BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 13:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 18:26 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Witam serdecznie .
Przeszukałem już cały internet i nigdzie nie mogę zdiagnozować jakie posiadam lampy czy są one oryginalne czy nie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć lamp które mają ring oryginalnie przy xenonie tak jak moje . Ja osobiście nic nie przerabiałem tak już kupiłem i leczę na waszą pomoc .

Zdjęcie 1:http://scr.hu/2fut/70j0k
Zdjęcie 2:http://scr.hu/2fut/krcrb

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 18:42 
krzyzaklbn napisał(a):
Witam serdecznie .
Przeszukałem już cały internet i nigdzie nie mogę zdiagnozować jakie posiadam lampy czy są one oryginalne czy nie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć lamp które mają ring oryginalnie przy xenonie tak jak moje . Ja osobiście nic nie przerabiałem tak już kupiłem i leczę na waszą pomoc .

Zdjęcie 1:http://scr.hu/2fut/70j0k
Zdjęcie 2:http://scr.hu/2fut/krcrb



W e46 nie było ringów w ori lampach . Dopiero w seriI e 9x... były ringi fabrycznie montowane. :cwaniak:
Lampy byc może masz oryginalne , ringi są dołożone.

Po za tym foty sie nie otwierają. :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 18:53 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Właśnie chodzi o to że te ringi palą się tylko przy włączonych xenonach a do tego nie ma od nich żadnych kabli . Wklejam inaczej zdjęcia.
http://zapodaj.net/414a932cee506.jpg.html
http://zapodaj.net/b494720634f18.jpg.html

Dodam że chciał bym zamontować w tych lampach Ringi LED COB które można dostać na allegro. Padła mi wczoraj przetwornica w jednym xenonie dlatego chciał bym do jazdy dziennej zamontować ringi aby oszczędzić trochę xenony , boję się jednak że przy włączonych xenonach może zlewać się to co mam teraz z tymi ringami które chce zamontować chyba że przy włączonym xenonie wyłączą się ringi . Może miał ktoś podobne doświadczenie z ringami i coś podpowie . Mam dylemat jakie wybrać czy CCFL , Led SMD lub LED COB .

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 stycznia 2016, 19:03 przez krzyzaklbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 19:00 
Zamontowany jest tylko jeden ring na lampę , ktoś miał fantazję. :hyhy:
Cała instalacja i przetwornica napięcia do ringów są schowane z tyłu wewnątrz lampy. :cwaniak:

Lampy są ori i przydała by się im profi polerka kloszy. :kwasny:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 19:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Klosz jest piękny tylko brudny :) Tak to wygląda na czystym . http://zapodaj.net/2228d11f06902.jpg.html
Wyciągałem dzisiaj obydwie lampy aby sprawdzić przetwornice i nie widziałem żadnego okablowania od tych ringów pod co to jest podłączone w środku lampy ? Po za tym te ringi nie wyglądają aby byly zawieszone czy coś one są tam w głębi .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 19:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29697
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
tak jak pisze sirek, jest jeden ring

wywal to i nic z allegro nie kupuj, tylko aktywuj DRL i śmigaj bez xenonu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 19:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
A jak mam aktywować drl ? Dobre nie ważne znajdę na forum . Ale jak aktywuje dłógie jako dzienne to xenony nie będą wogóle się świeciły jak włącze swiatla dzienne ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 19:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29697
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
ktoś kto ogarnia NCS zrobi Ci to w klika minut :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 19:25 
Przetwornica napewno jest w lampie , która była rozebrana aby wkleić ring.
Wywal to 'świecace kółko' i bedzie ok, z jednym ringiem jest gorzej niż żle. :kwasny:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Czy ktoś w lublinie lub okolicach ogarnia NCS Aby aktywować światła DRL do jazdy dziennej ?

Mam jeszcze problem z przetwornicą . Wygląda to tak że nagle rano przestał świecić jeden xenon . Myślałem że to żarnik ale przełożyłem i żarnik jest Ok . Dopiero po przełożeniu przetwornicy okazało się że to na pewno przetwornica. Czytałem na forum za to odpowiada przeważnie kondensator któryś z 4 sprawdziłem po kolei i w jeden jest na nic . Poszukuję kogoś w lublinie kto pomógł by mi to przylutować :)

Dodam jeszcze że ring nie świeci wraz z xenonem to jest troche dziwne ? Świeci tylko wtedy gdy odpalony jest xenon mam wrazenie ze to światło się tak odbija tylko a tam nie ma żadnego ringa :O
Czy to może być jakiś ring który zbiera światło z xenonu i odbija poprostu i jest takie złudzenie ?? Dodam jeszcze parę zdjęć:
http://zapodaj.net/0832051bef6a8.jpg.html
http://zapodaj.net/8f7b3cb5f007a.jpg.html
http://zapodaj.net/750bb3ffe24cf.jpg.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 3 stycznia 2016, 01:16 
Podjedż na al. Warszawską do BRJ i pogadaj z Jankiem włascicielem.
Co do lutowania , Farmaceutyczna 23 / boczna Wojciechowskiej/ , elektromechanik -- mój dobry kumpel. :ok:

Co do ringu pisałem juz wywal go i tyle , :cisza: Nie wiem kto to podłączał ale zrobił to totalnie do dupy. :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 3 stycznia 2016, 09:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Wielkie dzięki ! Jutro zacznę działać i pierwsze co to zadzwonię do Elektromechanika mam nadzieję że podejmie się takiej naprawy w ostateczności będę zamawiał lutownice i kondensator. Światłami też się zajmę wielkie dzięki za pokierowanie :)

Chciał bym jeszcze opisać jeden problem który dotyczy mojego nawiewu . Wygląda to tak że nawiew działał tylko na szybę i na środku na nogi nie leciało powietrze . Poczytałem na forum dostałem się do silniczków pod schowkiem od pasażera i zauważyłem że silniczek który odpowiada za ustawienie klap działa tylko na dwóch pozycjach (jak brałem na nogi to nie reagował ) . Zacząłem odłączać kabel od tego silniczka po czym po każdym dostarczeniu mu prądu on się przekręcał i w końcu ustawiłem tak że nawiew na panelu jest środkowy to daje na nogi jak jest na nogi to też daje na nogi tak jak by to była jedna pozycja a jak ustawiam na szybę to leci środkowym . Nie wiem już co robić bo na wiele różnych sposobów próbowałem ustawić to koło które się kreci od silniczka aby nawiew dobrze pracował i przy żadnym ustawieniu nie da się zrobić aby działał w 3 opcjach . Albo jak wciskam na szybę to wieje na nogi albo odwrotnie a w końcu zostawiłem tak jak opisałem że wieje na nogi środkowym i dolnym przyciskiem a górnym na środkowi .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 3 stycznia 2016, 10:51 
krzyzaklbn napisał(a):
Wielkie dzięki ! Jutro zacznę działać i pierwsze co to zadzwonię do Elektromechanika mam nadzieję że podejmie się takiej naprawy w ostateczności będę zamawiał lutownice i kondensator. Światłami też się zajmę wielkie dzięki za pokierowanie :)

Chciał bym jeszcze opisać jeden problem który dotyczy mojego nawiewu . Wygląda to tak że nawiew działał tylko na szybę i na środku na nogi nie leciało powietrze . Poczytałem na forum dostałem się do silniczków pod schowkiem od pasażera i zauważyłem że silniczek który odpowiada za ustawienie klap działa tylko na dwóch pozycjach (jak brałem na nogi to nie reagował ) . Zacząłem odłączać kabel od tego silniczka po czym po każdym dostarczeniu mu prądu on się przekręcał i w końcu ustawiłem tak że nawiew na panelu jest środkowy to daje na nogi jak jest na nogi to też daje na nogi tak jak by to była jedna pozycja a jak ustawiam na szybę to leci środkowym . Nie wiem już co robić bo na wiele różnych sposobów próbowałem ustawić to koło które się kreci od silniczka aby nawiew dobrze pracował i przy żadnym ustawieniu nie da się zrobić aby działał w 3 opcjach . Albo jak wciskam na szybę to wieje na nogi albo odwrotnie a w końcu zostawiłem tak jak opisałem że wieje na nogi środkowym i dolnym przyciskiem a górnym na środkowi .



Podjedż na Farmaceutyczną i przedstaw problem. Czynne jest 8.30 -18. Cos powinien poradzić na to. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 24 stycznia 2016, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Ciąg dalszy

Byłem na farmaceutycznej niestety pan nie podjął się naprawy przetwornicy ale polecił mi sąsiada który zajmuje się elektryka. Po tygodniu oczekiwania na tranzystor który został wymieniony niestety nic to nie pomogło . Przetwornica dalej nie działa . Wysłałem do serwisu xenon (trzeba było od razu tak zrobic) teraz oczekuje na diagnozę co jest z przetwornica.

Przez ten czas udało mi się zakupić kabel obd z inpa i ncs express. Dzięki temu zakodowalem sobie światła dzienne :)

Jeśli chodzi o wentylację to nadal jest problem wieje nie tam gdzie powinno . Dzisiaj przez inpa zrobiłem diagnozę i wykazuje mi 6 błędów .

Na silniku mam 4 błędy.

Wieczorem wstawię zdjęcia i miał bym wielka prośbę do Was o pomoc w odczytaniu błędów no i odczyty ktore rowniez zrobilem pomiarow silnika .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 24 stycznia 2016, 17:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 420
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: m43
znam dobrego elektronika ale nie w lublinie przed lublinem kolonia stróża Autoeltech bardzo dobry zna sie na rzeczy polecam w internecie znajdziesz kontakt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 24 stycznia 2016, 18:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
NIE CHCĘ ZACZYNAĆ NOWEGO TEMATU DLATEGO KONTYNUUJE TO CO ZACZĄŁEM.

Wstawiam plik PDF z cała dzisiejsza diagnozą na początku są błędy silnika potem zrzuty z pracy silnika są tam tez błędy z nawiewów zrzuty z wykresów nawiewów niżej są też zrzuty z testu który wykonałem przy 4,5 tys obrotów przy 3 biegu .

Miał bym wielką prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu błędów oraz ocenienie w jakim stanie jest silnik wtryski i reszta dziękuje .

Wszystko jest opisane co robiłem .
http://przeklej.org/file/2UCpKA/Diagnoza.pdf

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 25 stycznia 2016, 13:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Nie chce nikomu ściągać się pdfa ? Mogę wstawić tutaj foty abyście znaleźli tylko chwilę na przeanalizowanie wykresl .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 11:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 327
Lokalizacja: Przasnysz / Gdańsk
Moje BMW: było E36 jest E46
Kod silnika: M52B28TU
bo ściąganie nie działa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jakie to Lampy Bmw e46
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 11:29 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 17
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47D20
Zaczęłam temat od nowa w innym dziale . Zdjęcia są wrzucone .
viewtopic.php?f=1&t=155302

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL