BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 12:37 
Odgrzeję :]

Czy ktoś orientuje się jakie amory daje do swojego zawieszenia Vogtland?

http://racingstreet.pl/pdf_datasheet.ph ... s_id=70914


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 17:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Michu napisał(a):
Odgrzeję :]

Czy ktoś orientuje się jakie amory daje do swojego zawieszenia Vogtland?

http://racingstreet.pl/pdf_datasheet.ph ... s_id=70914


Kiedys AL-KO, nie wiem jak jest teraz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 17:39 
Vermilion napisał(a):
Kiedys AL-KO.

Jak z jakością u nich? Kupować komplet amory + springi czy może lepiej same springi a amorki jakieś dobrać np od bilsteina?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 22:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Michu napisał(a):
Vermilion napisał(a):
Kiedys AL-KO.

Jak z jakością u nich? Kupować komplet amory + springi czy może lepiej same springi a amorki jakieś dobrać np od bilsteina?


Dobra, to duzy producent, produkuje amortyzatory dla wielu niemieckich firm, np. KW. Wolalbym caly kit, bedzie lepiej dobrany do wspolpracy ze soba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 23:10 
Vermilion napisał(a):
Dobra, to duzy producent, produkuje amortyzatory dla wielu niemieckich firm, np. KW. Wolalbym caly kit, bedzie lepiej dobrany do wspolpracy ze soba.

ok :ok: Wielkie dzięki za info Vermilion :zdrowko:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 16 lipca 2018, 20:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW E91 320d
witam Koledzy
mam pytanie odnośnie tych sprężyn vogtland... wytrzymują wam na nich seryjne amortyzatory? i ile wam zeszły auta na nich ?
Ponieważ ja założyłem springi eibach prokit i zeszly mi mało bo tylko -20mm przód i w dodatku po dwuch msc padł mi amortyzator przód....i teraz nie wiem co robić, czy kupić znów seryjne amory i springi vogtland -40 czy kupić cały zestaw Vogtland (spręzyny +amortyzatory)...chociaż mi szkoda bo tył na badaniu mi wyszedł jak nowy.
co doradzicie...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 20:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e90 LCI 318d
Kod silnika: N47
Witam,
Niedawno zakupiłem sobie wychwalany i wspaniały zestaw Voghtland dedykowany do e90 -40/-25. :hurra:
W moim przypadku przód obniżył się zaledwie o 16mm natomiast tył siadł o 37mm. :orany:
No ale... Czasami i tak renomowanej firmie może się zdążyć jakiś błąd w produkcji, czy tym podobne (tak to sobie tłumaczyłem). :/
Po 3 miesięcznej korespondencji mailowej, dziesiątkach wykonanych telefonów z sprzedawcą i wielodniowym wyczekiwaniu w oknie na kuriera udało mi się wywalczyć nowe sprężyny. :padam:
Oczywiście wymianę musiałem zafundować sobie na własny koszt. Po wymianie na nowe, wolne od wad springi efekt był powalający, a mianowicie nie było żadnej różnicy, jak siedział tak siedzi -16/-37. :rozpacz:
Zamierzanym efektem metamorfozy miał być tzw klin, :ok: a wizualnie wygląda to jak bym w bagażniku zwoził ziemniaki z pola. :dobani:
Do dnia dzisiejszego nie mam pojęcia co dalej z tym robić. :mur: :mur: :mur: Kontaktowałem się z producentem w Niemczech, wykazali chęć udzielenia mi pomocy i prosili o przesłanie wszystkich danych oraz zdjęć, po przesłaniu wszystkich informacji oczekuje na odpowiedz. :niepewny:

Może ktoś z Was miał podobny problem i może mi coś poradzić? :help: :help: :help:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 9 sierpnia 2018, 09:58 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 511
Moje BMW: 320i
Kod silnika: b48b20 @ 305/415
Może błąd montazowy (może brakować któregoś elementu). Rozbierz, porównaj że schematem (https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=33_1283).
Jeśli wszystko OK to doloz pakiet dla słabych dróg (podkładki podwyzszajace auto) nr 33536769473. Tył pójdzie delikatnie w górę i tym samym obniży przód.

PS. Producent mówiąc -40/-25 odnosi się do wartości fabrycznej w nowym aucie, nie wiadomo ile Tobie się już uklepal stary komplet, na pewno jest różnica.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 9 sierpnia 2018, 18:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e90 LCI 318d
Kod silnika: N47
Tylne zawieszenie jest tak proste że tam nie da się popełnić błędu. Oczywiście wszystkie elementy zawieszenia są na miejscu.
Jeśli chodzi o pozycje 10 (pakiet na złe drogi) to też o tym myślałem. Jednak po jego montażu i tak tył nadal będzie niżej od przodu.
Może jest też jakieś podobne magiczne rozwiązanie na obniżenie przodu?
Jeśli chodzi o uklepanie starego kompletu to powiem tylko tyle że przed wymianą sprężyn tył i przód stały na tej samej wysokości. Czyli po wymianie sprężyn zrozumiał bym gdyby wszystko siadło mniej niż podaje producent. Dodam jeszcze iż wszystkie sprężyny oczywiście były oryginalne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL