdzierają

Ps: możesz mi znaleźć jakąś stronę niemieckiej firmy która to robi bo mam nie odparte wrażenie że oni sami tego nie robią tylko gdzieś wysyłają tak samo jak z carbonem w ich firmie ale to już ustaliłem kto dla nich nakłada włókno węglowe :cwaniak:


http://www.ebay.de/itm/Leder-Lenkrad-BM ... 4aac035d6c

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 08:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
zowik05 napisał(a):
mam nie odparte wrażenie że oni sami tego nie robią tylko gdzieś wysyłają tak samo jak z carbonem w ich firmie ale to już ustaliłem kto dla nich nakłada włókno węglowe :cwaniak:


Bardzo zainteresowały mnie Twoje pytania, dlatego zalogowałem się żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Nie skąd wiesz kto robi dla nas carbon, swego czasu wysyłaliśmy elementy do pokrycia carbonem, ale teraz mamy swoich pracowników, robią to na miejscu i nie sądzę, żebyś miał z nimi kontakt.


Skąd takie kosmiczne ceny? Standardowe obszycie kierownicy skórą kosztuje ok 250zł. Obszycie alcantarą jest droższe ponieważ 1mb alcantary kosztuje ponad 100Euro netto. Zwykłą kierownicę obszywamy w 2-3 godziny. Kierownice indywidualne są robione na zamówienie, czas jaki potrzebujemy na wykonanie kierownicy to około 2 tygodni. Stąd cena, w wykonanie takiej kierownicy jest zaangażowanych jest więcej ludzi a na wykonanie potrzeba więcej czasu. Podobnie z carbonem. Kierownice wykonujemy sami na indywidualne zamówienia, nie wysyłamy ich nigdzie, nie ściągamy ich z chin, taiwanu itepe. Kierownica na zdjęciu to zamówienie klienta, każdy klient ma swój gust.

Nie każdy kto kupi na allegro zestaw włókna węglowego z filmem dvd jest w stanie pokryć swoje listwy w samochodzie. Jeżeli ktoś tego próbował to wie że każdy element trzeba szlifować 4x uważając żeby nie trzetrzeć włókna, nie wspominając o lakierowaniu. Carbonem zajmujemy się od dwóch lat.

Dla rozwiania Twoich wątpliwości dodam, że nowymi usługami w ofercie naszej firmy jest wytłaczanie i wyszywanie symboli i napisów w skórze. Wykonywanie wstawek z elementami grafiki. Foto poniżej. Niedługo w ofercie kilka nowych usług. Jedna z nich jest baaaaaardzo atrakcyjna, ale nie napiszę o niej póki co :) aaa kierownic nie robimy z pianki montażowej :rotfl:

Dla użytkowników forum, zawsze staramy się stosować jakieś taryfy ulgowe w postaci rabatów, tak to jest w przypadku użytkowników użytkowników forum raceism.pl W razie pytan prosze o @. Z pewnością na wszystkie odpowiem i rozwieje wszelkie wątpliwości ;)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 09:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 940
Lokalizacja: KŁODZKO
Moje BMW: f32 428
Kod silnika: N20B20
sorry,ale ta kiera od audi wygląda jakby była z Pekinu...[bez obrazy dla Pekinu],
dla mnie jakieś nieporozumienie...czyżby tą nową usługą była hydrografika? :)

_________________
Oceń mój wóz: viewtopic.php?f=6&t=105174


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 10:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
o gustach nie dyskutujemy... :) chodzi o możliwości, a możliwości są takie same jakie daje hydrografika. Można wykonać imitację drewna, wzory panterki, moro, zebry i.... carbon ;) Przy wykonaniu kompletu kierownica i listwy może to jakoś wyglądać, sama kierownica napewno nie wiele daje.

Alternatywa tańsza od prawdziwego węgla. Może zainteresować fanatyków folii 3M :) Znam też wiele osób, które nie widzą różnicy między hydrografiką a prawdziwmy węglem :oczami:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 10:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
carsdream.com napisał(a):
które nie widzą różnicy między hydrografiką a prawdziwmy węglem


To chyba trzeba być ślepym i stać kilometr od elementu. Już nwet folia jest bardziej "real" od tej hydrografiki.



No a co do cen... Każda firma musi zarobić, przecież nikt wam tego charytatywnie nie będzie robić, no bez przesady...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 11:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
Folia nie ma takiego połysku. Moim zdaniem hydro jest podobna ale tak jak piszesz z "odległości". Po za tym jeżeli ktoś widział jak mienią się włókna węgla w promieniach słońca to wie jaka jest różnica :)

Tak jak piszesz, Jurek Owsiak działa charytatywnie, ale miesięcznie bierze 25kPln :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 13:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 416
Lokalizacja: rionero in vulture
Kod silnika: M47/T2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100009
Ten pan z niemiec nie wysyla za granice :(
Byly pan prezes skora gdzies pisal ze wie kto robi listwy w karbonie za 600zl :) moze sie pochwali ;)

_________________
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 15:28 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 838
Lokalizacja: Killarney, Kerry, Irl
Moje BMW: 2xe36
Kod silnika: s50,m52
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 9#p1261989
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112163
nowy91 napisał(a):
Ten pan z niemiec nie wysyla za granice :(
Byly pan prezes skora gdzies pisal ze wie kto robi listwy w karbonie za 600zl :) moze sie pochwali ;)

Napisz do niego, mi sie jeszcze nie zdazylo zeby ktokolwiek kto wedlug ebaya nie wysyla za granice, odmowil wysylki. Zawsze mozna sprobowac ;)
Osobisie takiej kiery to nawet do driftowozu bym nie wsadzil :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 15:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
carbon w hydrografice:
Obrazek

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
kiedys w co drugim golfie byla taka folia, z rynku od ruskich kupiona, wygladala identycznie

a tu 3m

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ocencie sami, aha- calosc, z dyfrem wlacznie kosztowalo 350zl, robocizna z folia, za same nerki czy dyfer nie pamietam pan w hydro wolal 200zl

aha- za obszycie kierownicy- skora perforowana+ alcantara+dodatkowe bicepsy u dolu+dzwignia recznego= 200zl, wysylka w cenie :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 07:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
Dziwnie wygląda ta alcantara, jakaś "fioletowa" w porównaniu do foteli. Nie sądzę żeby w tej cenie Pan Tapicer używał alcantary która kosztuje ponad 100 euraków netto za 1mb x 140cm.

Mercedes swego czasu sprzedawał w170 w wersji "carbon" i też była to hydrografika. Hydro z kilku metrów napewno wygląda lepiej niż 3m.

Wg mnie jeżeli ktoś chce mieć carbon w aucie a zakłada folie 3m albo hydro to tak jakby chciał mieć fajne koła a zakłada na stal zaj....ste chińskie kołpaki :)

kilka wykonań w carbonie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to wnętrza golfów :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

chciałbym zobaczyć to wykonanie w folii 3m :) jeżeli ktos nie widzi różnicy między prawdziwym węglem a 3m czy hydro to ma poważne problemy ze wzrokiem :cool:

a tu masz pierwszą w PL kierownicę na bazie oryginalnej pomniejszoną do 320mm :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 08:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mozliwosci macie konkretne, choc widze ze gusta klientow sa czasem bardzo dziwne :P

Ja przymierzam sie do obszycia swojej kiery (kwiadratowa z multifunkcja) i zastanawiam sie jakie rozwiazanie sprawdza sie najlepiej w praktyce. Na takie ciekawe wyprofilowanie nie mam miedzi, ale interesuje mnie jak w codziennym uzytkowaniu sprawdzilaby sie kiera z bicepsem. Jest to wygodniejsze? Jaki material polecacie pod wzgledem wygody uzytkowania i trwalosci? Czesto zdarza mi sie zachaczac klamerka paska o kiere przy wsiadaniu co powoduje powstanie linii takich malych zdziorkow. Moze sprawdzilaby sie kiera obszyta alkantara, welurem albo innym materialem niz skora? Jak wyglada kwestia wytrzymalosci i czyszczenia w innych materialach niz skora? Chodzi mi o te ktore nie maja "kosmicznej" ceny :chytry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 09:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
Alcantara i skóra ścierają się inaczej. Nowa skóra jest matowa i bardziej antracytowa niż czarna. Dla tych którz mają wątpliwości mogę zrobić fotki, bo dostałem wczoraj 2szt. nowych oryginalnych kierownic E90 Mkowych z smg do zrobienia w alcantarze. Eksploatacja i ścieranie skóry sprawia, że robi się ona śliska, świecąca i nabiera głębi czerni. Alcantara jest jaka jest. Ścieranie alcantary sprawia, że w miejscach które najczęściej trzymamy zaczyna robić się świecąca... cos jak mocno zniszczona skóra. Jednym się to podoba a innym nie. Kwestia gustu. Maguaiers chyba robi specjalne środki do czyszczenia alcantary. Skórę możesz czyścić zwykłymi husteczkami nawilżanymi i jest ok.

Ceny naszych usług zawsze są takie same, żawsze używamy dobrych materiałów które zamawiamy w niemczech. Na cenę wyrobu składa się koszt zakupu kierownicy, materiał, czas jaki potrzebny na wykonanie, pomysł, technilogia, podatki, prowizja alledrogo. To nie jest tak jak napisał zowik05, że lepimy kierownice z pianki montażowej i kroimy 1500zł. Moja obecność na tym forum nie jest reklamą firmy tylko odpowiedzią na jego post. Na alledrogo możesz kupić obszycie nawet za 100zł, ale materiały których używają do obszywania kierownic pozostawiają wiele do życzenia, a trzeba zaznaczyć że kierownica jest jednym z najbardziej narażonych na ścieranie elementów tapicerki.

Moim zdaniem dzięki wyprofolowaniom kierownica trzyma się dobrze. Przeważnie oprócz wyprofilowań dodajemy gąbkę 2mm, która pogrubia kierownicę i jest ona miękka jak np w e46 m3. Jeżeli będziesz miał więcej pytań napisz na @. Z pewnością cena będzie inna niż na alledrogo.

Jeżeli ktoś chce kierownicę grubą jak salceson to musimy zastosować inną technologię. Efekt poniżej. Pewnie jednym się spodoba, inni skrytukują. Mi też się nie podoba ale klient był bardzo zadowolony, bo dostał to co chciał :)

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] obszywanie kierownic z nadaniem ergonomicznego kszta
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 09:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
O alcantare dba się jak o skóre, są specjalne środki, np firmy Lederzentrum do czyszczenia i impregnacji alcantary, także jak się dba to nie ma obawy, że się zniszczy :)

_________________
Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL