BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 20:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e92] Obszywanie podsufitki w ciemnym kolorze
PostNapisane: 14 marca 2016, 17:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2081
Lokalizacja: Sandomierz
Moje BMW: X6
Witam,
jak już niektórzy wiedzą posiadam e92. Nie robiłem jeszcze galerii bo aktualnie kompletuje m pakiet i dopiero jak będzie wszystko dograne to wrzucę galerię ale do rzeczy. J.w. w temacie chciałbym obszyć sufit w swoim aucie razem z boczkami na ciemny kolor a'la m pakiet. Postanowiłem to zrobić z prostego powodu bo nie ma kompletnych podsufitek pod szyberdach w wersji m pakiet wraz ze słupkami, wszystkimi spinkami itd. A jak są to ich cena jest lekko mówiąc przesadna. W tym przypadku miałbym cały komplet no i oczywiście trachę taniej by to wyszło. I tutaj pytanie do forumowiczów. Ja nigdy nie miałem samochodu z m-pakiet, i nie wiem do konca który kolor by najbardziej odpowiadał OEM m-pakietowej podsufitce. I czy ona jest w takim zwykłym czarnym materiale czy jest to al kantara? Chodzi mi konkretnie o model e92. Jak już ktoś robił taki zabieg albo się orientuje w temacie obszywania to fajnie jak by napisał jak dokładnie się nazywa kolor najabrdziej adekwatny to koloru oryginalnej podsufitki z wersji M.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e92] Obszywanie podsufitki w ciemnym kolorze
PostNapisane: 16 marca 2016, 09:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 262
Lokalizacja: stoczek łukowski / warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M62B44
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=156155
nie za wiele pomogę ale ja bym obszył alkan-tarą ;) widziałem ostatnio w audi a8 i robi robotę.
w e39 miałem ori ciemną podsufitkę i zawsze mi się wydawało że ten kolor nie jest jakiś bardzo czarny tylko taki czarny-jaśniejszy i nie była to al kantara ani też zwykły materiał nazwał bym to delikatnym pluszem ;)
co do materiału to często udzie obszywają takim zwykłym cienkim materiałem ale to lipa jest lepsze jest coś grubszego ;) co prawda zostają na nim ślady po odkurzaniu czy dotykaniu rękoma ale przegładzasz w jedną stronę i jest ok ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e92] Obszywanie podsufitki w ciemnym kolorze
PostNapisane: 31 marca 2016, 22:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 3
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91
Kod silnika: N47
Kolego obklejałem co najmniej 5 sufitów podróbkową alcantarą i powiem Ci tak- jest to dobra opcja bo na sufit nie padają promienie słoneczne co za tym idzie nie będzie miał okazji wyblaknąć. Niestety słupki obklejone tym materiałem zrobią się fioletowe bardzo szybko. Reasumując szkoda Twojej pracy, czasu i pieniędzy.
Polecam natomiast materiał podsufitkowy czarny na takiej cieniutkiej gąbeczce - jest miękki, rozciągliwy i super się klei. Dojdziesz nim w każde miejsce. Załatwiałem ten materiał kolegom na ich sufity i wychodziło to co najmniej fajnie. Strukturą przypomina ten z oryginału.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL