BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 05:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Jaka predkość na dwójce?
PostNapisane: 29 września 2007, 17:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
Jakie są prędkości maksymalne na poszczególnych biegach w e36 320i ??

Wczoraj wieczorem wrzucilem chip (zakupiony oczywiście u Reserveda)
i tu mała wstawka: nie każdy moduł DME jest taki sam - u mnie jest on zbudowany jakby z dwóch płyt i sporo się nagłowiłem zanim dostałem się miedzy nie do chipa - no ale się udało..
wybrałem się na jazde pródną (żeby "nauczyć" chipa, bo tak podobno trzeba - przeczytałem w jednym z postów), no ale wczoraj lało więc nie chciałem zbytnio szaleć no ale co nie znaczy że nie dałem po garach. Wrażenia: troszke wydawało mi się że auto się lepiej zbiera (no ale było ciemno - i tu nie wiem czy tylko ja ale naprawde mam wrażenie że moje auto jest bardziej mułowate w dzień niż w nocy ;) no ale te moje zapewne wyimaginowane spostrzeżenia pozostawmy bez komentarza). W każdym razie wczoraj troche pojeździłem, jako że było mokro to się troche kółka w miejscu pokręciły, troche zakrętów wziełem bokiem - ogólnie wydawało mi się że chip troche dał.

Przyznam się że chipa nie kupowałem z myślą o jakiś bajecznych osiągach ale zaskoczyło mnie bardzo to co napisał użytkownik szebart (posiadacz silnika 1.8): że jest miło zaskoczony i 100km/h osiąga na dwójce.
Ja zawsze miałem z tym problemy (tzn. dwójka w moim samochodzie była jakaś krótka) - no ale nigdy nie testowałem do końca. Drugim samochodem którym poruszam się najcześciej jest Citroen C5 2.0 - i choć w porównaniu z moją Betką jest naprawde dużo bardziej mułowaty to 100 na dwójce osiągnie.
W każdym razie dziś przyszedł dzień testów i... równiutkie 90km/h. Przyznam się że pierwszy raz tak żyłowałem samochód (choć akurat mam opinie że jeżdze szybko) - lubię dźwięk wysokich obrotów ale te 6500 (no moze 6600) czyli do odcinki które osiągnełem to już była katorga dla moich uszu - niczym zarzynany prosiak (serce mi się kraja jak słysze takie coś bo myślę że coś się może mojemu autu stać).

i tu moje pytanie: czy ten silnik już poprostu ma taką charakterystykę że tylko tyle jedzie na dwójce? i ile seryjnie wynosi ta prędkość - mniej niż 90km/h? bo tak się zastanawiam czy chip coś dał czy predkość pozostała bez zmian, lub być może ja mam coś uszkodzone..

aa i jeszcze: przy jakich obrotach jest seryjna odcinka ?? 6300??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2007, 21:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
jak na jakims biegu pociągniesz do odcinki to nic sie nie stanie bo właśnie po to jest odcina :hyhy: bmw to nie fiat czy ford nie zapominaj

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2007, 21:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 445
Lokalizacja: Płoty - Szczecin
Moje BMW: E61 530i
Kod silnika: N52B30A
Wydaje mi sie ze masz wsio OK, ale odcinka powinna byc po chipie troche dalej. No chyba ze w 320 jest inaczej. Moja ciagnie do 6600 na II osiagajac 100km/h
2 razy sprawdzalem, bo tez mnie to ciekawilo czy dojdzie do setki, bo z regoly przy 80 zmienialem gdy deptalem.

_________________
BMW Klub Szczecin
Obrazek
Moja__była__Bunia__323ti
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2007, 00:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
ja nie sprawdzalem, ale do odcinki tylko 2 razy mialem przyjemnosc :rotfl: Raz jak wyprzedzalem ojca i zredukowalem przy za wysokich obrotach i obroty 2 ciagu 2 sekund juz sie skonczyly iu auto zaczelo robic łyytytyty, a drugi raz to na tuning party 2007 ;p w hardcu jak caly klub robil łytyty ;p
moze kiedys sprawdze ile mam na 2b...

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2007, 23:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
Hmm u mnie jakos tak w przyblizeniu
1-55km\h
2-80km\h
3 -140
4-170-180 km\h
5- Nie sprawdzalem dokladnie ale jechalem 210km\h :hyhy: nie wiem czy to byl max bo jechalem przez ok 5 sek Pozdro!!

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 10:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
Czy ktoś gdziekolwiek, kiedykolwiek zhamował samochód przed i po chipie od kolegi Reserved ? :)

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 10:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
ja mam też chipa od kolegi z forum w mojej 2,5 jeździ może lepiej ale wielkich przyrostów mocy niema na II biegu teraz robie 100km\h tylko u mnie niema odcinki kręci sie do 7 tys i nie odcina więcej nawet niechce próbować a u ciebie po chipie ile sie kręci i czy jest odcinka ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 11:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
Ano shamowal -> KLIK

paoloz325 Zdejmij na chwile BLOS. Nie bedziesz pozniej chcial go wkladac spowrotem :hyhy:

marcin87k A Ty chciales chyba wersje z odcinka?..bo jak cos to mozemy to poprawic :D

[/b]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 13:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 235
Lokalizacja: Marki/Warszawa
MAJSU_WuWuA napisał(a):
Czy ktoś gdziekolwiek, kiedykolwiek zhamował samochód przed i po chipie od kolegi Reserved ? :)


Ja tak zrobiłem kolego zdjecia i wykres w moim profilu....

_________________
///Brak reklam na forum///


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 14:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
reserved napisał(a):
Ano shamowal -> KLIK

paoloz325 Zdejmij na chwile BLOS. Nie bedziesz pozniej chcial go wkladac spowrotem :hyhy:

marcin87k A Ty chciales chyba wersje z odcinka?..bo jak cos to mozemy to poprawic :D

[/b]


Hmm na tym to niewiele widać :niepewny: u MarcinaW1DAWCA widać że przyrost jest nawet spoko !

Reserved Masz może jakiś chip do m20b20 tylko żeby odcinka była normlna z tym nie chcę nic kombinować...

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 16:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
reserved napisał(a):
Ano shamowal -> KLIK

paoloz325 Zdejmij na chwile BLOS. Nie bedziesz pozniej chcial go wkladac spowrotem



wyciągałem blosa i jeździłem bez niego i jest taksamo :) (reserved niemam do ciebie pretensji :) ) poprostu umnie niewiele pomógł i tyle


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 18:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
paoloz325 napisał(a):
reserved napisał(a):
Ano shamowal -> KLIK

paoloz325 Zdejmij na chwile BLOS. Nie bedziesz pozniej chcial go wkladac spowrotem



wyciągałem blosa i jeździłem bez niego i jest taksamo :) (reserved niemam do ciebie pretensji :) ) poprostu umnie niewiele pomógł i tyle


Hmm, ciekawe czy motor serie wogole trzyma w takim razie. Jak chcesz to mozemy cos zakombinowac i do testow dostaniesz inna wersje :zdrowko:

MarcinW1DAWCA widziales sie moze z kolega "Guraja" ?

[/b]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 21:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: lublin
witam ja mam chipa w swojej e 36 25 i powiem ze rewelacji nie ma ale jest duzo lepiej 100km/h na 2
od 0-100km/h 6.45s.
ale ja mam odcinke przy 7200obr.min.
a najlepsze osiagi na lotnisku to około:
1-55
2-105
3-145
4-190
5-235
ale było tylko 6500 obr. wiec jak by było wiecej miejca to jeszcze by poszła teraz ma podobno pujsc 250 km/h narazie nie mam gdzie ale kiedys wyprubuje.zawsze w bmw jest tak ze jebniecie jest od 3500obr. a ja mam teraz takie dwa walniecia od 3500obr. i przy okolo 5800 obr.jest spoko ale w krótce pomyslimy o wiekszej mocy oczywiscie bez turbo pozdrawiam.
Interesuja cie hamulce zwykłe sportowe zapraszam inne czesci tez pozdrawiam u mnie montujesz masz gwarancje pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 23:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
łaby napisał(a):
witam ja mam chipa w swojej e 36 25 i powiem ze rewelacji nie ma ale jest duzo lepiej 100km/h na 2
od 0-100km/h 6.45s.
ale ja mam odcinke przy 7200obr.min.
a najlepsze osiagi na lotnisku to około:
1-55
2-105
3-145
4-190
5-235
ale było tylko 6500 obr. wiec jak by było wiecej miejca to jeszcze by poszła teraz ma podobno pujsc 250 km/h narazie nie mam gdzie ale kiedys wyprubuje.zawsze w bmw jest tak ze jebniecie jest od 3500obr. a ja mam teraz takie dwa walniecia od 3500obr. i przy okolo 5800 obr.jest spoko ale w krótce pomyslimy o wiekszej mocy oczywiscie bez turbo pozdrawiam.
Interesuja cie hamulce zwykłe sportowe zapraszam inne czesci tez pozdrawiam u mnie montujesz masz gwarancje pozdrawiam


moje 325 ( bez Vanosa ) robi 110 na II


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, 08:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
reserved napisał(a):


paoloz325 napisał/a:
reserved napisał/a:
Ano shamowal -> KLIK

paoloz325 Zdejmij na chwile BLOS. Nie bedziesz pozniej chcial go wkladac spowrotem



wyciągałem blosa i jeździłem bez niego i jest taksamo (reserved niemam do ciebie pretensji ) poprostu umnie niewiele pomógł i tyle


Hmm, ciekawe czy motor serie wogole trzyma w takim razie. Jak chcesz to mozemy cos zakombinowac i do testow dostaniesz inna wersje


serie to napewno trzyma silnik pięknie pracuje oleju na 10 tys bierze tyle co nic jak zaleje na max to po 10 tys robi sie niędzy max a min więc tu jest dobrze :D

a pokombinować to co możesz z tym chipem ? a i czy w moim jest odcinka bo kręciłem go do 7 rmp i nie odcinał a dalej to nie próbowałem bo mi szkoda silnika :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, 09:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
łaby napisał(a):
od 0-100km/h 6.45s.


Pochwal sie co zes tam porobil, bo to lepszy czas od serii o prawie sekunde ?

Panowie, kurcze, czetrocylindrowki sie klaniaja hehehehe
Jak mialem auto z R4 to nie wiem czy kiedykolwiek zadzialal odcinacz,
Ale jak mialem R6 to przynajmniej 2 razy na dzien - po prostu 6 cylindrow brzmi jak muzyka na wysokich obrotach :hyhy:

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, 15:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
no ja swojego nie lubie sluchac na za wysokich ;p bo to jak by go zarzynali ;p

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, 16:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
reserved napisał(a):
marcin87k A Ty chciales chyba wersje z odcinka?..bo jak cos to mozemy to poprawic


no akurat nie rozmawailiśmy o tym... nie wiedziałem że są dwie wersje (z odcinką i bez)

ale niech zostanie z odcinką - z wykresów widze że moc max. to jakieś 6000obr. a max.moment przy jeszcze mniejszych więc nie ma co tak kręcić do 7tys.

a mi to może pomóc tylko 328i :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, 18:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Lokalizacja: Myszków
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
O ile dobrze pamietam u mnie w 2.0 na 2-gim biegu jest 90km/h do odcinki,odcinka standard 6.5tys.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, 20:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Witam, mam silnik 2.0i z Vanos M52 150KM (z końca 1995r.)

Da się tu jakiś virus wklepać ??

Ile KM i Nm?? może ktoś z was ma wykres z hamowni?

Ile taki bajer kosztuje u kolegi Reserved ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL