BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 00:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 4 maja 2016, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: e46 316
Witam,
za namową znajomego postanowiłem zmienić w swojej e46 318i 143 km sedan zawieszenie na mpakiet, ponieważ po zalozeniu felg 18cali troche za wysoko siedzialo. Znajomy ten zmienial u siebie niedawno w kombi też ze zwykłego na mpakiet i przekonał mnie fakt że fajnie mu to auto usiadło. Oczywiście w granicach rozsadku bo nie chciałem rpzesadzać. Oddałem auto do tego samego warsztatu co znajomy, duży warsztat w rzeszowie, rozbieraja mase bmw, w tym e46, i takowe zawieszenie pasujace do mojej podobno mieli i byli chetni mi zalozyc. Piszac zawieszenie mam na mysli amortyzatory i sprezyny przod i tyl. Zawieszenie zmienione, koszt czesci 600zł + 300robota. No i nie widze różnicy w wyglądzie. Auto moim zdaniem siedzi tak jak siedziało, czyli wysoko. Zawieszenie jest dużo twardsze, to faktycznie czuc podczas jazdy, lecz głównie mi zależało na lekkim obniżeniu. No i teraz pytanie, czy wychodzi na to że dostałem jakąs wyebke? Według gościa który zakładał auto usiądzie z czasem po przejechaniu pewnej ilości kilometrów, lecz jakoś nie chce mi sie w to wierzyć. No bo co tam ma sie niby ułożyć? Sprężyny nagle się bardziej zacisnął?
Wrzucam zdjecia, pierwsze 2 to auto przed zmiana zawieszenia, a kolejne dwa po zmianie zawieszenia.

Obrazek

Obrazek

i po zmianie:

Obrazek

Obrazek

Stare sprezyny i amorki mi oddali, wiec wykluczam fakt że po prostu nic nie zrobili :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 4 maja 2016, 17:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 72
Moje BMW: E46 Compact 330ti
Kod silnika: M54B30
sprawdz jakie kolory pasków masz na sprezynach i odczytaj numery z amortyzatorów ( na bialych naklejkach powinna byc informacja ze sa "sportowe")


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 4 maja 2016, 18:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 477
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134889
Trochę może jeszcze siąść. Pytanie czy założyli zawieszenie do Twojej wersji, czy od diesla albo benzyny R6, sprawdzałeś?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 4 maja 2016, 18:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: e46 316
Mowił że założył od R6, 2,2 170km, ale wg niego do mojego równiez pasuje idealnie i nie są wcale sztywniejsze, przez co mogło by siedzieć wyżej. Pytanie tylko czy w tow wierzyć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 4 maja 2016, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: e46 316
Mowił że założył od R6, 2,2 170km, ale wg niego do mojego równiez pasuje idealnie i nie są wcale sztywniejsze, przez co mogło by siedzieć wyżej. Pytanie tylko czy w tow wierzyć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 4 maja 2016, 18:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 477
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134889
134588 napisał(a):
Pytanie tylko czy w tow wierzyć


Wydaje mi się, że są inne nie bez powodu :) możesz to jeszcze potwierdzić sprawdzając numery części, ale tutaj szukałbym przyczyny. Pozostaje Ci montaż sprężyn obniżających lub szukanie zawieszenia do Twojej wersji silnikowej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 4 maja 2016, 18:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: e46 316
Tzn ściagneli je z R6 2,2 ...bardziej mnie zastanawia, czy faktycznie do 2.0 i 2.2 mpakiet były inne montowane, czy te same? Jutro sprawdze numery i sie wszystko okaże. Mechanik mówił że jesli che to może mi wymienić na niższe sprężyny "czerwone" bez dodatkowych ksozów, tylko według niego to sie faktycznie jesczze ulozy i bardziej siadzie, a na tych czerwonych bedzie za nisko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i zmiana zawieszenia na mpakiet
PostNapisane: 10 maja 2016, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: e46 316
Jak się faktycznie okazało zawieszenie było z e46 2.5 kombi które jest 180 kg cięższe od mojego auta. Zaproponowali mi wymianę a zawieszenie z 3 litrowe coupe ty mpakiet która wagow jest juz tylko 50 kg cięższa od mojego auta. Myślicie że takie.zawieszenie będzie pasowało i obniży auto?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL