BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 23:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 523i czy jest mozliwy montaz kompresora do silnika
PostNapisane: 18 listopada 2007, 08:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: slask
Witam mam pytanko czy jest możliwość zamontowani do 523i kompresora do silnika jak tak to czy dużo podniosłoby to osiągi silnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2007, 18:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 30
Lokalizacja: stÂąd
Osiągi by podrosły, chyba o jakieś 30-50 koni, nie wiem dokładnie, ale jest jeden problem, mianowicie jest to raczej nieopłacalne - koszt ok 5 - 10 tysięcy... Chyba to mija się z celem... No, chyba, że masz za dużo hajsu i chcesz sie go pozbyć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, 13:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: KNURÓW
Moje BMW: E36 cabrio
Kod silnika: M52 B28
gdzieś widziałem na forum zamontowany kompresor z merca, trza się trochę napocić żeby to wcisnąć i przerobić odpowiednio kolektor bo mało miejca, ale trzeba z doładowaniem uważać i odpowiednie koło pasowe dać, chyba że odprężysz silnik to wtedy można się z wyższym ciśnieniem pobawić. Z tego co pamiętam to było ustawione chyba na 0.5 bara ale nie pamiętam ile mu tam kucy skoczyło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2007, 09:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
koledzy na innym forum podchodziłem pod ten temat i dowiedziałem sie sporo rzeczy na ten temat i podzile sie teraz moją wiedzą a mianowicie :
założyć kompresor jest nie problem kupuje si używke z mercedesa tylko że to musi być przynajmniej eaton 62 bo on da rade dmuchnąć tyle co nam potrzeba zamontować są dwie opcje jedna to
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... p?t=538535

a druga to zamontować takiego kompresora w miejsce sprężarki klimatyzacji i wtedy zastosować intercoler
no i oczywiście elektryka trzeba to jakoś wystroić do kompresora wystarczy smt5 -6 i bedzie gicior
silnik m50b25 taki jak mój wiem że bedzie latać na 0,6 bara bez odprężania wtedy uzyskuje on moc ok 245hp (sprawdzone) niewiem jak to jest z silnikiem M52 bo on jest delikatniejszy na takie mody (blok aluminiowy) ale myśle że dał by rade
co do kosztó to jest różnie jeżeli większość roboty robić samemu to koszt niewielki a jeżeli oddać do firmy to sporo wyjdzie
ja liczyłem koszty jak bym sam to robił i wyszło mi kompresor ok 1500zł (oczywiście używka) intercoler jeszcze niewiem jaki ale ok 500 zł orurowanie kwasówka koszt ok 500zł do tego blow off jakieś 500zł pasek klinowy 100zł własnej roboty nie licze :D no i strojenie i smt ok 1500zł taki to mniej więcej koszt wiadomo że coś jeszcze może wyniknąć w czasie pracy z tym też trzeba sie liczyć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL