BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 03:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2007, 11:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
Dudek II napisał(a):
Tak tak ate power disc to jest chłam a nie tarcze.Leżą u mnie takie dwa komplety oba pogięte,syf totalny.Polecam zimmermann'a

:znudzony: trzeba umiec obchodzic sie z nowym zakupem a nie strzelac z du.py. Wlasnie wczoraj założyłem power disc ki i pojechalem je dotrzec. Nowych tarcz sie nie kupuje i nie wsiada w auto i jedzie na miasto pojeździć po kałużach :wstyd:

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2007, 12:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
Ja z ATE power disc tez mialem kiepskie doswiadczenia i raczej ich nie polecam(pracuje w hamulcach).Polecam natomiast Zimmermanny sport,sam na nich ganiam i mimo ze dostaja strasznie sa proste.
Co do brembo to byle nie zwykłe bo to tak jakby kupic Mikode czyli nasze krajowe(robia je teraz u nas razem z mikoda)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2007, 15:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
Adamus_7 napisał(a):
Ja z ATE power disc tez mialem kiepskie doswiadczenia i raczej ich nie polecam(pracuje w hamulcach).Polecam natomiast Zimmermanny sport,sam na nich ganiam i mimo ze dostaja strasznie sa proste.
Co do brembo to byle nie zwykłe bo to tak jakby kupic Mikode czyli nasze krajowe(robia je teraz u nas razem z mikoda)


heh wiesz zawsze moge komus dac taka rade; ja tez mialem do czynienia z foirdem mondeo i nie polecam lepiej zrobicie kupujac bmw m5....
Moze i nie dokonca ale racze zimermany sport sa o wiele drorzsze od ate powerdisc

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2007, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
:szok: wiesz,moim zdaniem lepiej dolozyc 50zeta na sztuce i kupic cos dobrego niz za miech zalowac.Ale jest to tylko moje zdanie na podstawie doswiadczenia i liczb reklamacji na tarcze.Znam ludzi ktorzy sa zadowoleni z ate,ale tyle samo ktorzy je klna.pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2007, 16:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E92 325d
Garaż: Było:
E36 320i sedan M-pakiet
E46 330d Touring
E90 320d
E60 530d
E91 318d LCI
E92 325d
A co powiecie na tarcze Zimmermann ale nie sport tylko zwykłe, jakosc ich bedzie lepsza niż ATE POWERDISC??? Jakie klocki dopsaowac do tych Zimmermann. Cena jest taka sama jak tych ATE nacinanych. Ma lub miał ktoś takie??



Ps. Sorry, że zawracam wam głowe już dłuższy czas ale naprawde nie moge sie zdecydowac :wstyd: , bo jest tylu zwolenników ATE co przeciwników, a na Zimmermanny nikt jeszcze nie narzekał, jestem ciekawy co powiecie na te nie nawiercane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2007, 18:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
rrafalski napisał(a):
A co powiecie na tarcze Zimmermann ale nie sport tylko zwykłe, jakosc ich bedzie lepsza niż ATE POWERDISC??? Jakie klocki dopsaowac do tych Zimmermann. Cena jest taka sama jak tych ATE nacinanych. Ma lub miał ktoś takie??
ja mam takie u siebie z klockami Jurida i sprawują się doskonale ;) plusem jest takrze to że w porównaniu do porzednich mniej brudza felgi :D ( nie pamietam jakie był wcześniej )

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2007, 21:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e 61
jezdze od 7tys na Zimmermann Sport przod i Zimmermann zwykly tyl z klockami Jurida i jestem bardzo zadowolony.Jak narzaie nie zaluje wyboru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 1 września 2007, 17:12 
rrafalski napisał(a):
Witam! Mam pytanie, chodzi mi o to jakie tarcze hamulcowe wentylowane z podanych poniżej byłyby waszym zdaniem najlepsze. Czeka mnie wymiana i nie wiem które wybrać :niepewny: . Moje cudo to e36 M50b20. Prosze o pomoc i konkretne porady.

Tarcze BREMBO 09.5390.34 + Klocki FERODO PREMIER FDB 725
Tarcze ATE 24.0122-0115.1 + Klocki ATE 13.0460-5405.2
Tarcze nacinane ATE POWERDISC 24.0322-0115.1 + Klocki ATE 13.0460-5405.2

Poradźcie które z tych 3 propozycji będą sie bardzo dobrze sprawować.


Mogę zaproponować ci dobre ceny jeśli chcesz:

Tarcze BREMBO 09.5390.34 -> 250 zł za komplet
FDB 725 -> 115 zł za komplet

24.0122-0115.1 -> 255 zł za komplet -> http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php ... d_id=34837
13.0460-5405.2 -> 120 zł za komplet -> http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php ... d_id=34836

24.0322-0115.1 -> 310 zł za komplet -> http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php ... d_id=34835
13.0460-5405.2 -> 120 zł za komplet -> http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php ... d_id=34836


Ostatnio edytowano 2 września 2007, 11:47 przez auto-moto, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2007, 00:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 445
Lokalizacja: Płoty - Szczecin
Moje BMW: E61 530i
Kod silnika: N52B30A
Jezdze na tych tarczach i klockach ATE Powerdisc od kilku miesiecy i musze przyznac ze sa przesadzone. Mialem raz awaryjne hamowanie jadac z gorki ponad 230km/h i naprawde pozytywnie mnie zdziwily te tarcze. Polecam zakup tego sprzetu :)

_________________
BMW Klub Szczecin
Obrazek
Moja__była__Bunia__323ti
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2007, 16:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: prawie 3miasto
w poprzednim e36 -1.6 compact- miałem EBC tarcze niewentylowane(sam założyłem) i klocki Textara orginalne zakładane jeszcze w Niemczech- potrafiły po kilku ostrych stopach jeszcze przy 100km/h zablokować koło i przez 3 lata jeżdzenia na tym zestawie nic się nie krzywiło, nie biło i nie brudziło felg. teraz 325tds touring zaczynają uśmiechać się do mnie hamulce i na pewno (już zamówiłem) będą to tarcze EBC gładkie (nacinane są do sportu) i klocki albo Textar albo EBC Green Stuff.Spróbował bym chętnie Zimmermana ale trochę drogi. Brembo i Ferrodo wspomonam z poprzedniego auta (kadet GSI) jako wielkie gówno, które krzywiło się i puchło po jednym hamowaniu z 180km/h.

_________________
z 316 compact na 325tds touring, ale ciÂągle E36- pasaÂżerĂłw przybywa!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 24 kwietnia 2010, 19:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 24
Lokalizacja: wawa
a ja mam ate zwykłe plus klocki ate,i na całym komplecie przejechałem ponad 50tys. km ..i dopiero tarcze z przodu się skrzywiły a z tyłu porobiły się rowki,klocki myślę że jeszcze ze 2tys. by przejechały ,ale już zamówiłem nowe tarcze tym razem power disc, plus klocki ate,moim zdaniem najlepszy wybór w przyzwoitej cenie...

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 15:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
ja miałem serje i ATEowerdisk + klocki wyzszy model Ferodo. Było kiepsko wymieniłem klocki na ATE też ten wyzszy model. Wreszcie wrzuciłem serje - jest o niebo lepij!!!!
Co prawda serję troche wieksza ale i tak ATE wspominam bardzo nieprzyjemnie - drgania kierownicy pod koniec a przez cały okres eksploatacji szum przy hamowaniu jak przy zuzytych hamulcach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 17:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 213
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E36
Garaż: Focus '16 1.5 TDCI
szwedu napisał(a):
Dudek II napisał(a):
Tak tak ate power disc to jest chłam a nie tarcze.Leżą u mnie takie dwa komplety oba pogięte,syf totalny.Polecam zimmermann'a

:znudzony: trzeba umiec obchodzic sie z nowym zakupem a nie strzelac z du.py. Wlasnie wczoraj założyłem power disc ki i pojechalem je dotrzec. Nowych tarcz sie nie kupuje i nie wsiada w auto i jedzie na miasto pojeździć po kałużach :wstyd:



Również podróżuje na ATE PD + klocki ATE i zrobiłem już na tym zestawie 18 tys km i nic złego się z nimi nie dzieje.
Może dlatego że nie miałem okazji wyhamowywać z 220 km\h :przestraszony:

Tak więc mogę polecić z czystym sercem, ale dla zwykłego śmiertelnika a nie dla samobójcy :hyhy: bez urazy oczywiście :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 18:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Tarcze ATE POWERDISC nacinane wraz z klockami ATE u mnie bez zarzutow- bardzo czeste hamowania z 180km/h, czasem z 200km/h.
Zero problemow...

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 8 lipca 2013, 16:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 586
Moje BMW: 3x E36 + E38
Kod silnika: V8
ATE Powerdisc , Groove czy coś takiego - te nacinane elipsami + Ferodo DS
= powyginane tarcze jeszcze z silnikiem 2.8 , bardzo szybko się poddały.
z fałką jeden przejazd po mieście boczurami i tarcze biją jak wściekłe. Klocki tylko trochę grillowane.

Polecam Zimmermany, do E36 najlepszy stosunek cena/jakość.
Odradzam Brembo oraz Mikodę bo idą pajączki od nawierceń i tarcza pęka.

_________________
Obrazek ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 9 lipca 2013, 16:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 87
Lokalizacja: Częstochowa/Borowe
Moje BMW: E90 325i
Kod silnika: N52B25
Garaż: Było: E36 323i
Zgadzam się, że Zimmermany to bardzo dobre tarcze do E36.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 9 lipca 2013, 21:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 23
Posty: 2668
Lokalizacja: PIASECZNO
Moje BMW: E36 2fab 4you
Kod silnika: M57 ruleZ
Garaż: E36 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144075
jackolus napisał(a):
ATE Powerdisc , Groove czy coś takiego - te nacinane elipsami + Ferodo DS
= powyginane tarcze jeszcze z silnikiem 2.8

to miales jakes szybkie 2.8 bo w moim przez 2 lata nawet bicia na ATE nie ma :przestraszony:

i pisząc Groove czy cos takiego to chyba wiesz o czym dokladnie piszez skoro za 1szt zaplaciles ok 450zł ;)
no i jest to pierwsza opinia w necie jaka znalazlem "ze ci sie p o w y g i n a l y", z checia bym to zobaczył.... :cwaniak:

_________________
Obrazek
E36 330 TURBO
tuned TC-PERFORMANCE swap AIE serwis Andrew Performance mod RST
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 75&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 9 lipca 2013, 21:56 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Ja jeszcze dodam, że wypada dotrzeć zestaw tarcza-klocek wg. procedury, aby osiągnąć maksymalną sprawność i zmniejszyć ryzyko pogięcia tarcz i fadingu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 10 lipca 2013, 11:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 586
Moje BMW: 3x E36 + E38
Kod silnika: V8
HansiO napisał(a):
to miales jakes szybkie 2.8 bo w moim przez 2 lata nawet bicia na ATE nie ma :przestraszony:
i pisząc Groove czy cos takiego to chyba wiesz o czym dokladnie piszez skoro za 1szt zaplaciles ok 450zł ;)
no i jest to pierwsza opinia w necie jaka znalazlem "ze ci sie p o w y g i n a l y", z checia bym to zobaczył.... :cwaniak:


Chyba nieważne czy szybko się rozpędzasz, a jak hamujesz ? Jeśli oszczędzałeś swoje mityczne 2.8 co by mniej gazu spalić to trudno porównywać ;)
Twarde klocki załatwiły tarcze, a biły tak że trudno kierownicę utrzymać. A opinii na necie jest mnóstwo o powyginanych ATE, nie przyłożyłeś się do szukania :)
Co do nazwy to sorry za błąd - chodzi o ATE Powerdisc , pomyliło mi się z EBC Groove. Nie wiem ile płaciłem bo przy obecnych wydatkach na auto jakoś to przepadło.

ale wracając do tematu:
obecnie mam Bozarto, prawie to samo co Mikoda z jednym wyjątkiem - dożywotnia gwarancja, więc jak puszczą pająka to wysyłam i dają nowe.

_________________
Obrazek ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Jakie tarcze hamulcowe?????
PostNapisane: 10 lipca 2013, 20:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 242
Lokalizacja: WWA
Moje BMW: E36 323ti
Kod silnika: M52B25
Garaż: compact:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=90963
touring:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=109222
jackolus napisał(a):
obecnie mam Bozarto, prawie to samo co Mikoda z jednym wyjątkiem - dożywotnia gwarancja, więc jak puszczą pająka to wysyłam i dają nowe.


Nie prawie to samo co Mikoda, tylko to jest Mikoda.
A co do tarcz, to ilu ludzi tyle opinii. Ja czwarty rok jeżdżę na Powerdiscach + klocki ATE i złego słowa nie powiem. Cały czas proste, hamują ok. Tanie Brembo Max radzę omijać szerokim łukiem - sieka straszna, krzywią się na potęgę. Mikoda/Bozarto - tak jak napisał jackolus - pajączki przy nawiertach to standard, dla mnie sytuacja dyskwalifikująca produkt w aucie przekraczającym 50 km/h. Jeśli ktoś chce naprawdę profi hebel to polecam HAWK. To nie hamulce - to kotwica wbita w asfalt!! Wrażenie nie do opisania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL