BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 26 grudnia 2020, 22:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Wieliczka
Moje BMW: F15 40d, e30 330i
Cześć

Dawno mnie tutaj nie było, witam wszystkich!

Mam plan, żeby obok mojego X'a na codzień, w garażu stanęła zabawka, którą sam zbuduję. Auto mechaniczne a nie elektroniczne. Mam warunki i trochę doświadczenia z budową akurat motocykli (ostatnie "dzieło" tutaj), teraz zabieram się za projekt "germana". Pierwszy raz robię auto. Będę wdzięczny za kilka podpowiedzi.

Założenia: całkowita odbudowa auta i doprowadzenie do stanu "wsiadam i czuję zapach nowości" :p Chce odbudować auto dla siebie, do jeżdżenia od czasu do czasu, patrzenia i cieszenia oka samym widokiem. Żadne drifty, upalanie, itd. Chcę, żeby auto było stosunkowo szybkie i jak najlepiej się prowadziło. Wygląd: oryginalne akcesoria, jakieś drobne smaczki, niżej, ale bez przesadnej gleby. Nie zależy mi na trzymaniu się VINu, ale zachowaniu germańskiego stylu e30. Wiecie jak trudno kupić 325i w coupe (preferowane) lub cabrio w zdrowej budzie. Co więcej M20B25 pięknie brzmi ale nie grzeszy mocą. A więc pytania do doświadczonych jak podejść do planów na silnik i szukania bazy.

Warto bawić się w SWAP? Gadałem już z mGarage, na pewno tą część pracy zlecę komuś kto ma dużo doświadczenia. Ale czy warto?

scenariusz a) kupić 316 i wsadzić coś mocniejszego. M54B30? A może V8? Ale czy to nie zaburz za bardzo rozkładu masy auta? Czy po wsadzeniu całego zestawu silnik/komputer/wiązka/skrzynia/sprzęgło da się to tak pospinać aby zachować wszelkie kontrolki, itd? jednym słowem większy silnik ale ze środka tego nie widzisz? Czy systemy z nowszego silnika da się przeszczepić do e30? Czy skończy się na aucie, które za***rdala, ale żadna z kontrolek na desce nie działa jak należy? Ludzie przekładają silniki do sportu, ja chcę do jazdy autem w normalnych warunkach, z oryginalnym wnętrzem, wskaźnikami, itd.

scenariusz b) szukać droższego 325i i odświeżyć silnik, może powalczyć coś z lekkim podniesieniem mocy? Ostatecznie baza droższa, ale mniej kombinowania. No i kupując seryjne 325i auto ma zazwyczaj lepsze wyposażenie, sportsitze, itd. odpada więc potem szukanie i koszty tego wszystkiego.


Jeździłem odbudowanym 325i , prowadzi się fantastycznie, brzmi pięknie, ale faktycznie brakuje mu trochę mocy (moje X5 40d zjada to na śniadanie). A jak już pakować się w kompletną odbudowę, to można zaszaleć i wstawić coś mocnego.

Co myślicie? biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny i wzrost wartości tych aut, chyba jednak trzymanie się serii 325i ma bardziej świetlaną przyszłość?

_________________
e36 320i
e39 525i
f36 428i
f15 40d - obecnie
e30 330i - w trakcie budowy

http://www.wheelandsteel.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 27 grudnia 2020, 00:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Miałem kilka lat m20b25 w e30, trochę pogrzebałem, pojeździłem, ma klimat, czuć mechanikę w tym aucie, silnik prosty i ciekawy, aczkolwiek niezbyt szybki, ale przyjemny. Dobrze wspominam, ale bym już nie kupił, bo ceny wystrzeliły, a cudem to auto jednak nie jest. I nie było wersji coupe - to dwudrzwiowy sedan.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 27 grudnia 2020, 00:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Wieliczka
Moje BMW: F15 40d, e30 330i
Lincoln napisał(a):
Miałem kilka lat m20b25 w e30, trochę pogrzebałem, pojeździłem, ma klimat, czuć mechanikę w tym aucie, silnik prosty i ciekawy, aczkolwiek niezbyt szybki, ale przyjemny. Dobrze wspominam, ale bym już nie kupił, bo ceny wystrzeliły, a cudem to auto jednak nie jest. I nie było wersji coupe - to dwudrzwiowy sedan.


Zgadza się, to 2 drzwiowy sedan. Ale po prostu zawsze mi się podobał, szczególnie przód z okrągłą lampą. Jakoś od lat ciągnie mnie do tego modelu. Miałem od e36 aż do nowych różne modele i jakoś mi tęskno za autem w miarę lekkim i mechanicznym. Ale tak jak piszesz, niezbyt szybki i chyba poczuję braki jeśli nie wsadzę czegoś mocniejszego. A przy dzisiejszych cenach łatwiej kupić 316 i się pobawić niż szukać 325 i tak czy inaczej przechodzić kompletny remont...

_________________
e36 320i
e39 525i
f36 428i
f15 40d - obecnie
e30 330i - w trakcie budowy

http://www.wheelandsteel.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 27 grudnia 2020, 08:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
fredi, nie podejmuj decyzji na początek czy scenariusz A czy scenariusz B :P Pojeździj porozglądaj się za bazą do któregoś ze scenariuszy... to będzie mega trudne ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 27 grudnia 2020, 10:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Wieliczka
Moje BMW: F15 40d, e30 330i
Szczurek1986 napisał(a):
fredi, nie podejmuj decyzji na początek czy scenariusz A czy scenariusz B :P Pojeździj porozglądaj się za bazą do któregoś ze scenariuszy... to będzie mega trudne ;)


Jasne. Ale nawet cos tam mam na oku. Ale ponizej 5.000 euro nie podchodz

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios

_________________
e36 320i
e39 525i
f36 428i
f15 40d - obecnie
e30 330i - w trakcie budowy

http://www.wheelandsteel.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 27 grudnia 2020, 12:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
fredi, oczywista oczywistość :D wybrałeś autko na projekt które tańsze już nie będzie :hyhy: samo autko na bazę w stanie chociaż dobrym to już nie małe siano a gdzie reszta ? Aby ukończyć taki projekt potrzeba hajsu, hajsu troszkę zdolności i w ujjj cierpliwości :hyhy: Obyć wytrwał i ujrzymy mega galerię :D

W dziale giełda nie tak dawno ktoś sprzedawał e30... ogłoszenia już chyba nie ma na forum a nie wiem czy się sprzedała.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 28 grudnia 2020, 10:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Wieliczka
Moje BMW: F15 40d, e30 330i
Szczurek1986 napisał(a):
fredi, oczywista oczywistość :D wybrałeś autko na projekt które tańsze już nie będzie :hyhy: samo autko na bazę w stanie chociaż dobrym to już nie małe siano a gdzie reszta ? Aby ukończyć taki projekt potrzeba hajsu, hajsu troszkę zdolności i w ujjj cierpliwości :hyhy:


Jasne, nie robię tego z oszczędności tylko z zamiłowania do tego modelu. Myślę, że budżet mam adekwatny do wyzwania, teraz tylko cierpliwość, bo to jest imo najtrudniejsze, chce się jak najszybciej mieć efekt końcowy a to wymaga czasu... ;) O błędach wynikających z za szybkiej pracy nauczyłem się już na 2 projektach motocykli. Pochwalę się jak już zdobędę bazę

_________________
e36 320i
e39 525i
f36 428i
f15 40d - obecnie
e30 330i - w trakcie budowy

http://www.wheelandsteel.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 28 grudnia 2020, 10:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kibicujemy :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e30] Projekt e30 - SWAP czy szukać M20B25?
PostNapisane: 28 grudnia 2020, 10:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Wieliczka
Moje BMW: F15 40d, e30 330i
To jeszcze jedna rzecz - oczywiście toczę ze sobą rozważania czy wąska czy szeroka lampa, czy standard i jakaś dokładka czy może szukać M Technik, itd. Co myślicie o jakości body kitów które obecnie można kupić? Ceny są rzecz jasna przeróżne, ale zastanawiam się w ogóle nad sensem kupowania repliki zderzaków/nakładek M tech I/II. Ma ktoś doświadczenie z montażem / jakością tych materiałów?

_________________
e36 320i
e39 525i
f36 428i
f15 40d - obecnie
e30 330i - w trakcie budowy

http://www.wheelandsteel.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL