BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 03:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Co myslicie o xenonie w ( czy zmieniac lampy tez????)
PostNapisane: 22 września 2007, 15:15 
Czesc wam chłopaki mam takie pytanko co myslicie xenonach w e36,chce to załorzyc tzn rozmyslam nad tym pomózcie mi jak znacie jakies linki z tymi gadzetami do załozenia moze poprostu musze zmienic lampy tez hmmm ,niewiem POMUZCIE :) pozdrawiam Krzysiek łodz :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 15:43 
Mysle,ze tak. Jestem za zmiana lamp w Twym dylizansie.I mysle,ze ksenony to dobry pomysl.
Tu masz e46,mozesz zerknac...
http://www.allegro.pl/item216478848_bmw ... i_17_.html

Krzysiek_ napisał(a):
chłopaki

:wstyd: No czesc... :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 16:08 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Okej, okej, wszystko ładnie pieknie. Ale jest małe "ale" - auta z reflektorami ksenonowymi muszą mieć spryskiwacze lamp i układ samopoziomowania. Nie wiem, czy któryś zestaw z allegro jest w takie rzeczy zaopatrzony.

Jeśli się zdecydujesz - na pewno wzrośnie komfort jazdy nocą. No i bezpieczeństwo, ma się rozumieć ;)

Jeśli już bym miał montować ksenony do e36, to rozglądałbym się za dedykowanymi do tego modelu, jakiejś renomowanej firmy (np. Hella). Tylko że to będzie trochę kosztować i nie wiem, czy akurat mają taką ofertę. Słyszałem też o firmach, które "przerabiają" zwykłe lampy na ksenonowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 17:07 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
temat był 100 razy poruszany,poszukaj najpierw.Ja mam xenony na ori lampach i jest b.dobrze,jak zmienisz lampy na impro+xenony bedzie super


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 17:10 
maaaad napisał(a):
Ale jest małe "ale" - auta z reflektorami ksenonowymi muszą mieć spryskiwacze lamp i układ samopoziomowania


Gadanie.
Kup normalny zestaw na allegro Xenonów najlepiej 8000K, dobrze świeci i ładnie wygląda!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 17:38 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
DAREX napisał(a):
Gadanie.
Kup normalny zestaw na allegro Xenonów najlepiej 8000K, dobrze świeci i ładnie wygląda!


Gadanie. Póki Cię ktoś źle ustawionymi ksenonami nie oślepi. Ważne, żeby ładnie wyglądało, nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 17:48 
Ale to nie znaczy ze musi mieć.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 19:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
maaaad napisał(a):
DAREX napisał(a):
Gadanie.
Kup normalny zestaw na allegro Xenonów najlepiej 8000K, dobrze świeci i ładnie wygląda!


Gadanie. Póki Cię ktoś źle ustawionymi ksenonami nie oślepi. Ważne, żeby ładnie wyglądało, nie?

Taka prawda ze lepiej miec dobrze wyregulowanego xenony dokladane niz jezdzic na nie wyregulowanych zwyklych swiatlach, w nocy po miescie na raz wydaje sie ze ktos na dlugich pocina a ta jak na jakims garbie czasami podzuci i gomus sie strzeli z xenona to nic strasznego... bylo by napewno lepiej, a jak jade w trasie... musze wlaczac przeciwmgielne w nocy bo nie widze pobocza ani drogi i boje sie ze wylece lub czolowe zrobie :kwasny: ...

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 21:46 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
DAREX napisał(a):
Ale to nie znaczy ze musi mieć.


Pewnie. Żeby świeciły - nie musi mieć. Żeby spełniało wymogi techniczne - musi.

Raz mnie tak oślepiło jakieś auto ksenonami, że musiałem się zatrzymać :/ Nie wiem, czy to jakiś "tjuning" czy fabryczne, ale dobrze to one raczej nie były ustawione. Bo ponoć dobrze ustawione nie oślepiają.

szwedu, no własnie, sobrze wyregulowane ksenony... Układ samopoziomowania od tego jest.

Krzysiek_, pogrzebałem trochę w necie, kolesiowi dorobili reflektory ksenonowe do e36 od Audi. Tzn. klosze zostały oczywiście BMW, tylko same lampy wymieniono i zaadaptowano. Aha, robił mu to jakiś mechanik. Tak więc poszperaj w googlach, może są jakieś zakłady, które się tym zajmują.
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 22:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1320
Moje BMW: e46 COUPE+COMPACTe36
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94308
MadziaWU napisał(a):
Tu masz e46,mozesz zerknac...
http://www.allegro.pl/ite...ufelgi_17_.html


Madzia link do tego bmw wrzycilas tylko dlatego ze ma xenon czy sa jakies inne powody ? ;)

_________________
Obrazek
KTO CHCE SZUKA SPOSOBU, KTO NIE CHCE SZUKA POWODU
http://reklamywydruki.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 23:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 187
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: juz piąte
a ja dodam swoje 3 pesymistyczne grosze:
Przerabialem 1 sztuke e30 oraz 2 e36 na ksenony i moja opinia jest taka ze we wlasnym BMW nigdy w zyciu tego nie zrobie! Fakt w nocy jedzie sie prawie jak w dzien to ogromny + ale jazda w deszczu to prawdziwy koszmar! Eksperymentowalismy od 6000K do 12000K i efekt jest ciagle ten sam. W deszczu jedzie sie jak gdyby pchajac blekitną szafę przed wozem. Obraz sie koszmarnie rozmywa wrecz rozlewa i w porownaniu do zwyklych zarowek jest fatalnie zla widocznosc. Dodam ze nie byla to wina zuzycia (wypiaskowania lamp) lub tez ich wypalenia gdyz wymiana na ORGINALNE NOWE w e36 + ksenon nic nie poprawily. Poprostu lampy z e36 moim zdaniem kategorycznie sie nie nadaja do wciskania w nie ksenonu. Nie wspomne juz ze 80% jadacych z naprzeciwka czuje sie jak by mijal ich uruchomiony i spawajacy MIGomat :hyhy:
Reasumujac:
+za widocznosc w bezchmurną i bezmgielna noc
+za wyglad
-za brak widocznosci w deszcz
-za pogorszona widocznosc we mgle.
Wybor jest jasny albo lans albo bezpieczenstwo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2007, 23:57 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
Temat bumerang.
Jak masz oryginalne lampy Boscha z soczewka to mozesz ladowac Xenon KIT. Samopoziomowanie to bujda, to dziala tak samo jak poziomowanie reczne galka przy obciazonej pupie... Spryskiwacze? tak... musza miec nowe auta aby przeszly homologacje. Nic wiecej. Kolega wyzej testowal ksenon i swietnie mu swiecil w dzien.. ale w deszczu juz nie ? lepiej dawal zwykly halogen ? niezla bajka... jak moze swiecic gorzej lampa, ktora ma wiecej lumenow.. chyba, ze wsadziles sobie 10 albo 12K... przy zarniku 5/6K widocznosc w deszczu jest bardzo dobra i halogen moze sie schowac ( lampa BOSCH soczewka ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 06:52 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
reserved napisał(a):
Temat bumerang.
Jak masz oryginalne lampy Boscha z soczewka to mozesz ladowac Xenon KIT. Samopoziomowanie to bujda, to dziala tak samo jak poziomowanie reczne galka przy obciazonej pupie... Spryskiwacze? tak... musza miec nowe auta aby przeszly homologacje. Nic wiecej. Kolega wyzej testowal ksenon i swietnie mu swiecil w dzien.. ale w deszczu juz nie ? lepiej dawal zwykly halogen ? niezla bajka... jak moze swiecic gorzej lampa, ktora ma wiecej lumenow.. chyba, ze wsadziles sobie 10 albo 12K... przy zarniku 5/6K widocznosc w deszczu jest bardzo dobra i halogen moze sie schowac ( lampa BOSCH soczewka ).


dobrze chłopak prawi wódki mu polać ... ja na swoim przykładzie widze duża poprawe widoczności w deszczu :super:

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 08:17 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
reserved napisał(a):
Temat bumerang.
Jak masz oryginalne lampy Boscha z soczewka to mozesz ladowac Xenon KIT. Samopoziomowanie to bujda, to dziala tak samo jak poziomowanie reczne galka przy obciazonej pupie... Spryskiwacze? tak... musza miec nowe auta aby przeszly homologacje. Nic wiecej. Kolega wyzej testowal ksenon i swietnie mu swiecil w dzien.. ale w deszczu juz nie ? lepiej dawal zwykly halogen ? niezla bajka... jak moze swiecic gorzej lampa, ktora ma wiecej lumenow.. chyba, ze wsadziles sobie 10 albo 12K... przy zarniku 5/6K widocznosc w deszczu jest bardzo dobra i halogen moze sie schowac ( lampa BOSCH soczewka ).


co tu mozna dodać :hyhy: chyba nic!Kolega powiedział cała prawde,ja mam u siebie bosche soczewkowe oraz zestaw xenonów.Wymiataja swietnie jak i w bezchmurna noc oraz w deszczowa..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 09:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 149
Lokalizacja: Chojnice
Chyba się dołączę z pytaniem przy okazji tematu, gdyż czytając też dostałem chęci na wymianę.
Napiszcie jakie najlepiej kupic do soczewek?
Proponujecie 8000K, a czy nie lepiej kupić zaraz 12000K?
Na Allegro jest tego dużo, czy firma ma również jakieś znaczenie?

_________________
a oto foty mojej gabloty http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=26770


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 10:05 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
Kup 6300k lub 8000k,czym wieksza liczba tym swiatła swieca słabiej oraz bardziej niebiesko-filoetowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 11:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 149
Lokalizacja: Chojnice
Studiując oświetlenie można stwierdzić, że 6000K świecą czystym białym światłem czyli dają lepsze rezultaty w deszczu i przy mokrej nawierzchni, a 8000K dają już niebieską barwę, która jest lekko nużąca podczas nocne jazdy.
Oczywiście każdy z tych wariantów jest lepszy od tradycyjnych żarówek.

_________________
a oto foty mojej gabloty http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=26770


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 16:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 187
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: juz piąte
W lampach soczewkach e36 oraz e30 po zainstalowaniu ksenonow zanika wyraznie odciecie swiatla i cienia co bedzie powodem oslepiania innych jadacych z naprzeciwka itd itp... Oczywiscie lampy XENONOWE fabrycznie do tego przystosowane daja o wiele wiele lepsza widocznosc rowniez w deszcz - w porownaniu do lamp z zarowkami klasycznymi.
PS
kolego reserved: bez urazy ale moja wiedza jest naprawde odrobinke wieksza niz zasugerowales to w swojej wypowiedzi.

Teraz troche teorii:
Poczytajcie sobie koniecznie dzienniki ustaw nr 32 z 2003 roku oraz 227 z 30 grudnia 2003 (koniecznie z pozniejszymi zmianami i zalacznikami)

Instalujac ksenony do ww. lamp tracicie homologacje na takie lampy (...) i kazdy dobrze obeznany z przepisami KRD oraz warunkami technicznymi pojazdow, policjant bedzie mial pierwszy mocny powod do zabrania dowodu. Podobna sytuacja bedzie przy przegladzie technicnzycm...

Nie chce mi sie rozpisywac dalej szczegolnie odnosnie calego procesu homologowania takich zestawow, cen za homologacje... bo i tak napiszecie ze ksenony sa zaj...e a wszyscy przeciwnicy ksenonow w e36 to indolenci bez odrobiny wiedzy i bez doswiadczenia.

* ksenony - w pojeciu przerobki org lampy
** xenon - w pojeciu lampy fabrycznie zaprojektowanej pod takie swiatlo

_________________
- INPY DISY NCSy i inne takie tam majsterkowania ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 23:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
Wlasnie tez cos slyszalem o tej granicy swiatla, mam taka prozbe do posiadaczy takich zestawow w soczewkach, mozecie zrobic zdjecie jak swiecicie na sciane jakiegos lidla / mur etc jak widac te odciecie __/ __/
Bo sam sie nosze z zamiarem wymiany kloszy i takim zestawem

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 23:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
Kolego 007 Niestety po tym co wypisujesz smiem twierdzic, ze Twoja wiedza na w/w temat wcale nie jest rewelacyjna. Wlasnie lampa soczewkowa ( konkretnie BOSCH w e36 ) dale idealne odciecie swiatla.. nawet byl gdzies w necie test ze zdjeciami wykonany na tych lampach i wyszedl _bardzo dobrze_ Problem natomiast wystepowal na zwyklych lampach H7 bez soczewki.
Z mojej strony EOT :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL