BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 23:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2007, 17:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 42
Lokalizacja: Dolny ÂŚlÂąsk
BMW czy Audi wszystko jedno.. i to i to budzi respekt :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2007, 22:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Moze i troche OT ale nawiaazujac do tematu M czy moze S zawsze podobal mi sie test w Top Gear pomiedzy M3 e46 a S4 http://www.youtube.com/watch?v=Vz39I589 ... ed&search=

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 07:52 
misssiaq6 napisał(a):
a nie uważacie że jak sobie już kupicie to auto wymarzone np. M3 E46 i czarne. to spotkacie się na ulicy z kilkoma takimi w najbliższym czasie. to jest porażka. ja raz miałem okazje zasiąść do M3 E36 i powiem szczerze że to jest kawał dobrego auta. i na 100% wsiadając do M3 E46 nie zrobiło by to na mnie już wrażenia. zdecydowanie te najnowsze samochody wyglądają jak zabawki i już hjundaj podobny jest do laguny itd. dla mnie to jest nie do pomyślenia. nowe s klasa wygląda jak ford mondeo katastrofa... !!! starsze auto pokazuje że należy do tej konkretnej rasy. z daleka widać że BMW to BMW a ... to ... . a teraz to same mieszańce i kundle sie robi z małymi wyjatkami.


heh, zwłaszcza, że E36 jest... szybsze od E46 na pewnych prędkościach :] opory powietrza :P

no i mi też faktycznie śni się po nocach czarne M3 Evo II... i nie ma znaczenia, że to będzie grubo ponad 10 lat auto, jak będe je wstanie kupić...

Z resztą za ileś lat, jak stare auta będą rodzynkami, to ludzie niektórzy chyba zrozumieją, że te z 80-90 lat, to chociaż jakoś wyglądały :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 18:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
Santino napisał(a):
Moze i troche OT ale nawiaazujac do tematu M czy moze S zawsze podobal mi sie test w Top Gear pomiedzy M3 e46 a S4 http://www.youtube.com/watch?v=Vz39I589 ... ed&search=

S to kiszka RS to jest cos to mozna bardziej porownywac do m3.
http://pl.youtube.com/watch?v=1EQ1IYphGE4
S to moze sie scigac z 330Ci

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 18:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: dolnyslask
szwedu ten filmik z youtuba to tam CSL jest M`ka nie ma najmniejszych szans z RS, a co do
330 to nawet stare s`ki czyli 2,7 biturbo są zdecydowanie szybsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 18:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1253
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
tutaj stary filmik z jazdy po autostradzie poprzednich generacji samochodow bmw e39 M5 vs. audi RS6
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 1162298494
naped quattro zjada rs6, e39 m5 idzie pieknie.
Na rs6 w poprzedniej budzie trzeba bylo czekac 5 lat(2002) od momentu wejscia do sprzedazy modelu w 1997 , a na e39 m5 2 lata z hakiem w 1998


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 18:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
Podneicacie sie tym audi... Ale audi idzie na lawtizne!
Zaklada turbo czy tam twin-turbo.
Zalozmy turbo do silnika V10 z M5 iwtedy pogadajmy :hyhy:

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 19:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1253
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
Enzo napisał(a):
Podneicacie sie tym audi... Ale audi idzie na lawtizne!
Zaklada turbo czy tam twin-turbo.
Zalozmy turbo do silnika V10 z M5 iwtedy pogadajmy :hyhy:


no wlasnie, chcialem o tym teraz napisac ;) zreszta jest cos takiego:
http://www.forum-auto.com/tuning/sectio ... 382906.htm

ENGINE : Power unit: BMW standard M5 unit Capacity: 4999cc Compression ratio: 12.0:1 Power: Approx 800bhp (claimed) Torque: Transmission: standard seven-speed sequential
PERFORMANCE : Max speed: Approx 240mph (claimed) 0-60mph: not tested


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 19:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
Enzo napisał(a):
Zalozmy turbo do silnika V10 z M5 iwtedy pogadajmy :hyhy:

wtedy to nie wiem czy porsche gt3 podoła :hyhy:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 19:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
inny przykladem mzoe bcy m3 e46 i rs4

BMW osiaga mne ijwiecej ta samo mac 6-cyl i 3.2l poj, a aud iz v8 i 4.2l poj.

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 20:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
O jejku jejku :rotfl: a kto komu broni isc na latwizne, im wiekszy silnik a mniej wysilony to bardziej niezawodny ale mniejsza juz o takie szczegoly rozeszlo sie o to poprostu ze bmw robi coraz brzydsze i bardziej zawodne auta w porownaniu do audi ( mowimy o najnowszych modelach nie o histori.

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 20:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
A napisał(a):
Enzo napisał(a):
Podneicacie sie tym audi... Ale audi idzie na lawtizne!
Zaklada turbo czy tam twin-turbo.
Zalozmy turbo do silnika V10 z M5 iwtedy pogadajmy :hyhy:


no wlasnie, chcialem o tym teraz napisac ;) zreszta jest cos takiego:
http://www.forum-auto.com/tuning/sectio ... 382906.htm

ENGINE : Power unit: BMW standard M5 unit Capacity: 4999cc Compression ratio: 12.0:1 Power: Approx 800bhp (claimed) Torque: Transmission: standard seven-speed sequential
PERFORMANCE : Max speed: Approx 240mph (claimed) 0-60mph: not tested

Moze mi ktos wytlumaczyc co on ma z wydechem zrobione :zdziwko:

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 20:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
ehhhh ....
Ciekawe kto z szanownego grona siedzial za kierownica RS6.. pewnie nikt ale za to wszyscy maja duzo do powiedzenia na temat tego samochodu... Kolega 'A' za to ujezdza M5, ktore idzie wspaniale.. Obudziles sie juz z tego pieknego snu w ktorym siedzisz za kierownica swojej M`ki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 21:01 
Ja wam powiem panowie,że nie ma się co kłócić.
Jeździłem różnymi samochodami ostatnio ponieważ szukałem jakiejś alternatywy dla BMW. Dostrzegałem wady w BMW i szukałem czegoś lepszego niestety do czego kolwiek poza BMW nadaje się tylko AUDI.
Roczniki różne między 1995-2006 i powiem szczerze,że żaden japończyk (honda prelude 2000, civic 2001, Avensis 2004, Accord 2000r) itd nie ma najmniejszego porównania do audi i bmw nawet z roczników 96.
Poprostu jak dla mnie nie ma lepszych lepiej zrobionych samochodów. Mogą być mniej awaryjne ale jakość wykonania wygląd wnętrza i materiały zostawiają wszystkie włoskie (alfa 156 2001r) czy francuskie (laguna 2004r, citroen berlingo, C4) samochody daleko w tyle. Japończyki wnętrza to mają już w ogóle fatalne. We wszystkich tych samochodach pełno jest plastiku skrzypienia i tandety a na to najbardziej zwracam uwagę.
Muszę też przyznać,że Audi jest lepiej wykonane w środku roczniki 1995-2002 porównując (audi a4 96r - E-46 99r) (audi a6 1995r - e39 98r) (audi A8 96r - Bmw z tej klasy nie jeździłem tylko mogę polegać na zasłyszanych opiniach) Nowszych porównywać nie było mi dane bo nie miałem okazji jeździć więc nie wiem jak wygląda porównanie roczników 2006 Bmw-Audi.

Audi ma lepsze materiały i wykonanie wnętrza to jest fakt 100%.
Blacha E-39 też potrafi zardzewieć co w Audi nie zdarza się w ogóle.
Pod względem blacharskim Audi jest nr.1 bezdyskusyjnie.
Skrzypiące szyby i boczki w E-46 E-39 itd to trochę porażka. (jeździłem jedną E-46 i 3szt E-39 535i , 525td i 525d) i w każdej na dużych dziurach było to słyszalne. Akurat mnie takie coś strasznie wkurza. Natomiast BMW zostawia wszystkie Alfy 156 Laguny,Accordy itd daleko w tyle. Wysiadamy z E-46 wsiadamy do Laguny czy Alfy 156 to po prostu jak by się wsiadało do jakiegoś koreańskiego szitu. Zwracając uwagę na solidność drążka zmiany biegów, precyzji jego działania, pedałów, deski rozdzielczej to jest panowie przepaść aczkolwiek audi dorównuje tutaj bmw a nawet przewyższa bo w audi jest poprostu kompletna cisza.
Druga sprawa to stylistyka Audi a4 czy to 1995-2000 czy nawet 2000-2004? nie ma porównania stylistycznie do E-46. Ten samochód jest piękny od nikogo nigdy nie usłyszałem negatywnej opinii oba modela A4 wyglądają przy nim staro. A6 OD 97r jest ładniejsze od E-39 ale tylko z przodu tył to tragedia. BMW 5 2006 i AUDI A6 2006 są porównywalne jednak na korzyść BMW wypada agresywniejsza stylistyka zewnętrzna. Wnętrze ładniejsze ma audi.
A8 2005 bmw 7-er 2005 zdecydowanie wybrał bym A8 dużo ładniejsze i zewnętrznie i wewnątrz. Podsumowując dla mnie Audi zaczyna prześcigać BMW pod względem stylistyki . Wnętrza od czasu wprowadzenia prostej deski w BMW zdecydowanie na korzyść AUDI a od roczników 2006 i zewnętrznie zaczyna być ładniejsze. Co by nie mówić oba te samochody są jak dla mnie najsolidniejsze i bezkonkurencyjne (lexus IS -jaguar XJ?-saab 95 też odpadają) i tylko je biorę pod uwagę szukając następcy dla swojego E-36 a reszta to już indywidualna decyzja audi ma gówniane aluminiowe zawieszenia bmw skrzypiące drzwi i gorszą blachę nie ma samochodów bez wad :wsciekly:
Podsumowując na następny samochód wybrał bym E-46 bo takiej wielkości samochód mnie interesuje.
Za te pieniądze miał bym brzydsze Audi bo akurat A4 z tych lat jest brzydsze.
W bmw będą skrzypieć drzwi a Audi wymieniał bym zawieszenia non stop :hyhy: .
Problem zacznie się za kilka lat jak będzie mnie stać na roczniki 2005 i nowsze wtedy będę miał dylemat bardzo duży Audi VS BMW ale zostają tylko te dwie marki.
Ktoś sobie kupi Honde i się będzie cieszył,że mu się nie psuje ale co to za jazda :wstyd:
Wole czasem coś wymienić w zawieszeniu niż te szlifierki plastikowe.
Biegi wchodzą sztywno jak w czołgu szum z opon strasznie słychać w kabinie szkoda gadać.
Przesiadając się z Preludy 2000r do E-36 92r czułem się jak bym wsiadł do 10lat młodszego samochodu wyższej klasy.


Ostatnio edytowano 4 września 2007, 22:46 przez --==maly==--, łącznie edytowano 5 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 21:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
jestem za Tobą --==maly==-- ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 21:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
polać małemu, dobrze prawi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2007, 21:59 
no i to są argumenty, a nie, czy szybsze RS czy M, skoro w tym momencie nie jesteśmy ich potencjalnymi klientami?

[b--==maly==--[/b], szacuneczek!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2007, 07:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1253
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
reserved napisał(a):
ehhhh ....
Ciekawe kto z szanownego grona siedzial za kierownica RS6.. pewnie nikt ale za to wszyscy maja duzo do powiedzenia na temat tego samochodu... Kolega 'A' za to ujezdza M5, ktore idzie wspaniale.. Obudziles sie juz z tego pieknego snu w ktorym siedzisz za kierownica swojej M`ki ?


o pokazal sie obruszony posiadacz samochodu marki audi z napedem quattro, z tego co pamietam to uzytkownik tego forum Thomas_M5 mial RS6. Mylisz sie , ja zyje na jawie ,a nie we snie. Lepiej ty idz spac , moze przysni ci sie ze siedzisz za kierownica RS6 lub niebieskiego M3 ktorego masz na grafice :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2007, 13:01 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Tak a propos tytułu tematu - nie wiem, czy RS6 jest realnym i wielkim zagrożeniem dla M5, nawet touring. Przyspieszenie 0-100 km/h: BMW 4,6 s. (mierzone, nie dane fabryczne, fabryka podaje 4,8 s.), Audi 4,6 s. (dane fabryczne); 0-200 km/h: BMW 13,5 s., Audi 14,9 s.. Konia z rzędem i pełnym bakiem temu, kto wyczuje 0,2 s., natomiast 1,4 s. to już trochę jest. Audi RS6 to po prostu już spaślak - ponad 2 tony masy (2025 kg) to już nie przelewki, aczkolwiek M5 dużo lżejsze nie jest (1880 kg). Poza tym samo quattro też powoduje jakieś tam straty mocy. Na + Audi - niewątpliwie lepsza trakcja.
Ciekawostka - w M5 można fabrycznie zdjąć ograniczenie prędkości do 250 km/h. Kosztuje to 2350 E i obejmuje również odpowiednie szkolenie - OBOWIĄZKOWE! :D Zdjęcie blokady może nastąpić dopiero po przejechaniu 2000 km.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2007, 17:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 42
Lokalizacja: Dolny ÂŚlÂąsk
--==maly==-- napisał(a):
Roczniki różne między 1995-2006 i powiem szczerze,że żaden japończyk (honda prelude 2000, civic 2001, Avensis 2004, Accord 2000r) itd nie ma najmniejszego porównania do audi i bmw nawet z roczników 96.


Bo nie jeździłeś jeszcze Nismo s14/s14a lub Skylinem :) Ale dla BMW i Audi też WIELKI Respect


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL