BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 07:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 2 listopada 2015, 15:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Witam,
Mam namierzony fajny silniczek M30 B35 z niewielenponad 100k przebiegu.
Planuję trochę go zmodyfikować, żeby coś lepiej się latalo tym autkiem.
Na pierwszy ogień poszedł dwumas który na dniach wysyłam do otoczaka na odchudzenie.
Silnik dokładnie przeglądną i odpalę na palecie, posłucham jak chodzi i jak bedzie trzeba to zmienię mimośrody w dźwigniach i ustawię luzy na zaworkach. Autko będzie zasilane LPG, wiadomas sprawa bo będzie do jazdy na codzień.
Olej wleję 15W40 Motula,podobno najlepiej będzie pasował do silnika.
Teraz tak, planuję zrobić nowy dolot (są jakieś programy do liczenia dolotu lub wzory z których mogę skorzystać,ewentualnie jakieś wskazówki?
Przepustnica idzie na drugą stronę, od strony dolotowej. Wtryski planuję Bosh Design III, do tego regulator ciśnienia paliwa od Audi S4 albo RS4, zależy ktory lepiej się wpasuje, choc polecali mo też jakieś sportowe z manometrem..
Pompę paliwa mam nową, oryginał wystarczy?
Przewody zapłonowe, kopułka i palec nowe.
Filtr powietrza K&N, do tego dolot od zderzaka (jaka średnica rury najlepsza?)
Modyfikacja programu silnika na pewno także.
Katy mam wyciete, za to strumienice wstawione.
Czy barany będą warte uwagi? Jaki to koszt? Ewentualnie jakieś przeróbki oryginalnego kolektora?
Co jeszcze można "zepsuć" w wydechu? U kogo zamówić barany?
Zastanawiam się też nad wymianą wałka rozrządu,bo mam nowy oryginalny do M30 B30, ale chyba nie będę się brał za tak dużą rzeźbę.
Ewentualnie kiedyś zmienię, na razie nie.

Mam LPG, czy gazownik ustawi mi instalację pod nowe mody, żeby to chodziło jak na benzynie? Co ewentualnie do wymiany, jeżeli okaże się zbyt słaba?
Instalacja robiona pod M30 B30, Stag 3000.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 2 listopada 2015, 21:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Wkład załatw od wersji włoskiej ona org nie miała katów i sondy dużo lepiej silnik chodzi miałem taką wersję org, barany od e34 m5 po małej przeróbce pasują co do instalacji gazowej jakie wtryski i reduktor,

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 3 listopada 2015, 03:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23109
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Odnośnie LPG nie podałeś żadnych szczegółów poza elektroniką Staga :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 10 listopada 2015, 11:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Sorki, że tak długo nie pisałem,ale miałem drobne problemy zdrowotne.
Zamówiłem silniczek wyjęty z budy która ma podobno 160k przebiegu, ale była walnięta w dupę i bok. Silnik odpala, ładnie się wkręca itd. Papiery niby na auto są, książki i pełna historia. Za motorek (goły słupek) daję 1700zł.
I teraz tak, mam B30 z pełnym osprzętem.
Na pewno dolot nie wpasuję. Oryginalny od B35 czy coś lepszego można zamontować? Może jakieś liczone homemade? Na razie nie widzę kolektorów od E34 M5, ale jak znajde to założę. Na tą chwilę oryginały od B30 wpasują czy trzeba dać od B35? To są groszowe sprawy,ale wolę wiedzieć co i jak. Jeżeli silnik będzie gorzej chodził na tych od B30 to kupię od B35.
Przewody mam nowe. Jak z przepustnicą? Może są jakieś z większą gardzielą? Co do gazu to mam tam:
-reduktor elektroniczny TECNO 70KW
-wtryski val-tek 30 bfc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 10 listopada 2015, 21:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Wtryski zdecydowanie za wolne do tego silnika, reduktor za słaby do tego paliwożernego motoru, przepustnicę mam roztoczoną jeśli ją znajdę to sprzedam,

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 12 listopada 2015, 02:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Co byś polecał szukać? Bo ja i gaz to tak ani be, ani me..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 12 listopada 2015, 21:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Trochę poczytałem na forach i polecają wtryski Barracudy. Myślałem nad Hana, ale lepsze opinie ma niby barracuda. Ale jaki do tego reduktor? Najlepiej taki, który jest do 300KM, żeby mieć zapas. Jak z innymi komponentami? Są jakieś specjalne rurki do gazu, określone długości, może jakieś wytyczne jaka powinna być długość, kąty pod jakimi leży wtrysk? Nie chcę żadnych przypadków pod maską, bo to różnie bywało :wstyd:

Teraz tak, mam ustawiny od pewnego miłego Pana z forum jednomas ze sprzęgłem co mnie bardzo cieszy, trzeba go jakoś przygotować przed montażem poza czyszczeniem? Jakie momenty dokręcania?
Co uważacie o cudzie zwanym owijką na kolektory? Na razie nie kupuję kolektorów od M5 E34 jak mi polecono bo nawet nie widziałem niestety, ale jak się znajdą to chyba wezmę. Choć zastanawiam się ciągle nad baranami, ale nie wiem do kogo podbić, żebt robił już do M30.
Kolejna ważna sprawa. Przepustnica idzie na drugą stronę dolotu, spoko, ale teraz jak najlepiej ustawić dopływ powietrza do niej?
Piszą różnie, jedni, żeby zostawić oryginalną puchę i przewody, dać tylko K&N, inni piszę, żeby dać rurę kanalozacyjną czy tam kominową :cwaniak: , a Wy co uważacie? Jaka średnica takiego dolotu gdybym robił nowy od zera? Najlepiej jakby ktoś miał jakieś wzorki do liczenia, lubię takie rzeczy :super:
A swoją drogą,widziałem takie rozwiązanie, że ktoś założył dla każdego cylindra oddzielną przepustnicę. To nie były gaźniki na 100%. Czy takie coś ma sens? Mam dobrego tokarza, mógłby mi wytoczyć króćce,ale jakie przepustnice potem,wtryski, a o zgrozo wysterowanie tego.

No i najważniejsze teraz... Z racji, że firmy tuningowe za wysterowanie auta biorą kasę kosmos, to zastanawiam się jak ten proces wygląda? Wiem, że gdybym robił to samemu to pewnie kilkanaście dni,ale jednal chyba warto...

Czy macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły co do wzmocnienia M30? Może jakies doświadczenia? I pytanko, czy założenie większej przepustnicy może coś dać poza spalaniem z kosmosu? Co sądzicie o tych pseudosportowych świecach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 12 listopada 2015, 21:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
adam1137, poza LPG wszelkie informacje na temat wzmocnienia M30B35 masz w temacie viewtopic.php?f=6&t=69242&start=0

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 12 listopada 2015, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Super,dziękuję! :)
Choć nurtują mnie dalej kwestie dot. Wysterowania auta..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] 735i M30B35
PostNapisane: 12 listopada 2015, 21:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wszystko tam znajdziesz

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL