BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 13:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 września 2011, 15:54 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 1886
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115743
Witam, w związku z tym że udało mi się kupić i założyć felgi na moją E90 , zamierzam teraz ją trochę obniżyć, gdyż na 18 calach i seryjnym zawieszeniu jest za wysoko :cisza: :cisza:

Na początku chciałem kupić gwint, ale jednak decyduje się tylko na sprężyny. Interesują mnie sprężyny firmy Vogtland, jednak większość użytkowników edziewiędziesiątek czy to w usa czy w DE decyduje się na eibachy, tudzież H&R. Vogtlandy przewijają się w postach, jednak przeważnie w E46. Wiem, że kolega barmali miał w swoim touringu kit 40/40 i z tego co pamiętam siadła bardzo ładnie. Może ktoś jednak miał z nimi styczność ?

Do wyboru mam także pro-kit eibacha, ale wydaje mi się, że 30/25 to trochę mało, chociaż podobno ten zestaw lubi usiąść bardziej niż deklaruje producent.

Z drugiej strony eibach sportline 50/35 jest podobno twardy, no i amory dostają bardziej w dupę.
http://www.e90post.com/forums/showthrea ... ost8861747

Ciekawa jest też propozycja okrytego złą sławą MTS-a, bo 35/25, ale tak naprawdę to jeden Bóg wie ile te springi obniżą i jak się będą zachowywać :dobani:

Dlatego złotym środkiem wydają się być te Vogtlandy 40/25, jednak opinii o nich jak na lekarstwo, więc może wy się podzielicie swoimi doświadczeniami z tymi springami ?

dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 września 2011, 18:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1978
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Garaż: F11 touring http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141609
e46 compact: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140091
byłe e46 touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=87181
Pacyk, to pochwal się w galerii swoim nabytkiem :)
Co do vogtlandów, to chyba są mało popularne, bo ciężko je dostać.
Eibachy są sprawdzone przez wiele osób i na pewno nie będziesz zawiedziony. Ze swojej strony mogę polecić Weiteci - ja jestem bardzo zadowolony w E46.
Co do MTS, to tak jak napisałeś... nigdy nie wiadomo ile siądzie... kumplowi w e39 fajnie usiadło, tak jak było opisane, albo więcej. Ja jak miałem u siebie mtsa założonego, to nie czułem różnicy między tym a m-pakietową sprężyną, a mts miał być niby -35mm...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 września 2011, 18:44 
Mialem vogtlandy i dzikus mial vogtlandy i wojtas ma vogtlandy. Mozesz zapytac ich o zdanie. Moim zdaniem na tych sprezynach stracisz najmniej komfortu. Mnie bardzo odpowiadaly. Nawet typ ktory przyjechal kupic auto jak zobaczyl to powiedzial ze zaraz zmieni na ori bo pewnie twardo ale jak sie przejechal to za nic nie chcial zmieniac na ori.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 28 września 2011, 19:17 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 1886
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E38
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115743
LeSiO, dzięki na pewno się do nich odezwę :)
polonez, teraz nie ma co zakładać galerii, zostane zbesztany bo jest straszna koza :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 29 września 2011, 12:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 102
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 '01r
Kod silnika: M54b25
Też jeżdżę na vogtland-ach -30/-30 od 3 tygodni i nigdy nie wrócę do serii. Nie wiem skąd te opinie że każde obniżenie musi być twarde/beton.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 29 września 2011, 16:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1381
Lokalizacja: Jaworzno
Eibach sportline twardy ? dobry żart ... tył miałem taki miękki że masakra i żadne amorki ci nie polecą jak chcesz to moje sprężyny są na sprzedaż bo koleś co mu sprzedałem auto wrzuca na zimę pro kita i mówił że będzie sprzedawał jak chcesz dam ci namiary sprężyny są w idealnym stanie po przebiegu 10tyś
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 16:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1099
Moje BMW: 335i
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 51&start=0
Witam,
tak sie zastanawiam nad sprezynami do swojego e90, i z ciekawosci zobaczyłem ile kosztuje jakis tanszy gwint do e90,z tanszych marek to : TAT , FK , VMAXX, MTS , AP . Ceny zestawów oscylują od 1,2k do 2,2k zł .

Bo jeśli mam zapłacić ok 800 zł za sprezyny to nie wiem czy nie dołożyć do któregoś z tych zestawów, głównym powodem jest to że w zimie cięzko jeżdzić na duzej glebie, wiem wiem- da sie, ale to jest męka i nikt chyba nie zaprzeczy. A gwint ma ten plus ze w lecie można jezdzic ładnie obnizonym autkiem a na zime podnieść w góre i nie ma problemu. Tylko mi nie piszcie zeby kupować gwint za ok. 5k zł , bo na to nie ma mowy, interesują mnie jedynie te marki które wymieniłem ze względu na cene, ale jesli ma to być lipa to postawie prawdopodobnie na sprezyny vogtlanda badz eibach sport line.

pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 16:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
taa, zauwaz, ze masz do wyboru- najlepsze sprezyny vs gwint zrobiony z gliny.

pokaz linka do tego gwintu za 1200?

a mam vogtlanda-40 - przyznam, ze jest rewelacyjnie, nigdzie nie zawislem, zaden prog mi nie straszny, komfort nie pogorszyl sie zauwazalnie, idealny kompromis miedzy wygladem, a funkcjonalnoscia samochodu.
nie wiem, czy siadla tyle ile miala, nie miezylem, bo jest konkretnie nizej, dlatego nie mialem takiej potrzeby ;)

sportline obniza o 55tak?

Marks- jak z uzytkowanie, garbami?

bo moja cos za wysoko :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 16:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1099
Moje BMW: 335i
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 51&start=0
Wiem,dlatego się pytam dla pewności, na przyszły rok wleci felunek 19'' a przy obecnej kozie to nie będzie w ogole wygładało także się właśnie pytam. Wiem że są zwolennicy takich zestawów ale nie wiem czy warto pakować w to kasę.
Odnosnie sport linów- piszą ze obniza 45-50 przód 35 tył


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 16:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
kuba_rz napisał(a):
Wiem że są zwolennicy takich zestawów ale nie wiem czy warto pakować w to kasę.


nie ma, tak jak nie ma zwolennikow chinskich kol, a jak sa to tylko do pierwszej dziury

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 21:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1381
Lokalizacja: Jaworzno
pan_prezes_skora napisał(a):
taa, zauwaz, ze masz do wyboru- najlepsze sprezyny vs gwint zrobiony z gliny.

pokaz linka do tego gwintu za 1200?

a mam vogtlanda-40 - przyznam, ze jest rewelacyjnie, nigdzie nie zawislem, zaden prog mi nie straszny, komfort nie pogorszyl sie zauwazalnie, idealny kompromis miedzy wygladem, a funkcjonalnoscia samochodu.
nie wiem, czy siadla tyle ile miala, nie miezylem, bo jest konkretnie nizej, dlatego nie mialem takiej potrzeby ;)

sportline obniza o 55tak?

Marks- jak z uzytkowanie, garbami?

bo moja cos za wysoko :/

Powiem ci że jest przejeżdżałem każdy próg bez problemu (a mamy progi nie ciekawe w Jaworznie po remontach w sumie całego Jaworzna) raz przytarłem ale to po założeniu dokładki zjeżdżając z jednego takiego progu ale na prawdę u mnie progi są po prostu nie do przyjęcia chyba Firma tauron je robiła z początku zrobili takie że autobusy się zawieszały i kilka musieli przerabiać są z takich kostek zrobione ....... :mur: ale wracając do sprężyn to nie masz co zmieniać na sportliny nie wiem czy zauważyłbyś dużą różnice pomiędzy twoimi , mój eibach obniża 320d o 45mm a 330d/i o 50mm ze względu na wagę silnika a tył o 35 i w 320d i 330 a do kolegi wyżej pamiętaj że gwint obniży ci auto o 35mm standardowo wiec na zimę nie podniesiesz go tak jak seria będzie zawsze -35mm możesz jeszcze obniżyć ale podnieść do serii nie podniesiesz zawsze będzie to te -35 więc źle sobie to rozumujesz, być może w gwintach za 8tyś typu KW V3 jest opcja powrócenia na wysokość standardową ale też wątpię a we wszystkich tatach ap itp tak jest na niektórych aukcjach to piszą a na nie których to ukrywają Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 21:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Jeżdżę na takich obecnie ale producent chyba zrobił kawał.
Podaje obniżenie -40/40 a przód poszedł mi ok 60 i tył ok 20 :(
Ogólnie do jazdy ale myślę żeby podnieść go na M-techu bo z tym -60 z przodu to nie jazda.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Marks napisał(a):
320d o 45mm

dlaczego caly czas bylem pewien, ze o 55?

to nie, zastanawiam sie nad talerzykami, podobno obniza o 15-20mm, 10-15 ok, ale jeszcze -20 to bym sie obawial...

razem wyjdzie -60, mialem juz tyle w e46 na h&r i jak to kolega wyzej napisal- to nie jest jazda.

Boggy e36- moze masz jamexy? :hyhy:
znajomy zamontowal to tyl usiadl mu -80, a przod wogole :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1099
Moje BMW: 335i
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 51&start=0
Ok,Marks, juz wszytsko rozumiem. Skoro odradzacie tanszy gwint to teraz kwestia które sprężyny wybrać, vogtland'a czy eibach'a sport line ? Zawieszenie mam standardowe. Boggy -60 z przodu to juz naprawde konkret, moze amortyzatory przednie masz siadniete ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
kuba_rz napisał(a):
Ok,Marks, juz wszytsko rozumiem. Skoro odradzacie tanszy gwint to teraz kwestia które sprężyny wybrać, vogtland'a czy eibach'a sport line ? Zawieszenie mam standardowe. Boggy -60 z przodu to juz naprawde konkret, moze amortyzatory przednie masz siadniete ?


rozmawialem z czlowiekiem ktory przetestowal kazda marke, h&r podobno siada suzo wiecej po jakims czasie, eibach- kurcze nie pamietam, ale vogtlanda wychwalal, sam na nim jezdzi, wiec ja kupilem tez.

jesli to 5mm nie ma znaczenia to jednak vogtland, mialem podobny dylemat i tak wlasnie wybralem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
pan_prezes_skora
Mam na pewno Vogtlandy fioletowe.
kuba_rz,
ja już bym nie kupił Vogtlanda a jak chcesz eibachy to pro-kit.
Ja licytuje teraz zawias ori od M-techa i w końcu pouzupełniam bez obaw pourywane elementy w podwoziu po 2 latach jazdy na -60 :cwaniak:
A amory mam oryginalne i aż sam nie wierzę że są sprawne bo dawałem im max pół roku, a tu taka niespodzianka ! :szok:

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Boggy e36 napisał(a):
to pro-kit.


nie rozumiem po co koze robic, to, ze zraziles sie do -60 to nie znaczy, ze nie mozna obnizyc samochodu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1099
Moje BMW: 335i
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 51&start=0
Już do zimy przelatam na tym co mam obecnie, a w zimie będę się już zastanawiał co wybierać. Pro-kit to obinizenie 30/25 ? Chyba troche za mało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1381
Lokalizacja: Jaworzno
Kuba nie odradzam ci gwintu :) jak najbardziej znajomy na Tate w swojej e90 niby tanie ale do normalnego przemieszania się jest okej bo to jest właśnie taki miejski tani gwint połowa na syndykacie na nim śmiga i chwalą tak że to nie to chciałem ci tylko powiedzieć że zakładając gwint również masz już obniżenie może nie takie jak w eibach(45mm) ale ok 35mm ale jak już bym się decydował na gwint to kupiłbym AP jest troszkę droższy bo nie 1200zł tylko 2300zł http://allegro.pl/ap-gwintowane-bmw-e90 ... 04748.html opinie o firmie AP są dobre chociaż w Polsce spotkałem się gdzieś na forum że ktoś krytykował AP ale i tak bym go kupił w DE dużo osób na tym jeździ i bardzo chwalą ! polecam tez przeglądanie Niemieckich Angielskich for i tam czytać też opinie , tam jest dużo więcej e90 i co 3cia jest na gwincie a nie to co w pl bo jeszcze mało kto ma e90 a tam na wstępie ładują takie coś :) polecam np to forum http://e90post.com/forums/
Prezes nie wiem dlaczego ci się tak wydawało :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] sprężyny Vogtland, jakieś info?
PostNapisane: 5 października 2011, 22:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
na pro kit to moim zdaniem szkoda pieniedzy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL